Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Şubat '13

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
333216
 

(Ters ilişkiler) Anal seksin sakıncaları!

(Ters ilişkiler) Anal seksin sakıncaları!
 

Anne ve baba çocuğuna doğruyu bir şekilde örneklendirerek de olsa anlatmalıdır!

Şimdi ki utanma, ileri de üzülmekten daha iyidir!

İyi olacaktır!

Tabular yüzünden çocuklarımız bilgiye aç şekilde büyüyorlar.

Bu yazıyı yazmaktaki maksadım, anal seksi özendirmek değil! Bazı sebeplerle bu yola başvuranları ve bu yola başvuracak olanları uyarmaktır!

Özellikle genç kızlarımız, bekaretini kaybetmemek ve karşı tarafın isteğini kırmamak adına bazı şeylere evet demektedirler...(Bu bilgi kadın doğum ve ürolojide çalışan dostların üzülerek anlattıkları)

Bundan tabi ki; ailelerin haberi yok. İleride meydana gelebilecek, en kötü hastalıkların temeli de böylelikle atılmış oluyor. 

Gençler lütfen okuyun, bir anlık hareketinizin nelere yol açacağına bir bakın!

Çok kötü bir alışkanlık haline gelecek, anüsünüz sürekli kaşınacak, rahatsızlıktan dolayı siz bunu cinsel arzularınızla karıştıracaksınız!  

Bekaret kaybetme korkusu ile başvurulan girişim sonucu başınıza gelecekler, keşke bekaretimi kaybetseydim de bunlar başıma gelmesin dedirttirecek durumlara sokacak sizleri!

O yüzden lütfen okuyun ve çevrenizde paylaşın yanlış olmasının sebeplerini;

"Seks kültüre göre değişiklik gösteren bir ilişki şeklidir. 

Anal seks ( ters ilişki) bunlardan biridir...Tabu olmuştur yıllarca ve hala da öyledir... 

Anal seksten bahsederken cinsel sapıklık izlenimi verdiği için tabu olmaya devam etmektedir... 

Yukarıda yazdıklarımı okuyup, hala bana ne diyenler olursa da aşağıda ki yazıyı lütfen okumaya devam edin. 

 

Bu normal mi, nasıl bir şey derseniz dinimizce yasaktır ve inançlarımıza göre anormaldir ve gereksizdir. Böyle bir şeye ihtiyaç duyan kişinin kendisini sorgulaması gerekir. 

“Normal kavramı kişinin din, ahlak ve kültür anlayışına göre, kişiden kişiye göre değişir.” 

Cinsellikte dileyen dilediğini yaşar, önemli olan her iki tarafın da aynı şeyi istemesi (burada en önemli nokta budur) ve bundan keyif almasıdır. Her iki taraf da bundan keyif alıyorsa bu onların bileceği şeydir. Standartlara göre seks diye bir şey yoktur. Yani standart seks yoktur. Seks şekli aranızda keşfettiğiniz ve mutlu olduğunuz, ayrıca onayını aldığımız ve verdiğimiz şeklidir. 

Anal sekste erkek çok rahatlıkla mikrop kapabilir, çünkü dışkıdaki bazı mikroplar penisten içeri girer erkeği hasta edebilir. Daha da kötüsü bunlar onun prostat dediğimiz önemli bir vücut parçasına yerleşerek (prostat yalnızca erkeklerde bulunan ve idrar torbasının orada idrarı ve spermi yönlendiren bir organdır ) ileride çok büyük sorunlar yaratabilir. 

 

Ayrıca hemoroit’i (basur) olanlarda da bu ağrı yapabilir ve hemoroiti arttırabilir 

 

Anal seksi erkek neden ister?

 

Genelde toplumumuzda kanunlarımıza göre anal seks yasaktır... Kadın istemeden eşi zorla yapmak istiyorsa ispatı halinde boşanma sebebi olabilir. Kişiler istiyorsa zaten sorgulanamaz. Müslümanlıkta yasak edilmiştir. 

Kişi istemediği sürece, bu sekse zorlanmamalıdır. 

Bu seks iki kişi arasında gönüllü olmak koşulu ile yapılmalıdır... 

Ne tür durumlarda başvuruyorlar diye düşünüyorsanız,  

Tacizde ( ensest ilişkide) anal seks tercih edilmekteymiş, sebebi anlaşılıyor. 

Vajinal problemi olanlar, regl durumunda olanlar anal seksi tercih ediyorlar... Bu demek değildir her problemi ve regli olan bu yola başvurmalıdır diye... 

Anal seks sağlıklı mıdır diye soracak olursanız, değildir... Sebebine gelince erkeğin penisi partnerin makatından çıkıp kadının vajnasına girince o bölgede ki bakterileri taşımaktadır... 

Dinen yapılması uygun görülmemektedir... Bazıları dini inancı yüzünden bu tarz ilişkiye soğuk bakarken, bazıları da dini inancı yüzünden bu tür ilişkiye sıcak bakmaktadır. Buna bekaretini kaybetmek istemeyen genç kızlar da dahildir. 

Bazı kişiler inançları ve psikolojik durumları nedeni ile anal sekse karşıdırlar. Bazı kişiler de tam aksi olarak inançları nedeni ile anal seksi tercih etmektedirler. Evlilik öncesinde bekaretlerini kaybetmek istemeyen genç kızlar ( bekareti: kızlık zarı) önemli olduğu muhafazakar toplumlarda evlilik öncesi, cinsel arzuları tatmin etmek üzere vajina harici cinsel tatmin alma yöntemi olarak bu seksi seçmektedirler ve psikolojik olarak kendisini kadın hisseden kişiler anal seksi tercih ederler. 

Anal seksi denememiş insanlar çok fazla merak etmektedirler. Gizemi yüzündendir merakı... 

Anal seks can acıtır mı? Bilinçsiz kişi tarafından yapılmak isteniyorsa tabi ki acıtır... Acımaması lazımdır. Acıyorsa ilişkiyi kesmelidir. 

Anal zevk diğer yapılan seks kadar zevk veriyor mu diye soranlara, veriyor vermesinin nedenine gelince; 

Anal seks anüs bölgesi (makat) ve burada yer alan halkasal kaslar, duyu sinirleri açısından zengin bir bölgedir. Halkasal kaslar normalde sıkıca büzülmüş durumda bulunurlar. Gerektiğinde 6-7 cm. çapa kadar genişleyebilirler. Bu kaslara gelecek homojen bir fiziksel baskı, bu kasların açılmasına neden olurken aynı zamanda zengin duygular yaratırlar. Anal seks sırasında penisin bu halkasal kaslara uyguladığı gerginlik farklı cinsel duygular oluşturur ve anal seks doğru yapıldığı sürece bu zevkler yaşanır."

Sizler normal şekilde yapmayı deneyin, ilerde bu tarz ilişkinin bir çok hastalığının kapısını açacak anahtar olması hiçten bile değil... 

Bu birleşme tekniği hem sağlık açısından hem de Müslümanlık dini anlayışına göre çok çağdışı ve çok sağlıksız bir birleşme yoludur. Bir çok hastalığa davetiye çıkardığı günümüzde bilinmektedir. 

Makat, bağırsaklarda emilen besin artıklarının atılımını sağlayan ve bu yönde uygun bir yapıya sahiptir. Vücudun bu kısmı cinsel ilişki için gerekli olan yapıya kesinlikle sahip değildir. Anal ilişki esnasında erkek organı dışarıdan içeriye doğru giriş yapar. 

.Ek olarak yapı dışarıdan içeriye değil de içeriden dışarıya çıkışı sağlayacak bir işleve sahiptir. Bu yüzden anal seks esnasında zorlamalar gerçekleşir. Bu da bir kadın için acı vericidir. 

Anal seksde bağırsaklarda zararsız şekilde bulunan organizmalar vücudun çeşitli yerlerine taşındıklarında çeşitli hastalıklara neden olabilirler. Bunun en görülen örneği, anal seks yapıldıktan sonra buradaki mikropların vajinaya taşınması ve daha öncede belirtildiği gibi bir takım hastalıkların ortaya çıkmasıdır. 

İlave olarak defalarca tekrarlanan ters ilişki makat kaslarının kasılıp gevşeme işlevinin bozulması, gaz-dışkı kaçırmalarına neden olabilmektedir. 

Ülkemizde bakirelik tabusu mevcut olduğu ve bu sebeple aile baskısı olduğundan dolayı genç kızlarımız vajinal seks yapmaktan kaçınırlar. 

Bu sebepten ötürü bakireliğini korumak isteyen kişiler ters ilişkiye girerler. Canlarının yanmasına bile aldırış etmezler. Ama ileride olumsuz sonuçlarıyla karşı karşıya kalabilirler... 

Bunlardan bir kaçı;

Abdestinizi tutamama... 

Mikrop kapma... 

 

Lütfen bilgi sahibi yapalım çevremizde ki gençleri... 

Ve bu ilişkiyi rutin yaşam şekline dönüştürenleri... 

***     

Son kararlarınız hep mutluluk versin!

Sağlıklar diliyorum!

 

Kaynağım; Sayın Dr.Cem Keçe

gülsen tunçkal bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

genç yaşlı tüm insanları bilinçlendirmek adına faydalı bir yazı tebrik ederim sündüs hanım... ve malesef tabular yasaklar baskılar altında çoğu konuda cahil bilgiye aç bir toplum yetişiyor...

Semih Mustafa kuru 
 08.10.2015 11:44
Cevap :
Teşekkür ediyorum...Selam ve saygılarımla...  06.12.2015 1:07
 

Merhabalar. Yazınızı okudum ve bilgi sahibi oldum. Böyle bir paylaşımı yaparak tabuların yıkılmasına yardımcı olduğunuz için kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Cenab-ı Hakk, insanı öyle bir yaratmış ki, her organa ayrı ayrı işlevler vermiş. Ancak, yazınızda bahsettiğiniz nedenlerden dolayı insanlar maalesef organlarını yanlış yerlerde kullanabiliyorlar. Bu konuyu çocuklarımızla paylaşırken "eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek" gibi hatalara da sebep olabiliriz. Bu konunun uzmanlar tarafından çok iyi bir şekilde hazırlanarak, çocuklarımızın meraklarını giderecek şekilde anlatılması lazım . Selam ve dualarımla birlikte Allah'a emanet olun.

Altun Recep 
 08.10.2015 9:27
Cevap :
Merhabalar...Teşekkür ediyorum yorumunuz için. Selam ve saygılarımla.  06.12.2015 1:07
 

aslına bakarsanız ülke gündeminde de değerli bir yazı. çok teşekkürler. gönlünüze ve kaleminize sağlık. sevgi ve saygılarımla.

Kemal Alkan 
 27.05.2014 20:36
Cevap :
Öncelikle sayfamı ziyaretiniz ve yorumunuz için teşekkürler, hoş geldiniz. Selam ve saygılarımla.  28.05.2014 11:52
 

dolayısıyla bilimsel yeterliliği belli olmayan kişilerin, insanları bu tür önemli konularda yanlış yönlendirmeleri rahatsızlık verici bir durum. SAYGILARIMLA... Not: tek yorumda 1000 karakterlik sınır olduğundan ikinci yoruma sığdırdım.

bedir altın 
 04.02.2014 22:35
Cevap :
Teşekkür ediyorum...SAYGILARIMLA.  08.02.2014 1:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 217
Toplam yorum
: 1502
Toplam mesaj
: 62
Ort. okunma sayısı
: 9133
Kayıt tarihi
: 10.11.11
 
 

Limiti koyan zihindir. Zihin bir şeyi yapabileceğini kestirebildiği kadar başarılı olur... Yüzde ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster