Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Eylül '11

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
199
 

"Popo" manşette!

"Popo" manşette!
 

Okumak için aldığınız gazete "ne olur beni okuma, sadece çıplak kadınları seyret" diye yalvarıyor... Bir okuyucunun kültür düzeyi, okudukları ile ölçülse de, ölçüyü tutturmak mümkün mü? Daha birinci sayfaya göz atmadan "magazine" davet ediliyorsunuz.

Biz  " magazinin seviyesi düştü" derken,bakıyoruz ki; magazin haberleri birinci sayfaya taşınmış. Yahu bu ne iştir? Ülkede bunca sorun varken ve de üzücü haberler arka arkaya gelirken siz hangi anlayışla onun bunun poposunu haber diye sunabiliyorsunuz?

Sizi bilmem ama medya beni yanlış anlıyor. Sanıyorlar ki, her gün kendilerinden çıplakımsı  kadın fotoğrafları bekliyorum. Başkalarının kaçamaklarını, özel hayatlarını çok merak ettiğim sanılıyor. Kim kiminle çıkıyor, kimin eteğini rüzgar kaldırmış, kimin donu  görünmüş çok umurumdaymış.

Yanlış anlaşılmasın. Her insan dilediği gibi yaşar, dilediği ile arkadaşlık kurar. Yasalarımıza aykırı olmadıkça kimseye söz düşmez. Düşmez de, gelin görün ki, büyük bir sektör kamera filosu ile özel yaşamların peşinde. Yakalanan görüntüler, taksit taksit servis edilirken en ilginç olanları ise "az sore... az sore... azzz sooree..." diye sinir bozucu bir üslupla bekletiliyor.

Ben öyle sanıyorum ki; vatandaşlarımızın çoğu, kendine yakıştırılan bu seviyesizliği çoktan aşmıştır. Şu veya bu şekilde onlar da olayların izleyicisi (röntgencisi) değil, aktörü olmaya başlamışlardır. Açık kadın fotoğrafları ile oyalananma devri çoktan geçmiştir.

Kadınların giyim ve kuşamlarına asla sözüm olamaz. Sergiledikleri davranışlar da kendilerini ilgilendirir.Bazı kişilerin hoşuna gitmese de onlar aslında toplumun  eğitilmesine de katkı sağlıyorlar.Açık giyinen kadınlar sayesinde muamma sayılan kadın vücudu açıkça görülmüş oluyor. Bu göz alışkanlığını adam gibi kullanabilen erkekler tahrik olmaktan kurtulabilirler. Karşı cinsi bir muamma olarak görme alışkanlığından kurtulabilirler. Ancak,başkalarının  kadının cinselliğini teşhir ederek maddi çıkar sağlamalarını  uygun bulmadığımı belirtmek isterim.

Mevcut uygulamaya göre, hepimiz aklı kasıklarında insanlar olarak algılanıyoruz. Bir sabah gazetelerin konduğu vitrinleri izleyiniz. Ve şu soruyu hep birlikte  soralım: BUNLARI BİZ Mİ İSTİYORUZ?

Bir toplumun sağlıklı yaşam düzeyine ulaşmasında medyanın çok önemli payı  olduğuna inanıyorum. Artık bazı şeyler değişmeli. İsterim ki, günlük gazetem yarın sabah SİYAH - BEYEZ çıksın. Ve görevlileri alkışlayayım. Saygılarımla...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yerinde bir konu ve güzel bir yazı. Teşekkürler Selam ve saygılar

SÜLEYMAN SIRRI 
 24.09.2011 18:21
Cevap :
İlginize teşekkür ederim. Bu konuda çok şey yazılabilir. İnsanlarımız ilkel arzularına ,cinselliğe çekilerek kolayca kullanılıyor ve de sömürülüyorlar  25.09.2011 11:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 163
Toplam yorum
: 91
Toplam mesaj
: 34
Ort. okunma sayısı
: 1189
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

1941 yılında Trabzon'da doğdum. 1961 Erzurum Yavuz Selim İlköğretmen Okulunu bitirdim. 1965 A..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster