Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ağustos '16

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
57
 

“Müslümanların bir lidere, bir kurtarıcıya, bir Mehdi’ye ihtiyacı yok” diyenlere cevap...

“Müslümanların bir lidere, bir kurtarıcıya, bir Mehdi’ye ihtiyacı yok” diyenlere cevap...
 

İnsanlar istemese de, kabul etmese de Mehdiyet çığ gibi büyüyor...


Ahir zamanda olduğumuz bu dönemde Müslümanlar paramparça halde, birbirlerine düşmüşler ve mezhep kavgalarıyla adeta  Ortadoğu’yu kan gölüne çevirmiş durumdalar. Yine Ortadoğu’da ortaya çıkan İşid hurafe hadislere dayanarak herkesi kılıçtan geçirip doğruyor ve bu katliamı din adına yaptığını söylüyor. Aynı ortamda bir de tamamen sapkın bir inanç olan üçlemeye inanan Hristiyanlar var. Musevilikten uzaklaşmış olan Museviler var. Ve milyonlarca Allah’tan uzak, Allah’ı tanımayan ateistler var.

Kuran’a baktığımızda her dönemde Allah’ın kavimlere bir uyarıcı, bir lider, bir peygamber gönderdiğini görüyoruz. Sapkın kavimler kendi kendilerine yollarını bulmuyorlar, kendi kendilerine doğruyu bulmuyorlar. Allah onlara hem bir elçi ya da peygamber, hem de içinde doğru hükümlerin olduğu kutsal bir kitap gönderiyor.

Ahir zamanda bunca sapkınlık varken, bunca delalet varken ve Müslüman alemi paramparça iken bu dönemde de dünyanın bir kurtarıcıya, bir yol göstericiye çok ihtiyacı olduğu açık ve net görülüyor. Fakat insanlar çok kibirli ve enaniyetli oldukları için hiçbir şekilde bir lidere ihtiyaçları olmadığını söylüyorlar. İşte bu yüzden olaylar öyle korkunç bir şekilde trmanıyor ki adeta Allah insanları “Rabbim artık bize bir kuratrıcı gönder, bizi bu zulümden kurtarsın” diye yalvaracakları güne doğru götürüyor:

Size ne oluyor ki, Allah yolunda ve: "Rabbimiz, bizi halkı zalim olan bu ülkeden çıkar, bize Katından bir veli (koruyucu sahib) gönder, bize Katından bir yardım eden yolla" diyen erkekler, kadınlar ve çocuklardan zayıf bırakılmışlar adına savaşmıyorsunuz? (Nisa Suresi, 75)

İttihad-ı İslam'a direnmek haram, Müslümanların başına bir lider seçmesi farzdır. Her gecikme haramın katlanarak artmasına sebep oluyor, her öldürülen insandan, her mazlumdan Müslümanlar sorumlu oluyorlar. Çünkü inatla İttihad-ı İslam'ı istemiyorlar, inatla Mehdiyet’e tavır alıyorlar. Tavır aldıkça da cinayetler, ölümler katlanarak artıyor.

Allah Kuran’da son peygamberin Hz. Muhammed olduğunu bildiriyor. Hz. Mehdi peygamber değildir, birçok peygamberin özelliklerini üzerinde barındıran çok mübarek bir şahıstır. Öyle ki Allah ahir zamanda Hristiyanları ve Musevileri İslam’a döndürecek olan Hz. İsa’yı Hz. Mehdi’ye biat ettirmiştir. Hz. Mehdi ve Hz. İsa birarada olduklarında Hz. İsa, Hz. Mehdi’ye uyacaktır.

İslam aleminin birleşmesine Mehdiyet denir. Mehdiyet eşittir İslam aleminin birleşmesi. Başındaki lidere de biz, Hz. Mehdi diyoruz.

İslam aleminin bir başı olursa, bir lideri olursa o gün, o saat terör, anarşi durur. Savaşlar durur, felaket durur, bölünmeler de durur, parçalanmalar da durur. Her şey kökünden hallolur. Akan kanların durması için yaşadığımız bu dönemde İslam aleminin çok acil bir şekilde birleşmesi şarttır.

Müslüman Müslüman’ı öldürüyor. Müslümanların başında bir lider olsa konu bitecek. İslam Birliği olsa bütün Müslümanlar kurtulacak. O gün, o saat kurtulurlar. Bir manevi lider, bir sevgi bağıyla lider, bütün terör, anarşi gruplarını durduracak. Sevgiyi, kardeşliği esas alan bir ruhu bütün İslam âlemine yayacak, herkese birbirinin velisi olduğunu gösterecek. İşte bunu sağlayacak olan Hz. Mehdi’dir. Mehdi olmadan, bir lider olmadan ne Müslüman aleminin ne de dünyanın kurtulması mümkün değildir...

Kaynak: http://hzisavehzmehdiyibuyuzyildagorecegiz.blogspot.com.tr/ , A9TV

Tüm yazılarım: https://erkanarkutyaziyor.wordpress.com/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2161
Toplam yorum
: 456
Toplam mesaj
: 37
Ort. okunma sayısı
: 2262
Kayıt tarihi
: 24.11.10
 
 

Bir firmada CEO olarak çalışmaktayım. Sizinle hobilerimi, düşüncelerimi, izlediğim filmleri, tattığı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster