Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Nisan '12

 
Kategori
Etkinlikler / Festivaller
Okunma Sayısı
167
 

"Zamanı Tersine Kuranlar" Belek’de…

"Zamanı Tersine Kuranlar" Belek’de…
 

“Geleneksel Uluslararası Zamanı Tersine Kuranlar” Belek’te…

10/04/2012

Ülkemiz her bir yöresinin ayrı ve kendine özgü güzellikleri, kültürel değerleri ve tarihi mekânları ile oldukça ilgi çekici bir yerdir. Her şehri ayrı bir güzeldir ama öyle bir yer var ki, Türkiye’nin incisi dersek sanırım abartmaz az bile söylemiş oluruz. Sadece İl olarak değil İlçeleriyle, beldeleriyle de isminden söz ettiren sayılı şehirlerimizden biri. Antalya’da her mevsim bir başka güzeldir. Antalya’nın görülmeye değer bir beldesi Belek’den biraz bahsetmek istiyorum. Yemyeşil doğası ile huzur bulur.Upuzun uzanan kumlu ve çakıllı tatil şeridinde baharın, yazın, sonbaharın keyfini çıkarırsınız. Bu güzellik size Akdeniz ikliminin bir hediyesidir.

Mükemmel doğası bir taraftan, masmavi denizi ve bu da yetmez. Tarihi mekânları ile alır götürür sizi yüzyıllar öncesine… Özellikle Truva savaşı ardından Belek’e göç eden Greklerin kurduğu bir yerleşim yeri olan Aspendos ve Perge şehrin tarihi sembolleri arasında yer almaktadır.

Belek Türkiye’de Golf sporunun merkezi sayılmaktadır.  Belek içerisinde bulunan National Golf Club içerisinde su sporları, kapalı saha sporlar ve golf oynamak gibi birçok sportif faaliyetin yapılmasına imkân sunmaktadır.  Belek Belediye Başkanı Sayın Yusuf Mecek,  beldeye tam anlamıyla sahip çıkmış. 

Zaten bunu beldeyi gezdiğinizde rahatlıkla anlayabiliyorsunuz.

Alt yapısı, üst yapısı, tanıtımı, çevre düzenlemeleri su ve kanalizasyon sistemleri ile diğer alt yapı sistemleri konusunda sürekli çalışmalarını devam ettiren sımsıcak, şirin bir yer…

Mecek, bu çalışmaların ödülünü ikinci kez seçilerek almış. Bakın bu konuda Mecek neler söylüyor: “ Belek Markasını daha iyi bir noktaya taşımak, Mavi Bayraklı Denizleri ile Beach Parkı ile Turizmin Merkezi Belek'te yaşayanlar için daha iyi bir kentçilik hizmeti vermek amaçlarımız arasındadır”  diyor.
***

Geleneksel Uluslararası Zamanı Tersine Kuranlar Ödül Töreni
Belek Belediyesi, Dünya Yaşlılık Derneği ve İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) “marifet iltifata tabidir” görüşüyle ülkemizde ve dünyada hızla artan yaşlı nüfusa dikkat çekmek ve toplumumuzu bugünlere ulaştıran büyüklerimize olan bağlılık duygularımızı perçinlemek amaçlı Dünya Yaşlılar gününe özel Ekim ayı içerisinde Uluslararası bir ödül töreni düzenleyecek.
21. yüzyılda olmamız dolayısıyla alanlarında isim yapmış, çalışmalarıyla takdir toplayan siyasetten-kültüre, spordan-medyaya ve edebiyata dair 21 kişiye “GELENEKSEL ULUSLARARASI ZAMANI TERSİNE KURANLAR” ödülü verilecek. Ödüle lâyık görülenlerin isimleri Ağustos ayı içinde basın duyurusu ile ilân edilecek.
Geleneksel olarak düzenlenen ödül töreni, bu yıl Antalya’nın Serik İlçesine bağlı güzide Belek beldesinde düzenlenecektir. Bilindiği üzere, mükemmel doğası, denizi ve tarihi mekânları ile belek turizmin merkezidir. Bu nedenlerle “genç büyüklerimize” olan bağlılık duygularımızı cennetten bir köşe beldemizde gerçekleştirmek istedik.
Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek, Dünya Yaşlılık Derneği kurucusu Umut Çınar ve İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız yaptıkları ortak açıklamada “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşlı nüfusun hızla artmakta olduğunu, gençliğin elinde olan cevherin değerini bilmediğini, yaşlılarımızın toplumsal yaşama aktif olarak katılmalarını, sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak açısından verecekleri uluslararası ödüllerin toplumumuza ve insanlarımıza faydalı olacağına inandıklarını” ifade ettiler.

Üç büyük güç bir araya gelerek yaşlılarımıza olan gönül borcumuzu yerine getirecek. Onların sesi olacaklar, onları unutmadıklarını göstererek bu kadar önemli bir konuya dikkat çekecekler. Sürpriz isimlerin olacağı bu organizasyonun geçen yıl ki kadar ses getireceğine inanıyoruz. 

 

http://www.inbelek.com/haberdetay.asp?haber=88

e-mail:belginturan@gmail.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 426
Toplam yorum
: 65
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 489
Kayıt tarihi
: 04.02.09
 
 

Lisansını Anadolu Üniversitesi/ İşletme Bölümü ve Anadolu Üniversitesi/ Sosyoloji Bölümlerinde “O..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster