Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mart '18

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
893
 

“Suriye Milis Güçleri” Ne demek? Afrin’e Girdiler mi?

“Suriye Milis Güçleri” Ne demek? Afrin’e Girdiler mi?
 

Afrin, ilk bakışta, küçücük bir nokta, başlayan “harekât” hemen bitiverecek algısı yaratan bir coğrafya gibi gözüküyordu… Hatırlayacaksınız, “2 Saatte Afrin’deyiz” manşetleri bile atılmıştı.

Hakkını teslim edelim, bu harekâtla ilgili da en doğru bilgiyi Doğu Perinçek verdi… Harekâtın ilk günlerinde çıktığı, çok seyredilen bir TV kanalında, “bu harekât birkaç ayda bitecek bir harekât değil” demiş, “ne kadar süreceğini söyleyemem” diye de eklemişti. Nasıl biliyorsa, dedikleri çıkıyor.

O küçücük alanda, ilk önce, 5-6 bin kadar YPG/PKK’lı terörist olduğu bildirildi. TSK’nin verdiği rakamlara göre, şimdiye kadar bunların yarıya yakını etkisiz hale getirildi. Lâkin Menbiç ve Fırat’ın doğusundan terörist sevk ediliyor… Terörist sayısının 10 bine ulaştığı haberleri çıktı.

Bunlara geçen hafta içinde, “Suriye rejimine bağlı milis güçleri”nin de Afrin’e hareket ettiği bilgisi eklendi. Konvoy görüntüleri ve konvoyun topçumuz tarafından vurulduğunu gösteren video yayımlandı.

“Rejime bağlı milisler” ne demek?

Ordu birlikleri değil ama onunla birlikte hareket eden “silahlı” güçler olmalı… Bizim birlikte hareket ettiğimiz ÖSO gibi bir yapı olsa gerek! Muhtemelen, Suriye vatandaşı olmayan şahıslardan kurulu, misal, İranlı, Lübnanlı gibi…

Peki, bunlar, konvoyları vurulduğu halde, Afrin’e girdi mi?

Haber yok!

Geri çekildiklerine dair de haber yok!

Bu “milisler”in konvoyunu biz vurduğumuza göre, Türkiye karşıtı güçler olarak değerlendirdik… Bize karşı olduğuna göre, terörist PKK/YPG’nin yanında olacaklar demektir.

O vakit, denklem şöyle: Amerika’ya karşı savaşan İran/Suriye yanlısı “milisler”, Amerika’nın “kara gücümüz” dediği YPG’yi destekliyor, takviye ediyor!

Akıllara zarar bir denklem!

Buyurun çözün!

İşte, “üst akıl”ın lâzım olduğu yer…

Kim çözebilir bu karmaşık denklemi?

Perinçek’e sormalı mı?

 

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Perinçek nasıl biliyor onu da anlayamadım.

Kerim Korkut 
 05.03.2018 22:00
 

Gerçekten çok karışık bir durum arkadaşım.Sevgiler.

Şahin ÖZŞAHİN 
 05.03.2018 11:10
 

Ben başından itibaren genellikle CNN, NTV ve Haber Türk kanallarını izliyorum ve onlarca yorumcu dinledim. Kimseciklerde Afrin'e 2 saatte girileceğinden bahsetmediği gibi aksine bu harekatın Fırat Kalkanı harekatından daha zor olacağını belirtti. Tüm bu nedenlerle de en doğru bilgiyi Doğu Perinçek vasıtasıyla aldığınızı duyunca biraz şaşırdım doğrusu. Ben askeri stratejiden anlamam ama dinlediğim yorumculara bakılınca harekatın tam da planlandığı gibi yürüdüğünü düşünüyorum. Selamlar

Matilla 
 03.03.2018 16:54
 

Sayın Cengiz! Vallahi Afrin denklemi çözülecek gibi değil karmaşık bir denklem.Selam sevgi ve saygılar sağlıklı mutlu günler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 03.03.2018 15:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1414
Toplam yorum
: 4941
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 1194
Kayıt tarihi
: 04.06.10
 
 

Ücret karşılığı hiçbir yerde çalışmıyorum. Sandıklı'da doğdum. Kuleli Askerî Lisesi, Kara Harp Ok..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster