Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Temmuz '16

 
Kategori
Gezi Rehberleri
Okunma Sayısı
159
 

"Otelimize kiminle geldiğin önemli değil, yeter ki, içki içme"

"Otelimize kiminle geldiğin önemli değil, yeter ki, içki içme"
 

Kendisini en son, bir kanalda gezi programını sunarken gördük. Hem yapımcı, hem sunucu, hem yayıncı olarak yine yürekleri hoplattı.

İsmi Gülhan Şen. TV’lerde, sunuculuğu ile, gönülleri fethediyor. Neşe küpüne batmışçasına. Üstelik esprili de. Hele o kahkahaları. Tam zamanında ve yerinde başlattığı kahkahalar, tufan halindeyken, bir bakmışsınız sahillere seriliveren dalgalar gibi yumuşacık bir üslupla, kumsallara serilivermiş. Kahkahaları inceliklerle dolu. Sizi, konunun  içine sürüklüyor. Haz duyuyorsunuz. Bu kendiliğinden doğan asla yapmacık olmayan ve  bir  coşku seli halinde program sunuşu, çok etkili.  Güzelliği de, cabası.

                                             GÜLHAN ŞEN İN İKİ CAZİP POZU  - ÜSTEKİ  RESİMLER -   

Bulgaristan’ın Yumnu şehrinden. Mübadeleyle gelmiş Türkiye’ye. Onun için: “ Türk ve Müslüman olduğumuz için, bizler de Bulgaristan’da baskı ve yasaklara maruz kaldık” diyor zaman zaman.

HBB,  STAR, ve CNN TV. Lerinde görev yapan Şen, gezi programlarının sunucusu olarak  halen görevde. 38 yaşında ve evli. Ama, son programında “ Bu güne bu gün nişanlı bir kızım”  dedi. Bunu neden söyledi, pek anlayamadım.

Türkçesi çok güzel. Dili esprili. Nerede kahkaha atılacağını, nerede kesileceğini iyi biliyor. Olayları, birebir yaşıyor. Daima mikrofonun önünden gidiyor.. Kendi halindeymiş gibi davranıyor. Tribünlere oynuyor esasında ama, bunu hissettirmiyor. Kapılıp gidiyorsunuz rüzgarına. Düşünüyorsunuz  bizim diğer spiker ve sunucular neden böyle değil diye. Kendisi yakın bir yerlerdeyse, sayfamıza bir uğrasa diyorum, ne iyi olurdu. Onu daha da anlatma fırsatını bulurdum.

Hele son sunduğu Avusturya’nın köyü olan Hallstatt’ın manzaralarına bayıldık. Başkası sunsaydı, bayılmazdık pek. “Soğuk nevalelerle” işimiz yok bizim. Bu köy bir bakıma Masalsı bir köy. Veya masalların geçtiği bir “masal köyü” Burada geçirilecek üç günlük bir tatilde, çiftler, masallaşmış dev gibi geriye dönerler.  Ruhları perçinlenmiş  devler gibi yüce mi yüce.

        Bir de bizim masallardan uzak köylerimiz aklıma geldi. Avusturyalılar,  en modern araç ve gereçleri ile bir köye, tatil sitesi kurmuşlar. Hepsi bu. Doğa da yardımcı olmuş. Bizde de böyle güzel yerler var. Neden masalsı köyler icat etmeyiz? Adamlar Akdeniz’de Santorini’yi icat ettiler, yaz kış para kırıyorlar. Bizlerde bu şeffaflık neden yok? Hala daha “turist ahlak götürür” mü deniyor.  Yok Ama, başka versiyonlarını ortaya koyuyorlar.

         Haşemalılar için, havuzları perdelerle bölük çok yıldızlı tesettürlü otellere yeni icatlar da gelmiş. Bir yerde okudum. Şimdi de verilen ilanlar şöyle: “ Otelimize kiminle geldiğin önemli değil, yeter ki, içki içme” Ve “hay senin içkine “ diyesi geliyor insanın.

Ört  ki, ölem !

GÜLHAN ŞEN' İN  İLK FOTOĞRAFLARI BÖYLEYDİ. (üST VE ALTTAKİ RESİMLER)

GÜZEL SUNUCUNUN GEZMEDİĞİ ÜLKE KALMADI

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13669579_1158361154205066_8287878336156820076_n.jpg?oh=6f0da65d59ed7175673b659d6aa7af63&oe=57E86B0D

YENİ GELİN GÜLHAN ŞEN VE GELİN ÇİÇEĞİNİ KAPAN FATOŞ KABASAKAL İLE - ALTTA -

DOYUMSUZ  HALLSTATT MANZARALARI

SUYNUCU  GÜLHAN ŞEN BİR TANITIM ESNASINDA HER ZAMANKİ GİBİ GÜLEÇ VE İÇTEN

AVUSTURYANIN KÖYÜ HALLSTATT KÖYLÜLERİ KIYAFETİYLE SON TANITIMINDA  GÜLHAN ŞEN, EKRANLARDA BU KIYAFETLE GÖRÜLDÜ

GÜLHAN ŞEN İN BİR ÖZELLİĞİ DE  BUKELAMUN GİBİ HEMEN BULUNDUĞU YERİN  RENGİNE BÜRÜNÜVERMESİ. SOLDAN İKİNCİ GÜNHAN ŞEN, YERLİLERLE BİR DANSTA

EVLENDİĞİ GÜN

MASALSI KÖYÜN CİCİ KIZI ŞEN, MAHALLİ  KIYAFETLERLE

MASALSI KÖY. DARISI BİZİM BAŞIMIZA TELEFERİĞİ BİLE VAR. AZ ÖTYEDE DE METROLARI VAR.

MASALSI KÖYDEN...

TABLO GİBİ

MASAL KÖYE KAR YAĞINCA

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Valla ne desem az en iyisi "ört ki ölem" sevgi ve saygıyla

Meral Yağcıoğlu 
 13.07.2016 13:54
Cevap :
Memlekette her bir yobaz, en büüüüüüyükleri dahil bir laf etse, hemen bbenimseniyor ve aşşağılık dini zafer kütüğüne bir çivi daha çakıyorlar. Kazanılmış zaferler hanesine böylelikle kaydediyorlaqr. Her kayadan çekiçlerle koparılan Cumhuriyet ve umdeleri, ayaklar altında toz duman içinde aşağılara iniyor. Demek ki bunlar aşağı indirilemiyor. Neden? Çoğunluk ve hile hurda ile ayaktalar. Her naneyi yiyorlar. Yine de başımızdan eksik olmuyorlar. Ümmetçiler hortladı. Bunlar tükenmez. Ama birlik ve beraberlik şart. Duyarlılığın için teşekkür ederim. Sayımız bir ordu mevcudunu geçti. İçlerinden bir tek siz bu konuyu anladınız ve parmak bastınız. Davranışınız ibretlik. Ve alkışlıyorum, öpüyorm saygılarımnı sunuyorum.  13.07.2016 16:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 900
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster