Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Nisan '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
365
 

1 Mayıs kavga günü değildir!

1 Mayıs kavga günü değildir!
 

Ben şurdan bakmayı daha uygun gördüm, bizler dünya üstünde bilinçli yaşam tarzını seçebilen yegane varlığız. Hareketlerimizden sorumluyuz, bu yüzden birbirimizi düşünmek zorundayız. Yaptığımız hareketler başkalarının özgürlüğünü kısıtlamamlı.

Bir yandan barış nutukları atıp, bir elimizde sopa olmamalı.Bunu aileden başlayıp, toplumsal rollerimize kadar genişletebiliriz.Şimdi öç zamanı gibi olmamalı yani fabrikalarda ezilen emekçinin, veya kimlik sorunu yaşayan insanların, tarihin kanlı 1 Mayıslarını intikamını alırcasına meydana çıkılmamalılar, maalesef bu ülkede okumuş etmiş kesim ki bunlar parti yöneticileri, sendika yöneticileri şiddetten besleniyorlar çünkü ideolejilerini bunun üstüne kurmuşlar, yerlerini ancak bu şekılde koruyabılıyorlar.Öğrenciyi polısın ustune salan zihniyet şimdi işçiyi polisin üstüne salarsa, bundan en çok emekçiler etkilenir.Ve ben bir emekçi olarak, bir emekçi ailesinden gelen biri olarak şunu belirtirim şiddet kultürü bu ülkede sendikal faaliyetleri geriye atıyor, demokrasiden yana olan partilerin oy oranlarını düşürüyor.

Malesef bugun politika yapanlar iki yüzlüdür, sonuçlarını bu ulkenın dogusu çekmiştir, kuzeyi çekmiştir, batısı çekmiştir. Restleşme politikalarıyla hiçbiryere varamassınız. Karşı görüşe bakıp kendinizi tanımlayamassınız ama bugun olan bu ve mide bulandırıcı. Halen bu yöneticilerimiz parti ve sendika liderlerinden bahsediyorum evrensel sol fikir ve argümanlarını bu ülkeye adapte edememişlerdir, yazdıklarını ancak 3 kişi okur çünkü onların dili bile değişik.İşçi hareketi entellerin yönlendirmesinde olamaz.Bu sadece partiler için geçerli değildir, benim ülkemde gemisini kurtaran kaptandır.

Bu ekonomik sistemin insanı sömürdüğü açık, buna tabiki karşı çıkılmalı.Bu sistem insanı hem maddi olarak, hem de manevi olarak sömürmekte, insanı yozlaştırmakta.Ama bu 1 Mayısta kavga çıkarsa şunu kesinlikle unutmayın, bu halkımızın için bir tiksinti kaynağı olacak ve fatura paylaşımcı olanların üstüne kalacaktır.Birilerinin ekmeğine yağ sürmek marifet gibi algılanmamalı.Zaten Akp yapacağını yapmıştır, halk onların gerçek yüzünü gördü.İşte sosyal güvenlik yasası bunun faturasınıda seçim zamanı o çekecektir.Bir fabrika dolusu işçiye, türkiyedeki bütün çalışanlara 100 %100 zam yapabilirsiniz ama bir insan ölürse onu geriye getiremessiniz.

Bu yılda çalışanlar ezilmiş, insanlarımız özgürlüklerini tam olarak yaşayamıştır, dünya yönünü açlığa çevirmiştir, savaşlar yaşamıştır.Şimdi konuşma zamanı insanlara anlatma zamanı politika yapmadan, çıkarsızca insanca yaşamayı anlatma zamanı, mesaj bu olursa bizim insanımız bunu anlayacaktır.Yoksa kimilerinin gökdelenlerden, kimilerinin hücrelerden yönettiği bir halk ancak bir grup azınlığa hizmet eder..1 Mayıs kutlu olsun..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

1 Mayıs birlik dayanışma ve mücadele günü. Siyasi erki elinde bulunduranların iki dudağı arasında karar verilebilecek bir gündeğildir. Bedeller ödenmiştir. bu nedenle tacizcileri bile taksimde eylem yapmalarına izin verip emekçilere vermeyenler , emekçilerin ayak sesleri duyunca inanamayacaklar. Korkacaklar.

Yapukay 
 25.04.2008 17:10
Cevap :
Beyfendi zaten herkes bir şeylerin bedelini ödüyor,benim belirtmek istediğim artık kavga kültürünün sorunları çözemiyeceğidir,maalesef insanlar için daha iyi bir dünya düzeninin yarın kurulmayacağı gerçek.Kapitalist sistem içerisinde de herşeyi inkar edip iyileştirme çalışmalarına katılmamak asıl reel mücadeleyi inkar etmek olur..  25.04.2008 20:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 612
Kayıt tarihi
: 13.04.08
 
 

İstanbul doğumluyum, Şehremini Lisesi'ni bitirdikten sonra, Uludag İşletme okudum. Satış Temsilcisi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster