Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mayıs '19

 
Kategori
Söyleşi
Okunma Sayısı
142
 

"Sedef Ergin’in Üstünü Çizerim"

Sedef Ergin!

Bu ismi bir yere not edin, gelecekte çok duyacaksınız.

Genç, dinamik ve başarılı… Tuttuğunu koparır derler ya bu kız gerçektende öyle!

Güçlü bir yorumcu ayrıca başarılı şarkı sözlerine imza atıyor. Hayatı sinema filmlerine konu olacak kadar çarpıcı… Size ilham olur mu bilmem ama Sedef sokak ışığında hayaller kurardı sonra o hayallerini bir bir gerçekleştirdi.

"Aleyna Tilki’yle Kıyaslanmak İstemiyorum"

Solo albüm çıkarmayı düşünüyor musun yoksa meslektaşın Aleyna Tilki gibi single albümle mi yoluna devam edeceksin?

İleride belki sevdiğim 90’lar şarkılarıyla bir albüm yapabilirim ama şimdi öyle bir şey düşünmüyorum single çalışmalarıyla devam edeceğim.

Yaşıma en yakın Aleyna Tilki var ama onunla kıyaslanmak istemiyorum! Albüm gerçekten çok büyük bir sorumluluk ve o sorumluluğu almak şuan benim haddime değil. O bilgi, birikim, gücü, maddi ve manevi kendimde göremiyorum.

Ülkemizde kendini kanıtladıktan sonra dünya müzik piyasasına açılmak mantıklı mı?

Türkiye’de kendimi kanıtladıktan sonra dünya’ya açılmak en mantıklısı çünkü koskoca bir memleketin desteğini almış olacağım. Bizde de çok yetenekli sanatçılar var ama bu zamana kadar dünya’da adı duyulmamışsa sebebi tam anlamıyla bizim ülkemizde başarı elde edemedikleri içindir.

Müzik adına neler yapmak istiyorsun?

Özellikle yabancı dilimi çok geliştirmek istiyorum.

Şu an yapmak istediklerinizin neresindesiniz?

Ben bir yumurtanın içindeyim ve kabuğum yeni yeni çatlıyor, şuan o incecik zarın altından sızan ışığı yaşıyorum. Daha o zar yırtılacak, o kabuk açılacak, ben olgunlaşacam ve eğer devam etmek istersem Sedef Ergin olacağım.

Zaman geçiyor ve hayata olan bakış açımız değişiyor ben de sabit biri değilim bugün en büyük hayalim şarkıcı olmaksa yarın bambaşka bir şey olabilir çünkü doyum noktasına ulaşabilen bir insanım.

Sedef Ergin’nin, Sedef’ten bir şey çalmasını istemiyorum! Sanatçı Sedef Ergin büyürken, Sedef’te büyümeli ve hayatın tadını çıkarmalı. Eğer Sedef Ergin bir gün gerçekten de Sedef’in isteklerinin, arzularının önüne geçerse Sedef Ergin’in üstünü tek kalemde çizerim.

Piyasada kalıcı olacağına inanıyor musun?

Hırslarıma yenik düşmezsem müzik piyasasında kalıcı olacağıma inanıyorum. Aslında kalıcı olmaktan kastım ben insanlarda kalıcı olmak istiyorum sizin tabirinizle piyasada kalıcı olmak istemiyorum. 20 yıl sonra insanların keyifle oturduğu bir masada güzel sohbet konusu olmak istiyorum.

Düet yapmak istediğiniz bir isim var mı? Kimle bir düet yapmak istersiniz ve neden o kişi?

Türk olarak Göksel, Feridun Düzağaç ve Pinhani grubunun aşığıyım. Bu isimlerle aynı sahnede olmak isterim.

Piyasada birçok yeni şarkıcı var sizi diğerlerinden ayıran özellik nedir?

Sedef Ergin artı Sedef olmam! Beni diğer şarkıcılardan ayıran özelliğim: samimiyetim ve yenik düşeceğim hırslarımın olmaması.

Son olarak Murat Fırat okuyucularına neler söylemek istersiniz?

Şuan bu röportajı okuyan herkese sevgilerimi iletiyorum. Hayal etmekten asla vazgeçmesinler, özellikle kırsal bölgelerden söylediklerimi okuyorsanız hiçbir şey imkânsız değil. Korkularınızın arkasına saklanmayın ve sakın birilerini karalayarak, çamur atarak kendini tatmin eden o kitleden olmayın. İnanın bazı şeyleri gerçekleştirmek için çok yüksek paralara, çok büyük desteklere ihtiyacınız yok. En büyük desteğin kendiniz olduğuna inanın ve ona göre yaşayın.

Şarkı sözlerimi çocukken sokak lambasının ışığında yazardım. Günlüğümü o ışıkta tutardım. Sebebi ise babamın büyük bir kaza geçirdikten sonra uzun bir süre çalışamaması ve maddi kaygılarının uzun bir süre devam etmesi. Belli bir saatten sonra bizim evde tek bir oda da ışık yanar ev ahalisi olarak da o oda da toplanırdık. Sosyal medyanın size sunduğu o tozpembe hayatlara sakın inanmayın benimki de dâhil olmak üzere ve hiç kimse bir şeyleri gerçektende kolay elde edemiyor.

Kendinizi sevin ve kendinize çok iyi bakın.

Yaş-Boy-Kilo: 23–166-52

Burcunuz: Başak
Tuttuğunuz takım: Fenerbahçe
En sevdiğiniz şarkı ve nedeni: Göksel-Yalnız Kuş
Beğendiğiniz huyunuz: Enerjimin yüksek olması

Beğenmediğiniz huyunuz: Sabırsızım

Röportaj: MURAT FIRAT

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 119
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 607
Kayıt tarihi
: 16.06.16
 
 

İletişim bölümü öğrencisi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster