Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Şubat '12

 
Kategori
KOBİ
Okunma Sayısı
3862
 

1- En hızlı batıran parlak iş fikirleri

1- En hızlı batıran parlak iş fikirleri
 

Şu anda dünyada milyonlarca girişimci adayı ve girişimci, sabah akşam yatıp kalkıp en kısa yoldan para kazanabilecekleri iş fikirlerini araştırıp, düşünüp duruyorlar. Siz sadece onlardan birisisiniz.

Tanıdığınız, işinde başarılı olmuş kişilerin yaptığı iş sizi HEDEF’E en kısa yoldan ulaştıracaktır. Örneğin kuzeniniz beş yıldır emlak komisyonculuğu işinden iyi para kazanmış olabilir ve yeni bir araba almış etrafta dolaşıp caka satıyordur. Hemen siz de bir tanıdığınızın başarılı olduğu işe başlayın. Göreceksiniz büyük ihtimalle sonuç mükemmel olacak. En kısa zamanda o iş kolunun sandığınız kadar kolay para kazandırmadığı gibi kolaylıkla batmanıza imkan tanıdığını göreceksiniz. Çünkü genellikle herkes her işi yapamaz. Her yerde her zaman aynı yatırım tipi aynı sonucu vermez.  Sizin girişimde bulunduğunuz zaman kesitinde, tanıdığınızdan aparttığınız iş fikri geçerliliğini ve tazeliğini yitirmiş olacaktır. Sizden önce piyasayı ele geçirmiş firmalarla ağır bir rekabete girmek zorunda kalırsınız. Bu durumda kaçınılmaz HEDEF’E doğru, emin adımlarla ilerliyorsunuz demektir.

Herkesin yaptığı işleri yapmaya gayret gösterin. Herkes bu yıl patates ekiyorsa siz de ekin. Yanılmazsınız. Kesinlikle HEDEF’E ulaşırsınız. Ertesi yıl patates bolluğundan fiyat düşer işçiliğinizi bile karşılayamayıp epey bir para kaybedersiniz. Bu her zaman geçerli bir durum değildir tabiî ki. Ürününüzün pazarı çok büyük bir coğrafyaya yayılıyor olabilir. O zaman malınızı alacak birileri uzunca bir süre olacaktır. Ama bir gün gelir ve arz pazara fazla gelmeye başlar.

Az sermaye gerektiren işlere girin. Çünkü bu tip işlere herkes girmek ister. Bol bol rakipleriniz sizi yok etmek için sıraya girer. Mümkünse bu iş sizin uzmanlaşmadığınız ve herkesin kolaylıkla yapabileceğini düşündüğü bir iş olsun. Restoran açmak, market açmak gibi işler hemen hemen her girişimcinin zihninin bir kenarını meşgul eder. İyi bir franchaising bu tip işlerde iyi sonuç verebilir. Ama bu tip işletmelerin yönetimi küçük de olsa bilmeyen için oldukça zor ve meşakkatlidir. Mahallenizde hemen bir lokanta açın göreceksiniz büyük ihtimalle ilk yıl HEDEF’E ulaşma başarısını gösterirsiniz.

İnternette birçok trendi iş fikri bulabilirsiniz. Ticaret odalarının, birçok derneğin, AB gibi uluslararası kuruluşun yaptıkları çalışmalar sonucu önerdikleri hatta (eğer bürokrasileriyle boğuşacak sabrınız varsa) destekledikleri iş kollarını denerseniz, işlerin iyi gitmesi ve uzun ömürlü bir işin patronu olma riskiyle karşı karşıyasınız demektir. Sizin kişisel olarak iyi yaptığınız şey genellikle iyi bir başlangıç olabilir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 1296
Kayıt tarihi
: 30.01.12
 
 

İTÜ Mimarlık fakültesi Mimarlık bölümü mezunuyum. Mimarlık ve fotoğraf ilgi alanlarım. Kendi ofis..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster