Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Aralık '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
4447
 

'Muhteşem Yüzyıl' Belgeseli'(!)in yayından kaldırılacağı tarih belli oldu!

'Muhteşem Yüzyıl' Belgeseli'(!)in yayından kaldırılacağı tarih belli oldu!
 

Atalarımız at sırtında, Orta Asya’dan gelip, Viyana kapılarına dayanırken, yol boyu atın üstünde çocuk yapmayı da ihmal etmemişler!

Bu durumu göz ardı eden dizi yapımcıları ve televizyon sahiplerinin ‘Allah Belalarını verecek!’

Böyle ecdadımızı kötüleyen diziler ve filmler derhal yayından kaldırıla, kaldırılmayanlar hakkında kanun çıkarıla, ısrar edenler derhal zindana atıla…

Zindanla uslanmayanların kellesi vurula!..

Şu ‘Muhteşem Yüzyıl’ Belgeseli(!) ne menem bir diziymiş ki, ülkenin gündemini on gün kadar meşgul etti.

Gerçi gündemi değiştirmek için terör örgütünün siyasi uzantısı pozisyonundaki partinin milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması ortaya atıldı, ama bir türlü ‘Muhteşem Yüzyıl’ belgeseli(!)nin büyüsünden kurtulamadık!

Ağzını açın biniyor atın sırtına(!) dıkıdık dıkıdık Avrupa’nın içlerine kadar gidiyor. Herkesin çok sevdiği hareme hiç uğrayan yok! Uğramadıkları gibi,  uğrayanları da hor görüyorlar!

Gelelim şu ‘Muhteşem Yüzyıl’ belgeseli(!)nin akıbetine:

AKP İstanbul Milletvekili Oktay Saral, 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinin (Belgeseli(!)nin) en geç 3013 yılı içinde yayından kalkacağını açıkladı.

AKP İstanbul Milletvekili Oktay Saral, dizinin yayından kaldırılması için kanun teklifi verdiğini anımsatarak, 'Bu dizinin zaten biteceği yönünde bilgiler geldi kulağımıza. Başbakanımız bunu gündeme getirdi kanun teklifi vermedik. Uzun zamandır bu bizim gündemimizdeydi. Yani ben Başbakan söyledikten sonra bu çalışmayı yapmadım. Uzun zamandır bize gelen e postalar var. Seçim bölgelerimize gittiğimizde insanlar bize 'Bu diziler yüzünden çocuklarımızı tarihini, atasını tanımıyor' diyorlar. Genç bir çocuk 'Kanuni böyle miydi, Allah belasını versin' diyor. Buna inanıyor çocuk. Bunları bize aileler söylüyor' ifadelerini kullanarak, ne kadar ‘İleri bir demokrat’ olduğunu açıklıyor.

Görüldüğü gibi iktidar partisi halkımızı muzır yayınlardan koruma kanunu çıkartıyor. Ne kadar da halkını düşünen bir iktidar değil mi?

Bu kadar halkını düşünen iktidar, maalesef kendilerine oy veren yüzde 49’luk kesimin, en az yüzde 60’nın bu diziyi izlediğini bilmiyor.

Bu arada, bu kanun yasallaşır mı derseniz, ondan hiç kuşkum yok. Bazı AKP milletvekilleri oy vermese bile payanda hazırda bekliyor.

Bunu ben söylemiyorum. Söyleyen AKP milletvekilleri!

Bakın AKP milletvekili Oktay Saral, bu konuda ne diyor:'Biz bu kanun teklifinin grubumuzca müspet görülmesini bekliyoruz. Çünkü gerekçesiyle, her şeyiyle hazırladık MHP’de sağ olsunlar destek veriyor. Sürece ciddi bir destek verileceğine inanıyorum. CHP'den de destek verecek arkadaşlar var' diyor.

Ne diyelim? Ülkeyi yeni baştan dizayn etmek işte böyle bir şey!..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıymetli Mesut KARİP :Bu dizi çekimi yapılınca senaryosu vesairesi Kültür Bakanlığından izin alınmıyor mu?.Bu nasıl denetimden geçmiş,peki siyah gözlükle okudular,diyelim kaç yıldır ekranlarda neden şimdi,için içinde işler var.Doğrusu kalkmasını istiyorum seyretmedim bilmem ancak Padişahın da,sarayında,hareminde günahları çokmuş,kötü bir geçmişi geleceğe böyle tanıtmak, ayrıca bunu birde yurt dışına pazarlamak çirkin.Selam ve saygılar sunuyorum..

Mehmet Burakgazi 
 09.12.2012 0:52
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Bunlar çocuk yap diyor da, çocukların nasıl yapılacağı konusunda bilgi sahibi değiller! Selamlar, saygılar...  11.12.2012 9:03
 

Koskoca vekillerin ülke için yapmaları gereken onca önemli iş dururken, dizilere takmalarını anlamakta zorluk çekiyorum.Bu dizi engellenince fakir insanların karnı mı doyacak, işsizlere iş imkanı mı yaratılacak, tabii ki hayır. Yalnızca birilerinin egoları tatmin olacak...Hey Allah'ım sen görüyorsun...Selamlar mutlu kalın...

Ayşegül HAYVAR 
 08.12.2012 23:49
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Bu fevaranlar, kötü gidişi örtmek için yapılıyor. Selamlar, saygılar...  11.12.2012 9:04
 

Kurtlar vadisi de kaldırılsın-kayıp şehir-huzur sokağı-dila hanım-kuzey güney kaldırılsın-pis yedili kaldırılsın-kaldırılacak çok dizi var

Berra 
 08.12.2012 16:11
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Aslında tüm dizilerin kaldırılması lazım:))Selamlar, saygılar...  10.12.2012 8:26
 

Merhaba Mesut bey, Biliyoruz ki faşist yön etimler de ülkeyi kanunlarla yönetir. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 08.12.2012 15:36
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Evet, hemde en kanuni şekilde! Selamlar, saygılar...  10.12.2012 8:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3034
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster