Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

TÜKETİCİ KÖŞESİNDE "SEMRA ABLANIZ"

http://blog.milliyet.com.tr/semra_sahin

12 Aralık '12

 
Kategori
Sivil Toplum Kuruluşları
Okunma Sayısı
664
 

“Saygı ve sevginin olmadığı yerde Kişiler arasında iletişim kurulamaz.”

“Saygı ve sevginin olmadığı yerde Kişiler arasında iletişim kurulamaz.”
 

"Tödef" Başkanı Prof.Dr.Öner Samanlı'ya Gönüllü Hizmette 25.Yıl Ödülü verildi.


Mutluluk insanların birbirlerine ve topluma rahatlıkla sunabilecekleri bir olgu olduğu gibi sunmak isteyemeyecekleri arasında da yer alan bir durumsal.

1985’li yllardan bu yana, Türkiye de tüketicilerin hakları ve bilinçlendirilmesi için uğraş veren bir duayenin ismini çoğunuz duymuş ya da duymamış olabilirsiniz.

Biz bir kez daha yineleyelim.

Prof. Dr.Öner Samanlı.

Geçtiğimiz ay kendisine, Türkiye’deki tüketici haklarının gelişmesinde geliştirilmesindeki emek ve katkılarıyla geçen 25. yılının anısına, Devlet Bakanlığı’nda yapılan bir sade törenle anı plaketi verildi.

2010 yılında da, “The Consumer Coustom” tarafından yılın “Tüketici Duayeni” ödülünü Türkiye adına, Prof.Dr.Öner Samanlı almıştı.

Bugün ülkemizde tüketici haklarından söz edebiliyor isek, satılan mal geri alınmaz ibareli tabelalar artık dükkanların karşı köşelerini süslemiyorsa, Öner Samanlı ve onun gibi uğraş veren ismi belirli belirsiz birçok duyarlı insanımızın emek ve katkıları bulunduğunu da kabullenmeliyiz.

Artık ülkemizde satıcılar ile tüketiciler arasında samimi ve sıcak doğru bir bağlantı neredeyse yüzde yüze yakın düzeyde kurulabilmiş durumdadır.

Yasalar ve ilgili genelgeler, kurulan “Tüketici Hakem Heyeti” leri, “Tüketici Mahkemeleri” uzlaşmazlıklarda kesin çözüm mekanizmalarını oluşturuyorsa, üretici,  satıcı, hizmet sunucu, tüketicileri (çantada keklik- yolunacak kaz) fırsat olarak görmüyorsa tümünün bildikleri üzere ve uygulaması içerisinde yer aldıkları bir 4822 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun7un da yürürlükte olduğudur.

Bu bağlamda, ülkemiz tüketicileri adına karşılıksız hizmetlerini sunmadaki 25. yılını tamamlayan, “TÖDEF” Tüketici Örgütleri ve Dernekleri Federasyonu ve “TÜKORDER” Tüketiciyi Koruma ve Bilinçlendirme Derneği Onursal Genel Başkanı Prof. Dr.Öner Samanlı’yı kutluyor, sağlıklı ve mutlu nice uzun yılları bizlerle paylaşması dileklerimizle selamlıyoruz.

Son cümlemizi de onun  anlamlı bir sözü ile tamamlıyoruz.          

“SAVGI VE SEVGİNİN OLMADIĞI YERDE KİŞİLER ARASINDA İLETİŞİM KURULAMAZ.”

Doç.Dr. Semra Şahin

“TÖDEF”

Tüketici Örgütleri ve Dernekleri Federasyonu

Genel Sekreteri

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 75
Toplam yorum
: 22
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 3104
Kayıt tarihi
: 28.08.09
 
 

Tüketicileri bilinçlendirmek, haklarımızın aranmasına çözümler üretmek üzere faaliyette bulunanları ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster