Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Haziran '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
409
 

'Vur kır parçala... Bu maçı kazan'

'Vur kır parçala... Bu maçı kazan'
 

orjinalsin:-)


Fanatikler zorlu müsabakalarda şöyle bağırırlar: ‘Vur kır parçala bu maçı kazan’ Unutmayın bu sözü.

Bir iş adamı Gezi parkında elinde bir pankartla gezdi: ‘Ne sağcıyım ne solcu çapulcuyum çapulcu.’

Bir tepkiyi dile getirdi.

Sn Başbakan ilk mitinginde pankartta yazanları aynen tekrar ederek, o iş adamını azarladı ve şunları ekledi. ‘Sakın onları ihya etmeyin!’ Meali şu: O iş adamının perakende satış mağazalarından alışveriş yapmayın…

Kanuni Sultan Süleyman dönemini anlatan bir dizi filmle ilgili de ‘seyretmeyin’ buyurmuşlardı…

Hepinizin bildiği bir bisküvi markası var.

Komedi türündeki bir reklamında, padişahın yemekleri kontrol eden uşağı yemeğin tadına bakıyor ve zehirlenerek aniden düşüyor. Padişah da kahkahalar atarak bisküvi yemeye başlıyor.

Sn başbakana izletmemişler sanıyorum. Üstelik Sn Başbakan bu markanın bir dönem dağıtım ortaklığını da yapmıştı.

Bu bisküvi markası sadece bisküvide değil birçok gıda türünde Türkiye devi olmuş durumda. Muhafazakâr patronlarıyla tanınıyor ve mevcut iktidarı desteklediği biliniyor.

Yahu bunlar neden hiçbir reklamında türbanlı, çember sakallı figürler kullanmıyorlar? Her reklamlarında güzel kızlar, yakışıklı çocuklar, espriler gırla… Reklamlarındaki figürlerin giyim tarzları hiçbir şekilde misyonunu taşıdıkları hayat tarzına benzemiyor. Yani paralarımız alırken harikalar, yaşam tarzımıza karşı ise yasakçılar. Biz de o bisküviyi yemesek mi acaba? Onları ihya etmesek mi acaba?

Aynı iki yüzlülük başka ürünlerde de var. Örneğin bir mobilya markası, hatta bir holding bünyesinde birkaç mobilya markasını birden içinde barındırıyor. Hepsi muhafazakârlar, cemaatçiler. Gelin bir de reklamlarını izleyin… Zannedersiniz ki bütün figürler gezi parkından çıkmış… Ayıp be size… Bunun adı takiyye değil mi? Bu ürünleri evlerimize sokmasak mı acaba?

Sn başbakan Ak tolgalı beylerbeyi olmuş kükrüyor: ‘Gençler, çevreciler siz Gezi parkını boşaltın ve bizi illegal örgütlerle baş başa bırakın, biz de gereğini yapalım’ diyor. Sonra ABD’ye sesleniyor ve Gezi parkı eylemlerinde, geçtiğimiz aylarda ABD elçiliğine saldıran örgütün de olduğunu ima ediyor.

Sn başbakanım siz değil misiniz Kandil’e, İmralı’ya elçi gönderip barış sürecini başlatan. PKK ile barışıyorsunuz da PKK’nın binde birini bile yapmamış olan başka örgütlerle neden barışmıyorsunuz? Madem barışacağız bence herkesle barışmalıyız. Yani sadece ABD için iyi olanlarla barışıp antiemperyalist olanlarla barışmazsak bize gülmezler mi?

Sn başbakanım hani bu mayıs Gazze’ye gidecektiniz ne oldu? Gazze yerine Gaz mı sadece? Yoksa büyük birader izin vermedi mi?

Gezi parkı olaylarında geçtiğimiz günlerde bir milletvekili polise kimliğini gösteriyor, vurma diyor. Polisin umurunda değil, pata küte devam. Polis, milletvekilinin burnunu kırılıyor. Sonuç? Koca bir hiç. Hatırlıyor musunuz bir BDP milletvekili emniyet amirini tokatlamıştı, ne oldu? Hiç bir şey olmadı…

Kameraların önünde bir gösterici polis tarafından vurulup ölüyor. Vuran polisin kim olduğu belli ve tutuklanmıyor bile.

Yandaş dershanelere verilen ÖSYM sorularıyla gelecekleri ellerinden alınan gençlik.

Polis örgütünün sadece bir tek görüşün insanlarından oluşması.

Suriye’de Müslümanı Müslümana kırdırmanız. Birbirini vahşice öldüren cahillerin ellerine silah tutuşturmanız. Taliban’ın, El-Kaide’nin Türkiye’de yuvalanmasına ön ayak olmanız.

Edep yahu. Millet bu çifte standartlardan dolayı ayaklanıyor görmüyor musunuz?  

Yazının başında bahsettiğim o fanatik tezahüratı, bu gün mitinglerinde kim söylüyor sizce?

Biz bunlara bir daha oy vermesek mi acaba?

Akil yaraya tuz:  http://www.youtube.com/watch?v=2zQEeDliNx0 

Haluk Seki bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Değerli kardeşim Levent. 'Sen bu felsefelerin- sen bu siyasetlerin- Kül yutmaz derin adamısın- Okuduğun her satır ve dizeden verim alanısın- Yazıp çizdiklerinle bu bloğun- Etrafı pırıl pırıl aydınlatan bir evladısın...' Gözlerinde -ve sözlerinde- sorgulayan ve onurlu bir yaşamın güvercinlerini gördüm... Kardeşim için "bir niyet çekeyim" dedim gönlüme bu dizeler düştü... Şartlar ne kadar zorlu olursa olsun sevdiklerinle beraber her şeyin olabildiğince gönlünce seyredeceği, esenlik dolu güzel bir yaz dilerim canım kardeşim...

Ersin Kabaoglu 
 18.07.2013 23:39
Cevap :
Değerli Dost; Ne diyeyim bilemedim şimdi... Her aşkın bir bedeli olduğu gibi her gecenin de bir sabahı vardır elbet... Şu hayat yolculuğunu umarım pırıl pırıl bir Türkiyenin üzerinde tamamlarız... Teşekkürlerim ve mahcubiyetimle...  24.07.2013 10:24
 

Tam yerine rast gelmiş. (İleri) Fanatizm örneğiyle karşı karşıyayız itaat etmeyeni yok et. Çirkin iftiralar, yalanlar yetmiyor sopalarla, bıçaklarla saldırılar. Çok inandıkları dini bile her yere alet etmeler. Ve hala sorgulamayan fanatikler, oh çeken, arsızlığın üst perdesinden tükürük saçarak tezahürata devam edenler. İnsanlık daha ne kadar çirkinleşebilir?

TC kaan kartal 
 30.06.2013 2:05
Cevap :
Yok olalım o zaman... Kırkkatırla kırk satır arasında tercihimizi yapalım. Dış politikadan iç politikaya... O kadar çok yara alıyorki memleket... Umarım bu halk artık görecektir... Görecektir ama geri dönüşü olanaksız yaralar açılıyor tüm sınırlarda... Dostlukla...  24.07.2013 10:29
 

:)) Fotoğraf çok güzel. Acabalarınıza ise aynen katılıyorum. Acaba? Saygılar

Ayrıntıda gezinmek 
 26.06.2013 2:05
Cevap :
Acaba:-)'sı kalmadı ya... Artık Teomandan 'Paramparça'yı dinleyeceğiz... Dostlukla...  24.07.2013 10:30
 

Çok kısa bir yorum olacak ama; "verenin..."

Melek Koç 
 25.06.2013 21:41
Cevap :
Bazen tek bir kelime anlatır hayatı... Dostlukla...  24.07.2013 10:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 153
Toplam yorum
: 2918
Toplam mesaj
: 56
Ort. okunma sayısı
: 1461
Kayıt tarihi
: 16.09.06
 
 

Tıka basa dolu bir adam değilim. Balığı gördüysem derine inerim. Uzun süre gölgede kalamam. Okuru..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster