Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Aralık '09

 
Kategori
Bilim
Okunma Sayısı
907
 

1,5 milyon yaşında olan ayak izi evrime darbedir

1,5 milyon yaşında olan ayak izi evrime darbedir
 

1,5 Milyon Yıllık Ayak İzi


21. yüzyıl Darwinizm’in çöküşünün ilan edildiği yüzyıldır. Darwinizm’in çöküşünü ilan eden 100 milyon fosilin deşifre edilmesinin ardından teoriye en büyük darbe geçtiğimiz aylarda bulunan bir insan ayak izi fosilidir. Bu fosil, günümüz insanının, Darwinistlerin tüm iddialarının aksine, 1.5 MİLYON YIL ÖNCE YAŞAMAKTA OLDUĞUNU GÖSTERMEKTEDİR.

Kenya’da bulunan fosil, fosili bulan Darwinist bilim adamlarının ortak kanaati ile, GÜNÜMÜZ İNSANINDAN FARKSIZDIR. Birden fazla bulunan ayak izleri arasında bir çocuğa ait olan bir ayak izi de yer almaktadır. Science dergisine ve ardından Reuters, BBC News gibi haber kanallarına konu olan ayak izi ise; ayak izinin büyüklüğü, parmak aralarındaki boşluklar ve toprağa derinliği dikkate alınarak yapılan ölçümlere göre 1.79-1.80 boylarında bir insana aittir. Aynı ölçümlerden ağırlık, adım uzunluğu ve yürüyüş şekli de anlaşılabilmektedir. AYAK İZİ ÜZERİNDE YAPILAN TÜM BU ÖLÇÜMLER, GÜNÜMÜZ İNSANI İLE AYNI ORANLARI VERMİŞTİR. (1)

Yine ayak izlerinden anlaşıldığı kadarıyla bu kişinin baş parmağı, GÜNÜMÜZ İNSANLARINDA OLDUĞU GİBİ, diğer parmaklarla paralel uzanmaktadır. Bu izlerde yine GÜNÜMÜZ İNSANINA ÖZGÜ ayak kemeri bulunmakta ve kısa parmaklar DİK DURUŞU KESİN OLARAK BELGELEMEKTEDİR. (2)

Yine ayak izlerinden anlaşıldığı kadarıyla bu kişinin baş parmağı, GÜNÜMÜZ İNSANLARINDA OLDUĞU GİBİ, diAraştırmacılardan Güney Afrika Cape Town Üniversitesi arkeologlarından David Braun fosil ile ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştır:

“Bu şeyleri çıkarmak ve kazı alanının hemen yanında, bir tür ıslak tortuda, 20 dakika önce kendinizin bırakmış olabileceği bir ize önemli ölçüde benzer görünümde birşeyi birdenbire görmek ürperti verici bir şeydi.”

Braun şöyle devam etmiştir:

“Bunlar rahatlıkla bugün sahilde oluşmuş olabilirdi.”

Darwinist bilim adamlarının, Darwinist yayınların açıkça itiraf ettiği bu gerçek inkar edilebilecek gibi değildir. Darwinistler, şimdiye dek, günümüz insanlarının 200.000 yıl önce ortaya çıktığını iddia ederek insan için hayali bir evrim senaryosu uydurmuş ve bunun üzerine spekülasyonlar yapmışlardır. Ancak bulunan ayak izi, 1.5 milyon yıllık tarihi ile, tüm Darwinist spekülasyonları ortadan kaldıracak güçtedir. Darwinizm’i yıkan milyonlarca fosil vardır. Ancak açıkça görüldüğü gibi, tek bir tanesi bile bu köhne teoriyi kurutup giderme gücüne fazlasıyla sahiptir.

Darwinist yayınların bazıları, bu kesin, açık ve mükemmel gerçeğe karşın, yine gelenek haline getirdikleri evrim propagandasını sürdürmeyi ihmal etmemişlerdir. Ve bu ayak izlerinin homo Erectus’a ait olduğunu iddia etmişlerdir. OYSA BU BİR YALANDIR.

Bir de Darwinistler Artık Homo Erectus Aldatmacalarına Son Vermelidirler

Homo Erectus hikayesi, Darwinistlerin insanın hayali evrimi için uydurdukları düzmece sıralamanın gerektirdiği bir sahte halkadır. Darwinistler, tam anlamıyla bir maymun soyu olan Austrolapitecusları bu hayali düzeneğe yerleştirmiş, insanla maymun arasına da günümüz insanından hiçbir farkı olmayan homo Erectusları yerleştirerek yıllarca insanları aldatmışlardır.

Evrimcilerin Homo Erectus'u "ilkel" saymaktaki en önemli dayanakları ise, kafatası hacminin (900-1100 cc.) günümüz insanının ortalamasından küçüklüğü ve kalın kaş çıkıntılarıdır. Oysa bugün de dünyada Homo Erectus'la aynı kafatası ortalamasında pek çok insan yaşamaktadır (örneğin pigmeler) ve bugün de çeşitli ırklarda kaş çıkıntıları vardır (örneğin Avusturalya yerlileri Aborijinler'de). Ve bilindiği gibi zeka, beyin hacmine göre değil, beynin kendi içindeki organizasyonunu göre değişir. Dolayısıyla bu özellikler öne sürülerek homo Erectus’lara “ilkel” yakıştırmasının yapılması mümkün değildir.


Burada verdiğim örnekte ise, okuyucuların Darwinist propaganda ile karşı karşıya oldukları açıktır. Eldeki fosil bir ayak izidir. Ayak izinden canlının yukarıda bahsettiğimiz temel özellikleri anlaşılmakta ve bize önemli bilgiler vermektedir. Fakat bu izden, söz konusu insanın kafatası hacminin veya kalın kaş çıkıntılarının belirlenmesi mümkün değildir. Zaten biraz önce de belirttiğimiz gibi, canlı söz konusu özelliklere sahip olmuş olsa bile, bu durum onun günümüz insanından farklı olduğunu göstermeyecektir. Yalnızca günümüzde yaşayan ırklardan biri ile aynı özellikte olduğunu gösterecektir, o kadar.

Homo Erectus hikayesi bugün Darwinistlerin bile savunamadıkları köhne bir iddiadır. İnsanın evrimi hikayesinin bir yalan olduğuna dair böylesine önemli bir ayak izi fosilinde bile bu büyük yalanın ortaya atılması, okuyucuları ve bilim insanlarını küçük görmektir, onlara yöneltilmiş ağır bir ithamdır. Darwinizm’i yenilgiye uğratan bilimsel deliller, artık defalarca karşılaştığımız aynı sahte yöntemlerle bertaraf edilemeyecektir.

Sonuç olarak, Darwinistlerin ısrarla saklamaya çalıştıkları Yaratılışı ispat eden 100 milyon fosilin ortaya çıkarılması ile başlayan süreç, bugün gitgide hızlanarak devam etmektedir. Darwinistlerin sahte kafatasları sergileyerek yıllarca insanlara telkin etmeye çalıştıkları insanın evrimi senaryosu, hayranlık verici bir yenilgi ile son bulmuştur. Allah, Darwinist bilim adamlarının eliyle, Darwinizm’i çökerten olağanüstü bir delili toprağın içinden çıkarmıştır. Onlara, insan da dahil hiçbir canlının değişmediğini, inkar edemeyecekleri şekilde göstermiştir. Darwinist bilim adamları, Darwinist yayınlarda bunu kendi kalemleriyle itiraf etmişlerdir. Allah, Cebbar (dilediğini zorla yaptırmaya muktedir olan) sıfatıyla onlara Darwinizm’in çöküşünün itirafını yaptırmıştır. BU, DARWİNİZM’İN KAÇINILMAZ SONUDUR. BU RABBİMİZ’İN VAADİDİR. Yüce Allah, bu sapkın aldatmacayı ortadan kaldıracak ve mutlaka hakkı pekiştirecektir.

(1)http://www.reuters.com/article/scienceNews/idUSTRE51P82420090227?feedType=nl&feedName=usmorningdigest

(2)http://www.reuters.com/article/scienceNews/idUSTRE51P82420090227?feedType=nl&feedName=usmorningdigest

www.evrimicokertensiteler.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazını okudum ve içeriğine hayret ettim.. Bilim dünyasının bilimsel veriler kullanarak tartıştığı bir olayı sen almışsın nasıl yorumlamışsın... Söyleyeceğim tek şey: "Bilim, bu tür yaklaşımlarla uğraşmaz. Buna cevap vermek için zaman ve çaba harcamaz" Tavsiyem şudur ki: bilime ve bilimsel çalışmalara önem veren toplumlar ile hurafelerle, batil işlerle uğraşan toplumların tarihsel gelişim sürecini bir inceleyin. Kim nerede nasıl hata yapmış bir bakın. Merakım da şudur ki: Var sayalım Darwin Teorisi- ki bilim dünyasında bir düşüncenin teori olarak kabul edilmesi bile öyle kolay değildir- doğru çıksın. Ne var bunda? Neden bunun gerçekleşmesi sizi korkutuyor ki? Ya da dediğiniz gibi Darwin teorisinin boş bir teori olduğu ispatlandı. Ne var bunda? Sizce, hangi seçenek gerçekleşirse günlük yaşamımız değişecek? Bu teori madem safsata o zaman 21 yüzyılda neden hala bu teorinin üzerine bu kadar gidiliyor? Yoksa bu teoride çürütülemeyen hala bazı noktalar mı var? Saygılar

Filiz Hekimoğlu 
 06.12.2009 21:08
Cevap :
Birincisi, biz evrimin olmadığını bilimle anlıyoruz. Tek bir tane bile ara fosil yok. Canlılardaki sosyal hayat,görenin kim olduğu,maddenin aslı gibi konular evrim teorsinin uzağından bile geçmez.Örneğin, Darwin "gözü düşünmek beni teorimden soğutuyor" demiştir. Darwin teorisinin boş bir teori olduğu ispatlandi bunu anlayan insanlar,bu teorinin acımasızlıklara,savaşlara,çatışmaya meşruluk kazandırdığını da anladılar. Hitler,Mussolini,Mao,Stalin,Lenin hepsi Darwinis'ti ve kendilerinden güçsüz olan milyonlarca insanı katlettiler.Darwinden 50 yıl önce Darwin'in teorisine temel oluşturacak fikri ortaya atan Malthus "fakirler korunmamalı, mümkün olduğunca kötü şartlarda yaşatılmalıydılar ki, çoğalmaları engellensin ve üst sınıflara yeteri kadar besin kaynağı kalabilsin. "(Detaylı bilgi için "Malthus'tan Darwin'e Merhametsizliğin Tarihi" bölümü.) demiştir. Bu teori eşitsizliğin, haksızlığın ve adaletsizliğin yaygınlaşmasındaki en temel faktörlerden biridir. www.gizlenenideolojiler.com, syglr  08.12.2009 11:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 164
Toplam yorum
: 87
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 2834
Kayıt tarihi
: 01.11.09
 
 

Özel bir şirkette dış ticaret yetkilisiyim. İnternet üzerinden toplamış olduğum bilgileri, başkal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster