Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Mayıs '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
295
 

1 Mayıs İşçi bayramı kutlu olsun.

1 Mayıs İşçi bayramı kutlu olsun.
 

Öncelikle birIik ve dayanışma inancıyIa emek, barış ve özgürIük mücadeIesinde tüm
eziIenIerin 1 mayıs işçi bayramını kutIarım.
 
1 Mayıs Barış, Demokrasi ve Güvenli bir gelecek için mücadele günüdür.
 
İşçilerin, dünya emekçiIerinin birIik mücadeIe ve dayanışma günü 1 Mayıs İşçi Bayramını kutIuyorum.
 
1 Mayıs İşçi  Bayramı  Ankara, İstanbul ve İzmir'de coşkuyla kutlanıyor.  Ancak yapılan bazı ihbarlar nedeniyle valilikçe izin verilmedi. Mutlaka onların da bildiği bir şey vardır.  Yasalara uymak zorundayız. 1 Mayıs İşçi ve emekçilerimize barış ve bir sevgi çemberi içinde olaysız ve heyecan dolu türkülerle, halaylar çekerek geçmesini diliyorum.
 
Bu  bayramın tüm yurtta çalışan  işçilerimize, emekçilerimize, tüm toplumsal ve sosyal çalışan örgütlerimizin çalışanlarına hayırlı olsun ve olaysız geçmisini yürekten diliyorum.  
 
1 Mayıs İşçi ve emekçi kardeşlerimizin bayramlarını gönülden kutluyor, daha nice yıllara sağlıkla erişmelerini diliyorum.
 
Yaşasın 1 Mayıs bayramı diyorum. 
 
 
 
 
 
Abdülkadir  GÜLER 
 
1 Mayıs  2016-  SÖKE
 
Abbas Oğuz, Nevzat Dağlı bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Üzgünüm.Hep sorunlu kutluyoruz.1 Mayıs İşçi Bayramı olarak ialan edildi,ama yasaklamalar da oldu güvenlik nedeniyle.Koca devletin güvenlik zaafiyeti olur mu hiç.Tüm çalışanlar arasında da farklılıklar yaratıldığı için eski bayramların pek tadı tuzu yok...Duyarlılığınız için sağolun dostum.Elinize sağlık.Selam ve saygılarımla.Yaşasın 1 Mayıs!

Abbas Oğuz 
 04.05.2016 21:00
Cevap :
MERHABA ABBAS BEY, DEĞERLİ YORUMUNUZ İÇİN TEŞEKKÜRLER. KEŞKE BU YASAKLAR OLMASAYDI. DAHA İYİ OLURDU DİYE DÜŞÜNÜYORUM. SELAM VE SAYGILARIMLA...  05.05.2016 14:35
 

Sayın hocam, anlamlı paylaşımınız için teşekkür ediyorum.. Hakların, adaletin, merhametin olduğu çalışma ortamlarının ve tüm çalışanların yüzlerinin gülümsediği günlerin bir an önce geleceği bir düzen dileğiyle sevgi, selamlarımı iletiyorum .

Nermin Ayduran 
 04.05.2016 16:14
Cevap :
Merhaba Nermin Hanım, evet tüm işçilerimize sağlıklı günler diliyorum. Dilinize sağlık , sağ olunuz. Selamlar.   04.05.2016 19:29
 

Ben de yazdım ama okunmadı. Aykırı yazı okunmuyor,milletin suyuna gideceksin. Onlar yaşa var ol diyorsa sen de el çırpacaksın. Biz bu 1 Mayıs beş kuruş etmez dedik, kim okur; iyi oldu şahane oldu gibi bir şeyler demeliydik.İnsanların sevinci mantıksız da olsa eleştirilmezmiş.

Kerim Korkut 
 04.05.2016 11:16
Cevap :
Merhaba Kerim Bey, yazınızı hemen okuyacağım. Siz kötü yazı yazmazsınız. Düşüncelerinize saygımız sonsuzdur. Ve hemen bulup okuyorum. Sitemde haklınız... Selam ve teşekkürlerimle...  04.05.2016 19:31
 

Hep özlemişimdir kavgasız, gürültüsüz bir işçi bayramını. Ne yazık ki hakkı kendi tekelinde gören zihniyet ve bazı provokatörler yüzünden hasret kalıyoruz güzel kutlamalara...Selamlar, mutlu kalın.

Ayşegül HAYVAR 
 02.05.2016 10:33
Cevap :
Merhaba Ayşegül Hanım, evet hep dua ediyorduk. 1 Mayıs bayramı kansız geçsin. Çok şükür önemli, kan dökücü olaylar olmadı.Ancak Güneydoğu'dan gelen şehitler belimizi kırdı. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.Tüm 1 Mayısların olaysız geçmesini diliyorum. İlginize teşekkürler.   02.05.2016 13:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2092
Toplam yorum
: 4558
Toplam mesaj
: 223
Ort. okunma sayısı
: 825
Kayıt tarihi
: 27.06.09
 
 

1946 Mardin ili, Kızıltepe ilçesi'nin Esenli köyünde doğmuştur. İlk ve ortaokulu Kızıltepe'de bitir..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster