Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Şubat '13

 
Kategori
Reklam
Okunma Sayısı
497
 

"Senden Daha Güzel"i yok

"Senden Daha Güzel"i yok
 

Bilmem rastladınız mı?

2-3 Gündür televizyon kanallarında sürekli yayınlanan, haber programlarına konu olmuş çok ilginç, çok keyifli, çok neşeli bir kısa film var.

Anadolu Efes'in basketbolcuları bir klasik müzik konserine gidiyorlar. Gidiyorlar ama daha mekâna girişlerinden itibaren oyuncuların yüzlerindeki memnuniyetsizlikten ve zoraki gülümsemelerden bunun kendi tercihleri değil, zoraki bir durum olduğunu anlıyorsunuz.

Birisi takım elbisesini işaret edip, kendiyle dalga geçerek diyor ki;" Gördüğünüz gibi klasik müzik konserine gidiyoruz diye giydik işte"

İster istemez :"Ahhh canım, zavallı çocuklar!" diye düşünüyorsunuz....

Sonra anliyorsunuz ki; izlediğiniz şeyler, tamamı gizli kamerayla çekilmiş bir reklam filmi ve klasik müzik konserine gittiklerini zannedenlerse, sadece basketbol oyuncuları. Çünkü onların dışındaki herkes birer figüran, herşey kurgu, herşey senaryo gereği...

Salondaki izleyiciler ve orkestra yavaş yavaş yerlerini alırken, basketbolcular da koltuklarına oturuyorlar ve konser başlıyor.

Mozart'tan ağır ve ağdalı bir eserle başlayan konserin daha başlarında iken oyuncuların üzerinde gezinen kamera, çaktırmadan saatine bakan, uyukladığını belli etmemek için eliyle yüzünü gizleyen, boş boş ve de sıkıntıyla sahneye bakan mutsuz yüzleri yansıtmaya başlıyor.

Derken, şefin ani bir el hareketiyle müzik değişiyor. Duman'ın ''Senden Daha Güzel'' şarkısı çalınmaya başlıyor.

O sırada Anadolu Efes taraftarlarından birisi ayağa kalkıyor ve yüksek sesle şarkıyı söylemeye başlıyor. Sonra salonun çeşitli yerlerinden taraftarlar birer ikişer ayağa kalkarak şarkıya eşlik ediyor. 

Şaşkınlıkla bir o yana,bir bu yana bakan basketbolcular yavaş yavaş ne olduğunun farkına varıyorlar ve şarkı ilerledikçe kahkahalarla gülmeye, mutlulukla birbirlerine bakmaya başlıyorlar.

Şarkının sonuna doğru ışıklar kısa bir süre için kapanıyor. Tekrar yandığında ise tüm seyirciler Anadolu Efes formalarıyla ve ellerinde bayraklarla görünüyorlar.

Sonra oyuncular da salondakilere eşlik etmeye başlıyorlar ve hep birlikte coşkuyla şarkıyı tamamlıyorlar, bir yandan da Anadolu Efes bayraklarını sallıyorlar.

Reklam filminin çekimleri Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi'nde 15 gizli kamera kullanılarak gerçekleştirilmiş, çekimlerde 540 kişilik figürasyon kullanılmış ve toplamda 750 kişi görev yapmış.

Gerçekten de muhteşem bir reklam filmi olmuş.

Öyle ki; Bu motivasyonla Anadolu Efes Basketbol Takımı "zirveye oynar" gibi geliyor insana...

Halâ izlemediyseniz aşağıdaki linki tıklayıverin; iddia ediyorum, bayılacaksınız..:)

http://www.dailymotion.com/video/xxohgh_anadolu-efes-senden-daha-guzel-surpriz_shortfilms#.USlaSh3QCNA

 

***

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Keşke böyle bir orjinal bir fikri yine bir bira firmasından esinlenmeselerdi. Yüzde sekseni yabancı bir bira firmasına ait bir organizasyon aslında. Reklam piyasasınsa iş isteyenin de işi gerçekleştirenin de daha özgün ve bilinçli olmasını diliyorum ama yine organizasyonu gerçekleştirenleri tebrik ediyorum. Sevgi ve saygılarımla.

Seyran Aksoy 
 26.02.2013 12:03
Cevap :
Merhabalar, siz yazmasanız reklamın alt yapısı hakkında bilgim ve fikrim yoktu...Yine de hoş ve başarılı bir çalışma olduğu konusunda hemfikiriz sanırım..:)Okuduğunuz ve yorumladığınız için teşekkürlerimle... Sevgiler.  03.03.2013 0:42
 

Evet bir TV kanalında kısa bir özeti "göz ucuyla" seyretmiş ama tam olarak ne olduğunu anlamamıştım. Hatta dün akşamda kardeşim bahsetmiş ve "bir ara" aramaya karar vermiştim. Tesadüf bu ya blogunuzu okudum ve aramama gerek kalmadı. Gerçekten çok hoş.Sevgi ve selamlarımla

Matilla 
 24.02.2013 8:54
Cevap :
Merhaba Mustafa Bey, hani bazı reklamlar vardır, skeç tadında, bitmesin istersiniz, keşke devamı olsa dersiniz...Mesela bir zamanlar Cem Yılmaz'ın yazıp oynadığı cips reklamları da öyleydi hatırlarsanız. Bu reklamda da o tadı buldum işte ve paylaşmak istedim..:)Okuduğunuz ve yorumladığınız için teşekkürlerimle ve de selamlarımla, iyi pazarlar...   24.02.2013 11:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 247
Toplam yorum
: 2172
Toplam mesaj
: 113
Ort. okunma sayısı
: 1459
Kayıt tarihi
: 29.01.08
 
 

Antalya ve Akdeniz aşığı bir öğretmenim. Feci duygusal, iflâh olmaz bir romantiğim..:) Bol bol ok..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster