Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Şubat '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
2046
 

“PKK terör örgütü değil”

“PKK terör örgütü değil”
 

İki gün önce Şanlıurfa BDP teşkilatı tarafından bir panel düzenlendi; “Kürt sorununda demokratik çözüm arayışı ve Ortadoğu barışı”

Yazının başlığındaki söz, Panel’de Şanlıurfa Siyaset Akademisi’ne konuşmacı olarak katılan Gazeteci Nuray Mert'e ait.

Aslında Nuray Mert’e hak vermemek mümkün değil. Neden mi?

-Eğer PKK bir terör örgütü olsaydı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde BDP diye bir parti olmazdı.

- Eğer PKK bir terör örgütü olsaydı, Hükümet, terör örgütü olduğu iddia  edilen bir gurubun  üyeleri ile hiçbir yerde ve şekilde asla görüşmezdi. Hele hele; bu örgüt olduğu iddia edilen(!) gurubun başı olduğu belirtilen kişiyi hiç mi hiç adam yerine koymaz ve onunla müzakere yolları aramazdı.

-Eğer PKK bir terör örgütü olsaydı, daha 3-5 ay kadar önce dokunulmazlıklarının kaldırılması gündeme gelen bazı BDP Milletvekillerinin (ki bu milletvekillerinin “sözde(!) terör örgütünün siyasi uzantısı” olduğu iddiaları hiç olmazdı) dokunulmazlığı kaldırılırdı.

-Eğer PKK bir terör örgütü olsaydı dost ve müttefik ülkelerimizin tamamı da PKK’yı terör örgütü olarak  kabul ederdi.

Demek ki Nuray Mert doğru söylüyor...

O halde geriye cevaplanması gereken bir soru kalıyor:

Türkiye de son otuz yılda 35 bin vatandaş kaybedildi?(7 bin 918'i şehit olmak üzere toplam 35 bin 576 can kaybı )*. Buna hangi terör örgütü sebep oldu acaba? Eski Genelkurmay Başkanlarından İlker Başbuğ’un lideri olduğu terör örgütü müdür dersiniz?

Yakında bu ülkede bunu da duyarsanız sakın şaşırmayın...

(*)TBMM İnsan Haklarını İnceleme Terör Alt Komisyonu taslak raporu.   AA | 29 OCAK 2013

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba, Kadın haklı bir ülkenin hükümeti bebek katilinin ayağına gidip ondan icazet isterse, o tip kadın ve adamlarda PKK yı terör örgütü saymaz. Merak ediyorum acaba o bebek katili o kadının bebeğini de öldürseydi yine aynı fikirdemi olurdu? Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 17.02.2013 23:32
Cevap :
Teşekkürler. aynı fikirdeyim. Size de selam ve saygılar.  18.02.2013 23:03
 

size göre "kara" bana ve baskalarina göre "ak"olabilir size göre terörist baskalarina göre özgürlük savascisi olabilir.herkes sizin baktiginiz gözle bakacak diye bir kaide yok...hamas kimilerine göre terör örgütü kimilerine göre degil ..nasil bakildigi ile alakalidir. Kürtlere sorarsan türk devleti teröristtir diyor.yillarca köylerimizi yakti,illegal olusumlari kullanarak binlerce insani faili mechul kurbani yapti diyor.buna ne diyeceksiniz? yoksa kürtlerin ne düsündügünün önemi yokmu sizin icin?

Firat Canan 
 17.02.2013 23:08
Cevap :
Kürtlerin ne düşündüğünün önemi olmaz olur mu. Benim yakınlarımdan da kürt olanlar var. Ben olaya ak- kara ya da Türk-Kürt olarak bakmıyorum. Olaya geiş çerçeve ile bakıp, resmin tamamını görmek lazım derim. Resmin tamamında bence Kürtlerin kendi iradesinin dışında olan iradeler var. Asıl olan Kürtlerin bunu görmemesi ya da görmek istememesi. Diyelim ki Kürtler bütün istediklerine ulaştılar. Bunu onlara hazmettireceklerini hiç sanmıyorum. Bakın "Arap Baharı" ülkelerine. Hepsi "demokrasi, özgürlük, hak, hukuk" diye yollara döküldü. Hangisi bunu elde edebildi? Aksine emperyalizmin boyunduruğuna daha çok teslim oldular. Siz ve Kürt vatandaşlarımız Kürt meselesine bu açıdan bakarsa, bunun Kürtlere daha çok faydası dokunur bence. Benzer konularda iki blog yazım daha var, zamanınız varsa tavsiye ederim. Ayrıca "Hangi Ortaklık" adlı bir de kitabım var ve benzer konulara bu kitapta da yer verdim. Teşekkür ederim.  20.02.2013 9:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 136
Toplam yorum
: 118
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 2769
Kayıt tarihi
: 20.03.11
 
 

Duyarlı olduğum konularda; düşündüklerimi, bildiklerimi ve birikimlerimi paylaşmak üzere burada b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster