Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ağustos '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
193
 

“Suskunluğun mührü artık kırıldı. Karanlığın en büyük kabusu tekrar uyandı“

İzmir Foça'da meydana gelen saldırıda yaralanan askerlerini halk yalnız bırakmadı. Bu hain saldırıya en güzel cevap yine halk tarafından tam bir Türk cevabı olarak verildi.

Herkes hastaneye akın ederek kan vermek için seferber olurken, taksiciler ve toplu taşıma araçları ücret almadan kan vermeye giden insanları hastaneye götürdü.

Sadece İzmir halkı değildi, bütün Ege Bölgesinden insanlarda kan vermek için hastaneye akın ettiler. Askerleri hain saldırıya uğramış kana ihtiyaç vardı. Ve bu halk bir kez daha kenetlendi, bir yürek olup askerine koştu. Artık anladı ki kendisinden başkası askerinin yarasını saramazdı. Hele ondan önceki gün yine terör saldırısında yaralanan bir askeri, yaralı haliyle otobüsle memleketine göndermişlerdi.

Ve bu halk daha fazla bir askerin canının arkasına saklanmayacağını, bunun adına kardeşlik, vatan sevgisi demeyeceğinin cevabını verdi biraz da.

Çünkü onlar biliyorlardı ki, kendileri için korkmadan düşmanının önünde canını siper eden askerinin karşısına dikilip “sen yeteri kadar savundun vatanı, hele sen biraz geride dur. Biz ölmeden bu askere kimse dokunamaz. Şimdi sıra bizde! ” Dediler, kimsenin anlamadığı sessiz bir dildi bu. Onların yüreklerinde yıllar önce Atalarının kullandığı bir dildi. Halkın bağrı yaralıydı, her gün başka bir hainlikle yaralar alırken nasıl susabilirdi ki!

Yüreğindeki en derin yara ise içindeki hainlerin yarasıydı. Susmak yok artık!

Tarih, yavaşça sessizliğin perdesini birden aralıyı verdi. Kendilerince halkı kandırmaya çalışan, hainliklerle, türlü dolaplar çevirip ve ihanet etmeye çalışan karanlığın hizmetkarlarına, onların efendilerine unuttukları bir gerçeği daha hatırlattı.

Şimdi onların karşısında yıllar önce tarihe insanlığıyla yüreğinin imzasını kazıyan Atalarının evlatları var.

Karanlığın en büyük kabusu iki Türk’ün yan yana gelmesidir. Kimse bir türlü bunu hatırlayamadı. Karanlık kendince tedbirler alıyor, bunun olmaması için haince planlarını uyguluyordu. Çünkü biliyordu k: “ İki Türk yan yana gelirse, Kıyamet asıl işte o zaman kopar. Yer yerinden oynar, taş üstünde taş kalmaz, ölüm onları durduramazdı “.

Bunca bütün hain saldırıda bulunanların ve bununla ilgili yeterli tedbirlerin alınmasını bir türlü başaramayanların unuttuğu büyük bir şey daha vardı.

Bireysel silahlanma. Türkiye de artık her evde bir silah var. Savunma amaçlı yasal yada yasal değil, var. Halkı susturup da bir köşeye oturttuğunu düşünenler bu tehlikeyi göremiyorlar. Bu halk bu kadar suskunluğa haksızlığa tepkisiz kalmaz. Onlarında sabırlarının bir sınırı vardır. Ama halk sustukça kendi planlarının işe yaradığını düşünen düşünce sahiplerinin unuttuğu en büyük tehlike. Bu halk gidip de o sınıra kendisi dikilir sizin yapamadığınızı kendisi yapar. Bu suskunluğun kıyamete dönüşmesini mi bekliyorsunuz? Nedir bu terör konusu, neden bitmiyor? Alınan tedbirlere, yapılan onca operasyona rağmen İzmir de ve büyük şehirlerde bu saldırlar nasıl gerçekleşebilir?

Bu halk sizlerin adına terör dediği ve bitirmeyi başaramadığınız bu irinli yarayı bir anda keskin bir bıçak gibi kendisi söküp atabilir.

Askerine kan vermek için seferber olan halk, askerinin canına kast edenleri bu ülke topraklarından kendisi temizlemek için evinde bulunan silahlarını, ve savaşmak için gerekli mühimmatı sağlayıp o sınara dikilemeyeceğini mi sanıyorsunuz?

Peki, Karadenizlinin kurnaz zekasını, Kayserilinin hinliğini, Konya’nın Mevleviliğini ve diğer illerin karakteristik özelliklerini ve buna vatan sevgisinide ekleyip bir araya getirip bir sentez oluşturduğunuzda, siz olabilecekleri düşünebiliyor musunuz?

Türk’ün zekası karşısında dünya bile diz çökerken sizler hangi akla hizmet edipte bu halkı yok sayabilirsiniz.

Unutmayın ki: karşınızda Kurtuluş savaşında tarihe kazınan bir bağımsızlık destanı yazan Türk Halkı var. Ve bunlarda onların evlatları! Bu ülkede anneler feryat ederken onların evlatları da susmaz.

“Bu Halk Askerini Ne Yalnız bırakır, Ne de Sahipsiz Bırakır”

" HALK UYANMAYA BAŞLADI "
SUSKUNLUĞUN MÜHRÜ ARTIK KIRILDI.
KARANLIĞIN EN BÜYÜK KABUSU TEKRAR UYANDI.
İŞTE ŞİMDİ KORKUN....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

aynen katılıyor yazarı kutluyorum.

zafer kiran 
 24.08.2012 15:04
Cevap :
Teşekkür ederim....  27.08.2012 10:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 21
Toplam yorum
: 13
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 594
Kayıt tarihi
: 30.04.12
 
 

Yazar, köşe yazarı, gazeteci  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster