Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mayıs '16

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
859
 

"Semavarı alıştıram, maşa salıp garıştıram, küskün ilen barıştıram"

"Semavarı alıştıram, maşa salıp garıştıram, küskün ilen barıştıram"
 

Devamlı Antalya'da oturuyor. Rus Manken: Tetikçi Olga"


 

         Az gittik, uz gittik, blogları devirdik. Nice yollar teptik , virajlardan geçtik, yolları da.çarıkları eskittik. Nihayet sonunda geldik, yine blog sayfalarına.

         “Arabası dört teker,” dedik. Arkasından da “ seni kim çeker” diye diye naralar Attık. Vardık  baktık ki, bir arpa boyu  yol alınmamış. Yine de de  bir baktık..hamamcı da aynı, tası da aynı, peştamal tutanı da aynı. Breh breh breh!

         Bir kıyak yapalım dedik. Bildiklerimiz de katarak bir yazı yazalım dedik. Küskünleri gevşetelim dedik. Vardık gittik  Google Amcaya, bir bir anlattık. “Ballı bir haber istedik” Önümüze kırmızı  mühürlü bir torba koydu. “Bir mini etek gibi, her şey içinde” dedi. “Mini etek” deyince, birlikte çalıştığım şefim geldi aklıma. İşte o Atilla İlhan derdi ki: “ Bir haber, mini etek gibi olmalıdır. Ve her şeyi içine almalıdır” diye. Haberin 5N kaidesinin  ana umdelerini öğretmişti biz öğrencilerine. Şimdiki ve hocaları, bu söylemlerden habersiz.

         Nerde kalmıştık? Evet. Neşeli bir haber yumağı yaptık. Resimlere ağırlık verdik. Bloglara sinen hazımsızlıklar giderilsin dedik. Blog kalksın fetvası veren de var. O densiz Diyanet İşlerini de gölgede bırakan lafları yumuşatmağa çalıştık.

         İşte böyle böyle. Hoş resimler koyduk. Ki, blog kırgınlıklarının sisini biraz dağıtabilmek uğruna. N’apalım? Bu vazife de bize düştü.  5 mi dünyadan, dünya mı 5 ten büyüktür, küçüktür safsatalarını bırakalım bloglarda dedik. “Herkes cürümü kadar yer yakar” diye seslenmek istedik. Güçsüzlüklerini hissettirdiğimiz kimselerin, omuzlarımıza basarak yükselmelerinin modası geçti dedik. Ve de teselli bulduk.

         Sevgili editörler beni de anlar., sizleri de anlar. Kapasitelei yüksektir zira. Bu yazının içinde bir tane “ Lay lay lom” var mı? Yok. Onun için bu yazı blog yazısı değil diye kimse kaldırmaz bu yazıyı.. Durup durup neşeli fotoğraflar derledim. Bayram değil seyran değil ama, ağzınız neşelensin.

         Oooo, biz derdimizi anlatıyoruz derken, sayfalar tükenmiş, neredeyse bloğu bitiriyoruz.   Neşeniz bol olsun.

         KONUMUZ, CANNES Film festivalindeki o meşhur kırmızı halıda boy gösterenler. “La fille inconnue ( Meçhul kız) filminin galası için gelmişlerdi. Gelin görün ki süper model  Bella Hadid, dekolte elbisesi ile filmin galasını  da,  yürüdüğü halının kırmızılığını da gölgede bıraktı.  CANNES, bu dekolte ile altüst oldu.

         Kırmızı halıların da cılkı çıktı artık. Memleketimizde de ayaklar altına serilen kırmızı halılar, demek ki derin dekoltelere şahit oluyorlarsa, işin içinde iş var demektir.

         Antalya’ya yerleşmiş bir  Rus model tanırız: “Tetikçi Olga “Bu kızcağız da oradaymış. Hiç kıskanmamış ki “ Antalya’ya dönünce arkadaşlarına anlatmış: “ Çok beğendim “ demiş.

        Akşamı da Leonardo diCaprio, da geceki eğlencede bu derin dekolteli ile bütün gece çılgınlar gibi dans etmiş. DiCaprio'nun bir adı da neymiş biliyor musunuz? "Halı çapkını" Bodrumdaki "Yalı  çapkını" kuşunu hatırlatıyor.

Bizim dışımızda neler oluyor değil mi? Dönüp, bu haberleri de izleyelim, biraz gözler renklensin. Mevziler değişsin, Di mi? Blog meraklılarına hizmet etmek de var işin içinde. “Terapi” tadında. Bu bloğu içimizde en anlayan da Erol Özışık’tır. Mesleği müsait çünkü.

        İçimden, o, Azeri şarkıdaki gibi seslenmek geldi: “ Semavarı alıştıram / Maşa salıp garıştıram, küskün ilen  barıştıram"

        Ört ki, ölem !

BELLA NADİD, ELBİSE DEĞİŞTİRMESİNE RAĞMEN, MERAKLI GÖZLERDEN KURTULAMADI

KAH BÖYLE GÖZÜKTÜ, KAH AŞAĞIDA RESİMDE OLDUĞU GİBİ. BAZAN ÖRTÜNME İHTİYACI HİSSETTİ

L  di CAPRİO'NUN BİR DİĞER ADI DA " HALI ÇAPKINI " İMİŞ. BİZİM BODRUMDAKİ  "YALI ÇAPKINI " KUŞLAR MİSALİ. GAGASIYLE  KAPTIKLARINI,  DANS  PİSTLERİNETAŞIYORMUŞ. İYİ  DE EDİYORMUŞ.  

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir yorum cevabınızda Ayda adını belirterek verdiğiniz cevap cuk oturmuş üstadım. Size yorum yapan kişi, her zamanki tutumunu sergilemiş. Ciddiye almaya değmez. Diğer taraftan blog içerisine aldığımız fotoğrafların bazıları bir zaman sonra yok oluyor. Daha eski yazılarınıza bakarsanız siz de farkına varırsınız. Acaba çok fotoğraf yükleyince blog kapasitesini mi aşıyor? Bu yüzden fotoğrafları galeriye yüklemek daha kalıcı oluyor sanıyorum. Saygılar, selamlar...

Erol Özışık 
 21.05.2016 10:26
Cevap :
Çok dikkatli gözlemleriniz var. Çok haklısınız. Yüklediğim resimler, 3 ay sonra kayboluyor. Başkalarının dahil, kendi resimlerim de dahil olmak üzere siliniyor. Ben de onun kolayını buldum. Siz de farketmişsiniz. Aynı resimleri sayfaya eklerken, galeri kısmına da ekliyorum . Merak etmeyin. O malum kişi ruhsal terapi ister, Teşekkür ediyorum. Selam ve sevgilerimle.  21.05.2016 11:24
 

Hay Allah ne desem bilemedim hatun pek güzel okunur mu okunur yazınız hem de çokça...:) sevgi ve saygıyla

Meral Yağcıoğlu 
 20.05.2016 19:50
Cevap :
Pabucu büyüklerden biri,"İlim Çinde de olsa oraya bi zahmet gitmelisin" mi demiş,diye laf etmiş. İşte o hesap. Kadın kadındır. Her sayfası okunur. Okundukça da sayfaları çevrilir. Kısacası güzel şeyler evire çevire okunur."Tad" almasını biliyorsan tabi. Kadın da, erkek de kadında "tad" bulur. Tabi cinsiyete göre değişir. Erkekte bedii bir bakış, kadında ise gıpta ile özlem, az posiyon da "kıskançlık" Görüyor musunuz, bir kadın önümüze geliyor, iplik iplik onu sağarsak, yumakları da büyür haliyle. Normali de budur. Eh,siz de güzelden anlıyorsunuz. "Kadın, okunur mu okunur" diyorsunuz "Magazin basınında çalıştım. On yıl aralıksız magazin yaptım. Gazetelerde tam sayfa bol resimli yazılarım yayınlandı. Milliyet gibi, Hürriyet,Demokrat İzmir, Yeni Asır, Ege Telgraf gibi. Köşe yazarlıklarını saymıyorum. Los Paraguayosun ünlü şefi Monsieur Luis Alberto Del Parana'dan tutun da, Michel Mercier, Toni Curtis, Charles Bronson ve şuh kadın Anjelikle tanıştım. Magazin ufuk açar.Teşekkürler size   20.05.2016 20:26
 

"Bayağılık" derken bu tür yazı ve görsellerinizi kastediyorum ben! İğrenç oluyorsunuz! İşin fenası bunun farkında olmamanız! Allah acil şifalar versin!

Ümit Culduz  
 19.05.2016 21:49
Cevap :
Yazımda ne var? Bal dök yala! Sizde ağız tadı kalmamışsa ben n’apayım? Bu gibi görselleri Google denilen Amcadan aldım. Kapısını çaldığımda, kanaat getirdi ki, tereddütsüz kırmızı mühürlü torbasıyle önüme koydu ve “hayrını gör” dedi. Ben de değişiklik olsun, Blog’da güller açsın diye, alışılmışın dışına çıkarak, blogla mankenleri bir araya getirdim. Basında,okuyucular böylesi görsellerden “bedii zevk alırlar.Onları da düşündüm. Sizde o "hassa" yoksa ben n'papayım usta! Her gün tarhana çorbası içilmez ki. Siz o zevki kaybetmişsiniz usta. Dikkat et. Kin kusarken, açığını yüzeye vuruyorsun. Porno yazarı vardı Ayda. Bayılıyorsunuz ya ona. Kızın içine düşecektin neredeyse. Baş tacındı. O çıplak fotolar yayınlarken iyiydi de, biz tu kaka mı oluyoruz usta. Siz savcı mısınız, hakim mi, sorgu hakimi mi yoksa ahlak polisi mi? Herkese aynı numarayı çekiyorsunuz. Hiç utanmaz mısınız? Ne zaman adam gibi adam olacaksınız? Ne zaman kendinize döneceksiniz.Dön be usta. Yakışmıyor be usta.   19.05.2016 22:57
 

Niye iğrenerek bakıyor? / Resimleri bloğa nasıl giriyorsunuz? Saygılar.

Mehmet Sinan Gür 
 19.05.2016 21:19
Cevap :
Sizi kutlarım. Resimleri nasıl giriyorsunuz demektesiniz. Tam on yıldır, sevgili Ay Şen'den sonra 2 nci oluyorsunuz. Bu kadar zaman zarfında toplam 2 kişi sormuş oldunuz. " Resimleri nasıl koyuyorsun" diye. Düşünmüşümdür, diğper geri kalan arkadaşlar niye merak etmezler ve sormazlar diye. Neyse. Bu sır değil. Yanyana olsaydık, birebir öğrenirdiniz. Karmaşık bir iş.. İzmirdeyseniz, buluşur, öğretirim. Gelelim sorunuza. " Neden iğrenerek bakıyor?" diyorsunuz. Bilemiyorum, "kadın kısmısı" ile arası pek iyi değil galiba.. Mamafih, kendisine sorabilirsiniz.Teşekkürlerle.   20.05.2016 10:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1616
Toplam yorum
: 3879
Toplam mesaj
: 498
Ort. okunma sayısı
: 900
Kayıt tarihi
: 13.08.06
 
 

Hayatın dikenli yollarından geçmenin  sırrı, aralarından çabuk geçmektir. Ümit, naylon çorap giyd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster