Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ocak '14

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
560
 

‘Sır’ tuzağı

Bir zamanlar ortalığı kasıp kavuran ve okunma rekorları! Kıran bir kitap vardı hatta ne yazık ki hala var. Kitabın adı THE SECRET (SIR). Bu kitap ile aslında korkunç bir opreasyon düzenleniyor. Kimlere mi? Elbette başta İslam Dünyası olmak üzere  bize, çevremize,  Allah öğretilerinin olduğu her dine, her kültüre yönelik korkunç  planların sadece biri bu efsanevi! Kitap… Bu operasyon aracını daha iyi tanımanız için size kitaptan kesitler sunuyorum efendim;

"Bu sırrın ne olduğunu söyleyemem. Tek söyleyebildiğim var olduğu."(Alexander Graham Bell-Telefonun Mucidi) Çağlar boyu nesilden nesile geçerken, bir çok insan ona göz dikti, onu gizledi, kaybetti, çaldı, büyük paralar karşılığı satın alanlar oldu. Tarihteki en önemli insanların bazıları yüzyıllar kadar eski olan 'Sır'ra vakıf olmuşlardı. Eflatun, Galileo, Beethoven, Edison, Carnegie, Einstein ve diğer mucitler, bilim adamları ile büyük düşünürler 'Sır'rı biliyorlardı ve şimdi 'Sır' dünyaya açıklanıyor. 

Taktiğe bakar mısınız? Bilim adamları kullanılıyor. İlk etapta insanların güvenini kazanmak amaçlanıyor. Bu amacı gerçekleştirmek için ise güvenilen ünlü bilim adamları ve filozoflar seçilmiş.

'Sır'rı öğrendiğinizde, istediğiniz her şeyi elde etmeyi, yapmayı, ya da istediğiniz her şey olmayı da öğrenmiş olacak; asıl kimliğinizi bulacak ve hayatta sizi bekleyen gerçek ihtişamın ne olduğunu göreceksiniz. 

Evrendeki çekim yasası hiçbir zaman SIR değildi ki… Evet, olumlu düşünme yani tevekkül ve dua, insanın bilinçaltına olumlu mesajlar göndermesine vesile olur ve en etkili terapi yöntemidir. Başta Kur’an-ı Kerim olmak üzere hadisler ve dini kaynaklara bağlı olarak şekillenen tasavvuf ilminde asırlardır bu gerçekler vurgulanmaktadır. (Bknz; İnşirah Suresi, Asr Suresi, Duha Suresi. Ayrıca tasavvuf kaynaklarından Mesnevi/Mevlana) İnsan beyninin sadece et parçası olmadığı, beyin dalgaları ve bu dalgalarla aktarılan enerjiler, telepati gerçeği vs… bilim adamları tarafından da araştırılmaya başlanmış ve heyecan verici sonuçlar elde edilmiştir. İslam’da ve orijinal halleriyle diğer kutsal kitaplarda bu gerçekler vurgulanmaktadır fakat bu kitaptaki gibi değil!

Olağanüstü bir servete sahip olmak ister misiniz? Muhteşem bir malikanede yaşamak ister misiniz?

Ömrünüz boyunca hiç sıkıntıya düşmeden bolluk, bereket içinde yaşamak ister misiniz? Ruh eşinizi bulmak ya da huzurlu, mutlu bir evlilik yaşamak ister misiniz? 

Kim istemez ki? Elbette insan rahat yaşamak ister fakat bu cümlelerle amaçlanan hedef şudur;  Mutluluğa ulaşmanın yolu PARA, ŞEHVET, BEDENSEL TATMİNE GÖTÜREN FAKAT RUHU AÇ BIRAKAN UNSURLARDAN GEÇER.  Evlilik derken aslında kastedilen cinselliktir fakat bu düşünce ilk etapta perdelenmek istendiği için evlilik kılıfına büründürülerek sunulmuştur. Gördüğünüz gibi MATERYALİST ÖĞRETİLER aşılanmak isteniyor ve bu paragrafla bunun zemini hazırlanmış.

Peki, kendinize sorun. Gerçekten ne, ama ne istersiniz?

Amaçlarınıza ulaşmak için bu kitabı kullanmaya başlayabilirsiniz. Yaşamınızdaki herhangi bir şey için bir cevap, bir rehber arıyorsanız, sorunuzu sorun, cevap alacağınıza inanın ve bu kitabı rastgele açın. Açılan sayfada aradığınız cevabı ve tavsiyeyi bulacaksınız. 

"Sır tüm olmuşların, olanların ve olacakların cevabıdır." (Ralph Waldo Emerson-Filozof) 

Bu soruların yanıtlarını bulabilmek için İslam Dini’ni doğru bir şekilde öğrenmeye çalışmak ve bilimlerin gelişmesine katkıda bulunmak için yapmamız gereken ÇALIŞMAK, ÇALIŞMAK, ÇALIŞMAK gerekiyor. Bu kitabın içeriğinde sadece ‘hayal kur, bekle, hayallerin gerçek olsun’ mantığı yani mantıksızlığı vardır. Amaç insanları Polyannacı bir kandırmacayla tembelleştirmek, inançlarından koparmak ve en tehlikelisi de Allah’a ŞİRK KOŞMALARINI SAĞLAMAKTIR. Kitapta, evrene gönderilen mesajlar ve evrenin verdiği ödül yada cezalardan bahsedilmektedir. Evreni Yaratan’dan hiç bahsedilmemekte ve sanki evren kendiliğinden var olmuş gibi evrene güç atfedilmektedir.

Yazar hakkında: Yazar RHONDA BYRNE'da, hepimiz gibi, kendi keşif yolculuğunu yapıyordu. Yolculuğu sırasında, 'Sır’ı dünyaya kazandırmak, ve bu vizyon sayesinde milyonlarca insana mutluluk getirmek için, yazarlar, öğretmenler, film yapımcıları, tasarımcılar ve yayıncılardan oluşan muhteşem bir ekibi bir araya getirdi. 

Muhteşem ekipten kasıt şudur; Psikolojik taktikleri başarılı bir şekilde kullanabilen, İslam Ülkeleri’nin cehaletinden faydalanarak BÖL, PARÇALA, YÖNET felsefesi doğrultusunda azimle çalışan sinsi bir ekip.

Sadece bu kitap değil ki, binlerce kitap yazılmış en az bu kitap kadar tehlikeli olan… Bazıları cinsel sapkınlıkları aşılıyor, kimileri şirk kokuyor, kimileri de farklı bir yöntem seçmiş fakat hedef tek; ASİMİLE ETMEK!

Kitapta sıkıntıların da mutluluğun da failinin kişinin düşünceleri olduğu iddia edilmekte…  Bu iddialarda Allah’ın kaza ve kaderi yarattığından hiç bahsedilmiyor. Beyinlerimizden gönderilen manyetik bir güç var, evrene gönderiyoruz ve bir müddet sonra gerçekleşiyor.

Hâlbuki çekim yasasının işleyişinde asıl olan şudur; Allah ile kul arasındaki iletişim ve insanın imtihanda olduğunun bilinciyle hayatına yön vermesi. Kul hakkı yiyen, benliğini öne çıkaran ve böbürlenen insanlar gün gelir kaderin tokatını yerler.

İnançlarına sahip çıkmayan, cehalette ısrar eden toplumlar kandırılmaya müsaittir.  Çekim yasasından bir örnekle yazımı bitiriyorum efendim;

“ Hayatınız, ağzınızdan çıkacak sözlerle sınanmakla geçecektir” Dr. Muhammed Bozdağ

Hakikati keşfetmek, yaşamak ve yaşanmasına vesile olmak duasıyla…

İlimle ve huzurla kalınız…

Mehtap Özay/ OCAK 2014

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 51
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 7101
Kayıt tarihi
: 17.03.13
 
 

Öğretmen, Yazmaya çalışan,yazarak konuşanlardan...'Kelimelerin gücü adına!'    ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster