Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mart '17

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
92
 

"Tiyatro Hayalet" Bodrum'da görücüye çıkıyor

"Tiyatro Hayalet" Bodrum'da görücüye çıkıyor
 

İstanbul dan yerleşik olarak Bodrum'a taşınan  tiyatro sanatçılarımızın ilk projesi Şahin Örgel in yazdığı Ececan Gümeci ve Aykut Ünal ın baş rollerini paylaştığı Aşk Bir Şey Değildir oyunun prömiyeri Bodrum Herodot Kültür Merkezin de 17 Mart 2017 cuma saat 20:00 da Bodrumlu sanat severlerin huzuruna çıkmaya hazırlanıyor.

Avrupa Yakası ve Alemin kralı dizilerinin sevilen oyuncusu Ececan Gümeci Bodrum a yerleşik bir tiyaronun temellerini atmaya başladıklarını açıkladı 

Daha önce Uludağ Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü, Plato Film Okulu çocuk atölyeleri gençlik birimi ve Belçika Actor Studyo Atölyöde Tiyatro, drama ve kamera önü oyunculuğu eğitmeni olarak çalışan Ececan Gümeci Bodrumlu gençleri ve tiyatro sevenleri açacakları tiyatro kurslarına teşvik ederek sahneye çıkmalarına imkan vererek ve tiyatro hayaletin bünyesinde eğitimli nitelikli tiyatro oyuncuları yetiştirmeyi hedeflemekteyiz 

Kurtlar Vadisi Muhteşem Yüzyıl ve Alın Yazım dizilerinin sevilen oyuncusu Aykut Ünal Tiyatro Halkın Üniversitesidir ilkesi ile kurulan Tiyaro Hayaletin  amacı her yer sahne ve boş alandır demiştir. Bodrum da yaşayan gençleri ve aileleri tiyatro çatısı altında birleştirip yaşadığı topluma dünyaya ve günümüze ayna tutmayı hedeflemektedir. 

Aşk Bir Şey Değildir oyunu modern çağımızda evlilik kurumu çatısı altında aşık olan çiftimizin kadın erkek ilişkilerini irdelediği, sorumlulukların, kıskançlığın, sadakatin, özverinin, güvenin, hoşgörünün, sevginin ve aşkın irdelendiği Nihal ve Tekin çiftinin yer yer komik çoğu zaman hüzünlü evliliklerine mizahi yönüne tanık olacağız. Aşk Bir Şey Değildir ya da Aşk Tek Bir Şey midir sorusunu soruyla karşılık bulduğu cevaplarını ise seyirciye bıraktığı trajikomik bir evlilik komedisi hadi iyi seyirler. iyatro iyidir. iyileştirir. 

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'a Herodot kültür merkezini oyunumuza tahsis ettiği için teşekkür ederiz 

https://youtu.be/5TsSCNPMX8U

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 534
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 130
Kayıt tarihi
: 28.02.16
 
 

1991 yılında Show Haber'de stajyer muhabir olarak başladım. Daha sonra, İlker Yasin yönetimindeki..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster