Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Aralık '09

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
421
 

"Obama Türk Liderini Azarladı"

"Obama Türk Liderini Azarladı"
 

gazetevatan.com


İki taraftan da yalanlama gelmezse, inanılacak gibi değil. Mandamı olduk ki fırçalanalım. Hele İnanç sahipleri Allah'tan başkasından hiç emir almaz. Derhal yalanlanmalıdır öncelikle ABD tarafından.

Gazetevatan.com da yayınlanan manşet haberde: " Yahudi haber ajansı Jewish Telegraphic Agency (JTA), “Başkan Obama, Türkiye’nin profiline zarar verdiğini söyleyerek Türk Başbakanını, kavgacı İsrail karşıtı söylemlerinden nedeniyle azarladı” iddiasında bulundu.

Görüşmeyi TVden izlerken Obama'nın bizimkileri omuzlarından okşayarak içeri alması, bir samimiyetin belirtisi olmasını hiç zannetmiyorum!

Can Atak'lının yazısında belirttiği gibi : "Öğle saatlerinde her zaman olduğu gibi yine Bahattin Yücel’le telefonlaştık. Yücel “Bir şey dikkatimi çekiyor, biz farkında olmadan Amerikan mandası falan mı olduk, şunu bir soruştursana” demez mi?"
"Ancak bir de ilişkilere bakalım. Türkiye ekonomisinden güvenliğine, dış politikasından ılımlı İslam tanımına kadar her şey Amerika’da görüşülüyor.

Başta iktidar olmak üzere pek çok kişi ve kurum adeta Obama’nın ağzının içine bakarak ne söyleyeceğini merak ediyor. Ermeni sınırı ile ilgili konu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bir türlü gelemiyor ama Beyaz Saray’da birinci madde. Afganistan’a asker konusu kamuoyunun dikkatinden kaçırılıyor, Başbakan’ın “Asker zaten muharip değil mi?” sözleriyle durum şimdilik geçiştiriliyor. (2)

Tipik bir “manda” psikolojisi içinde gibi değil miyiz?"

Sağduyu ile TV izleyen demek ki aynı duyguyu hissedebiliyor. Ülkemize karşı bu bakış açısı olmalı ki ikli görüşmeler de(JTA) Ajansı haberi verilebiliyor.(1) Hala da bir yalanlama yok!!

İşte bakın haber: , “Başkan, Başbakana, Türkiye’nin İsrail ile bağlarının yeniden tesis edilmesini bir öncelik haline getirmesi için baskı yaptı” “Başkan Obama, Türkiye’nin profiline zarar verdiğini söyleyerek Türk Başbakanını, kavgacı İsrail karşıtı söylemlerinden nedeniyle azarladı” (1) demektedir.

Sahiden biz 'manda'mıyız ?

Fakat son İsrail ilişkileri ya danışıklı döğüş, ya da ABD'li yazar kendi komlo teorisini kaleme almış. Ancak Sayın Başbakan bu konuda ki söylem ve refleksleri ile okyanus ötesi güvencesi de olsa; kendi özgün düşüncelerine uygun davranış serileme imajı veriyor. (13.01.2010)

Süregelen politik söylemlerden anlaşılan azarlama değil, işbirliği gereği politikalar devam ediyor (İsrail ilişkileri)

Ban daha fazla yorum eklemek istemiyorum.

Bu habere ABD'den yalanlama gelirse yazı altına linki koyacağım.

(1) http://haber.gazetevatan.com/Obama_Erdogani_azarladi_iddiasi/275247/30/Dunya

(2) http://haber.gazetevatan.com/haberdetay.asp?detay=Bana_karsilama_gorevi_vermeyin_bu_pskoloji_ile_ne_yapacagim_belli_olmaz_&tarih=09.12.2009&Newsid=275187&Categoryid=4&wid=142

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

(Erdoğan'dan İsrail'e deprem gibi uyarı. 10.12.2009. Kaynak, milliyet.com.tr) Obama fırçalanmış gibi)))

DurmuşGüler 
 10.12.2009 17:17
Cevap :
Aynı haberi bende gördüm, bu haberle fırçalama yalanmış gibi, önümüzdeki günlerde konu aydınlanır herhalde. Yorumunuz için teşlekkür ederim.  10.12.2009 19:04
 

Atılan her adım için ABD'den onay alan bir yönetim anlayışı yerleşmişse, elbetteki manda yolundayız demektir. Türk Milletini bu hallere getirenler utansın... Saygılarımla...

Murat Yazmacı 
 10.12.2009 10:53
Cevap :
Teşekkür ederim, maalesef örümcek ağı içindeyiz.  16.12.2009 22:15
 

Bu tür bir olayın olduğu ,konuşmalar normal görünse de beden dili farklı olduğunu dikkat edenler görmüşler

yadaosman 
 10.12.2009 10:41
Cevap :
Yorumunuz ve dikkatiniz için teşekkürler. Gerçekten seviye psikolojik görünümden iyi okunuyor.  16.12.2009 22:18
 

Bunda şaşıracak ne var anlamıyorum .benmi çabuk anlıyorum yoksa aramızda anlama özürlülermi çoğaldı.Kardeşim açık ve seçik biz mandayızda şimdi gören göz işiten kulak çalışıyorda asıl olan biz duymak istiyoruz.Herkes evdeki eşiyle herşeyini paylaşıp gerçek birliktelik kurup kendini yaşatan vareden değerleriyle uyumlu ise mesele yok .Bizde önce uyum yokki daha ne aranıyor,bizde bir meşhur söz vardır,"oğlan oyuna kız çobana "gerisi kocaman YALAN .

a.ulker25 
 10.12.2009 8:11
Cevap :
Teşekkür ederim- sevgi saygılar.  16.12.2009 22:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 376
Toplam yorum
: 933
Toplam mesaj
: 229
Ort. okunma sayısı
: 1784
Kayıt tarihi
: 06.07.07
 
 

Hayat herkes için aslında yalnızlıktır. hiç kimsenin doğal garantisi yoktur. (Günlük atüel haberl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster