Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Temmuz '10

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
866
 

"Sol kolum yaralı, kürek tutmuyor"

"Sol kolum yaralı, kürek tutmuyor"
 

İki gün önce, karpuz keseyim derken, sol elimin işaret parmağını kestim. Kesik biraz derin olacak ki epey kan aktı. Önceleri üstünde durmadım, yalapşap sardığım bir yara bandı ile geçiştiririm dedim; ama olmadı. Çok geçmeden sulanmaya ve şişmeye başladı, geç de olsa, işten anlayan birisine pansuman yaptırdım ve şu anda sol elimin işaret parmağı sarılı bir şekilde, “etliye sütlüye dokunmadan” duruyor.

Nereden çıktı bunları anlatmak dediğinizi duyar gibiyim. “Bize ne senin parmağından”, “karpuz keseyim derken parmak çıkarmandan” diyenleriniz de olabilir. Bence de bu konuda sizi ilgilendiren bir şey yok, kendim kestim kendim çekerim! Yaramı size açmak, tek başına, sağ elimle iş-güç yapayım derken aklıma geldi. Sol elimi kullanmadan banyo yapamadım, örneğin; kavanoz kapağını açamadım. Ben sağlak birisiyim. Buna rağmen sol elimin, bir parmağının ucunda meydana gelen kesik bile, tüm dengeleri altüst etmeye yetti.
Yaralanınca anladığım solun kıymeti; can çekişmekte olan “solun” durumunu da aklıma getirdi. Sürekli sağa destek veren diğer elimi kullanamayınca, tökezlemeye başlayan sağ elim, hatalar içinde boğulan “sağın” durumunu da aklıma getirdi. Solun nasıl olup da bu kadar güçsüzleştiğini, sindiğini düşündüm. Tam olarak ne zaman olduğunu bulmaya çalıştım. “Dikkatsizce kullanılan bir “bıçak” mı solu kanattı?” diye düşündüm; “yoksa sinsice izlenen bir süreç mi bu hale getirdi?” diye sordum kendime. İzlenen yol ne olursa olsun sonuçta “kırılmış köprülere” ulaşıldığını gördüm. Yaralanan ve etliden sütlüden elini çeken sol; tam karşısında tek başına çekiştirip duran gözleri dönmüş, hırçın, acımasız sağ. Kopmuş bağlar, dengesiz ilişkiler, kısır çekişmeler ve… Ve işte, soluksuz bırakan solsuzluk...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 117
Toplam yorum
: 197
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 1058
Kayıt tarihi
: 26.09.07
 
 

1980 yılında Mersin'de doğdum, bütün eğitim öğrenimimi Mersin'de tamamladım. Yetmedi, işimi de Mersi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster