Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mayıs '18

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
226
 

‘Trump, İran’ı Vurmak İçin Obama’ya bile Çamur Atacak’

‘Trump, İran’ı Vurmak İçin Obama’ya bile Çamur Atacak’
 

Haber-analiz,“İfşaat: Trump ekibi, İran silah anlaşmasında ‘kirli operasyonlar’ için casusluk şirketi tuttu.”başlığıyla yayımlandı.

Washington'dan, The Guardian’a, 5 Mayıs 2018 akşamı yazan Mark Townsend ve Julian Borger, alt başlıkta ise, “İsrailli ajanstan, Tahran ile görüşen Obama diplomatlarını suçlayıcı materyal bulmaları istendi.” diyor!

“İfşaat”ta özetle şunlar yer aldı:

“Trump kampında çalışanlar, geçen yıl Mayıs ayında özel araştırmacılara, Barack Obama'nın en üst düzey ulusal güvenlik danışmanlarından biri olan Ben Rhodes'i ‘kirletme’ ve Obama'nın asistanı Colin Kahl'i itibarsızlaştırma girişiminde bulundu.

Trump’ın Obama’ya yönelik kirli operasyonları, İran anlaşmasına karşı saf nefretini gösteriyor

İran silahlarını kısıtlama çabalarına dâhil olan Jack Straw şunları söyledi: ‘Bunlar olağanüstü ve korkunç iddialar. Anlaşmayı itibarsızlaştırmak ve etrafındakileri baltalamak istiyorlar. Bu, aynı zamanda Trump ve İsrail başbakanı Benjamin Netanyahu'nun çok fazla çaresizliğini gösteriyor.’

Uluslararası barış anlaşmalarını müzakere etme konusunda geniş tecrübeye sahip eski bir yüksek rütbeli İngiliz diplomat, ‘Bu, çok çirkin, kanlı bir girişimdir. Müzakereler, bunun gibi kirli hilelerle oynamamayı gerektirir.’ dedi.

Kaynaklar, Trump temsilcileri tarafından, ‘ilk saldırı planının’ yapıldığını doğruluyor

Kirli Operasyon'un anlaşmayı zayıflatmak için daha geniş bir Trump-Netanyahu işbirliğinin sadece bir kısmını oluşturduğu ve nükleer anlaşmayı imzalayan Amerikan eski dışişleri bakanı John Kerry gibi kişileri hedef aldığı biliniyor.

Trump, İran anlaşmasını feshetme niyetini, defalarca, ‘en kötü anlaşma’ diye nitelendirerek ortaya koydu. Ocak’ta yaptığı bir konuşmada, selefini, ‘İran rejimine, feci kusurlu İran nükleer anlaşmasıyla çok büyük bir iyilik’ yapmakla suçladı.

Geçen Pazartesi günü, Netanyahu, 2015 yılındaki anlaşmadan sonra İran'ın nükleer silah know-how'ını gizlemeye ve genişletmeye devam ederek, bunun,  ihlallerin ‘yeni ve kesin kanıtı’ olduğunu iddia etti.
 

Ancak İngiltere de dâhil olmak üzere Avrupalı güçler, İsrail başbakanının iddialarının anlaşmayı sürdürme ihtiyacını pekiştirdiğini söyleyerek yanıt verdi.

Perşembe günü BM genel sekreteri Guterres, Trump 'a ‘anlaşmadan çekilmemesini ve 2015 anlaşması korunmadığı takdirde gerçek bir savaş riski olduğunu’ söyledi.”

Amerika ve İsrail’in yalan ve “kirli operasyonlarıyla” yeni bir Saddam ve Irak “algısı”yla karşı karşıyayız!

Bu sefer hedefte İRAN var!

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın Cengiz Trump'tan her şey beklenir, İran'ı vurursa İran da boş durmaz.Selam sevgi ve saygılar.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 19.05.2018 17:20
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1412
Toplam yorum
: 5027
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 1213
Kayıt tarihi
: 04.06.10
 
 

Ücret karşılığı hiçbir yerde çalışmıyorum. Sandıklı'da doğdum. Kuleli Askerî Lisesi, Kara Harp Ok..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster