Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Kasım '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
765
 

"Oktay Ekşi" daha çok yazılır...

"Oktay Ekşi" daha çok yazılır...
 

Şu sıralarda diğer gazete yazarları ve Köşe yazarları ile ilgili olanlar “Oktay Ekşi” olayını konuşuyorlar ve elinden gelen bu konuda yazılar yazarak olup bitene anlam katmaya çalışıyor. Kimi yazarlar taraf, kimileri ise objektif olmaya çalışıyorlar gündemin içinde olmama rağmen bu konularda fazla yazmayı sevmiyorum ne kadar çekerseniz o kadar uzayacak bir mevzu çünkü!

<ı>***

Oktay Ekşi denildi mi? Durup bir düşünmek lazım Hürriyet gibi ülke gündemine yön verebilen bir gazetede yazı yazıyorsa üstelik başyazar olarak. Direk olarak karalamak yâ da karalamaya çalışmak haksızlığın dışında kendi mesleğine yazarlığa ve gazeteciliğe bir hakaret olur. Oktay Ekşi’nin olay yaratan yazısını okudum aslında güzel bir giriş ve yazı akışı ile devam etmiş. Fakat o basına yansıyan sözde istifa etmesine ve başbakanın “Ben böyleleri ile mücadele etmem, savaşırım” sözünü söylemsine neden olacak. “Onlar analarını bile satarlar” kimi bir sözü köşe yazının satırlarında geçirmesi yılların Oktay Ekşi’sini bir anda sildi. Bulunduğu mevki den istifa etmesine ve basında ikiye ayrılan bir olaylar zincirinin başlamasına neden oldu. Öncelikle Oktay Ekşi gibi bir isim istifa etse de bu şekilde bir söz söylese de onun yazarlığını yâ da gazeteciliğini tartışmak ne bana ne de diğer yazarlara düşer! Başyazar sıfatında birinin yâ da normal bir köşe yazarının kalemi ne kadar sert olursa olsun Başbakana veya başka bir kişiye yönelik “onlar analarını bile satarlar” gibi sözler yazması doğru değil. Olanı yazmakta bu değildir.

<ı>***

<ı>“Uğraşmam Savaşırım”(!)

Yılların köşe yazarı Oktay Ekşi’nin yaptığı bir hataya devletin üst kademesinden üstelik bir başbakandan bu tür sinirli ve nefret ifade eden bir cevap daha olamaz. O yazıyı yazan yazar zaten bir hata yapmış. Bir de buna o devletin başbakanı ve kukla köşe yazarları da eklenince ne olur? Alın size yine bir suni gündem… Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tepki vermekle haklıydı fakat o tür bir tepki “Uğraşmam, Savaşırım” demesi haklıyken haksız bir konuma düştü denilecek bir durum.

-

Sonsöz; böyle şeylerin olması normaldir. Her zaman birileri diline hakim olamaz. Yanlış zaman ve yanlış yerde söylenen sözlerin bedeli ağır olur. Boşuna dememişler “Dilin kemiği yoktur” dilinize hâkim olun yoksa başınıza beklemedik şeyler gelebilir…

-

<ı>S&S<ı> (Her Zaman Önde)

<ı>SAMET SERBEST

<ı>http://twitter.com/SAMETSERBEST

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 112
Toplam yorum
: 165
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 2640
Kayıt tarihi
: 15.09.09
 
 

Ülke meselelerine kafa yoran ulusal çıkarları korumaya çalışan düşünen bir genç. İlkelerim; Üstün..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster