Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Şubat '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
1124
 

100. blogum ve kelimelerin sihirli dünyası

100. blogum ve kelimelerin sihirli dünyası
 

Kelimeler diyarına açılan kapıyı aralayıp içine daldığımda, sözcükler buluyorum orada yanyana dizmek için... Kimi zaman içimdeki özlemi, acıyı, hüznü örüyorum kelimelerle; kimi zaman ise zihnimin derinliklerinde saklamaktansa paylaşmayı yeğledim bilgilerime hayat veriyorum.

Kelimeler gerçekten sihirli bir anahtar gibi... O anahtarı kullanma ve kapıyı açabilme becerisine bağlı olarak insanın ruhuna ve düşüncelerine hitap eden sayısız metinler dökebilirsiniz ortaya kelimelerin gücüyle. Kelimeler, zengin iç dünyalarının resmini çizmek isteyenler için tüm güçlerini sevketmeye hazır bir biçimde beklerler. Yeter ki kalem erbabı onların içindeki derin anlamları keşfedebilsin ve ustaca kullanabilsin.

Ancak kelimelerin sihirine vakıf olabilmek öyle kolay birşey değildir; bilgi, birikim, okumak, yazmak ve zaman gerektirir. Ben bu güç yolun neresindeyim bilmiyorum ama kelimeler diyarında yolculuk etmekten çok memnunum. Memnunum çünkü seyahatimde sadece kelimeleri değil, kendimi de keşfediyorum: Sahip olduğum ama farkına dahi varamadığım özelliklerimi yakalıyorum. Daha da önemlisi zenginleşiyorum, büyüyorum. Yazdıkça farkına varıyorum kendimin, hayatın, görünenin arkasındaki gerçek dünyanın. Yazdıkça ve okudukça anlam kazanıyor yaşam benim için.

Kelimelerden oluşmuş bir kızağa binip dünyanın en gizli köşelerine gidiyorum düşüncemin ren geyikleriyle... Ren geyiklerim o gün en tembel ve yorgun günlerinde olsalar bile, gizli köşelerde bulup çıkarılacak bir sürü duyguyu, anıyı, titreşimi bulup getiriveriyorlar önüme. Ondan sonra kelimeler gelsin yardıma ve örülsün cümleler klavyenin tuşlarında...

Şu an kelimeler dünyasındaki yolculuğumun ürünü olan 100. blogumu yazıyorum. Ağustos ayından beri neler neler anlattım sizlere... İyi ki kelimeler var. Yoksa nasıl dökerdim içimi ve nasıl boşaltırdım sırtımı kamburlaştıran yüklerimi bilmiyorum. Peki ya zihnimi sürekli meşgul eden düşüncelerim, yaşadığımız hayata dair taşıdığım endişelerim, onları anlatamasaydım olasılıkla şu an bu kadar rahatlamış hissedemezdim.

Kelimeler, yolculuklar, ren geyikleri iyi de bunların sonucunda oluşan bütünü okuyacak insanlar olmadıktan sonra yazılanlar gizli bir günlük olarak kalmaya mahkum. O yüzden sayfamı okuyan Sevgili dostlarım iyi ki varsınız. Bana kendimi anlatma fırsatını veren Milliyet blog iyi ki varsın.

Sizlerle kelimelerin sihirli dünyasında daha nice yolculuklar yapmak ve yeni yazıları paylaşmak dileğiyle...

Blog Resim: http://www.classicpersuasion.org/pw/sappho/index.htm

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

-Nice 100ler bekliyoruz senden. Ne akarsa derinlerinden. Yazma aşkındır bağlayan. Seni bize bağışlayan. - Hayalindir kardeşlik. Temennin eşitlik. Analmasa da insanlık. Özlemindir Sessizlik.

Sessizlik 
 02.03.2007 16:58
Cevap :
İm hokis:) Şat şınorhagal em! Şat, şat, şattt gı siremmmmmmmmmmmm:o))  02.03.2007 17:03
 

Tebrikler Sireli Özlem, biraz geç kaldım kusura bakmazsın umarım:))... Güzelim yazıların için de ayrıca teşekkür... Her ne kadar bazı yazıların bazılar tarafınca oldukça sert bir şekilde eleştirilse de, boşver, ne de olsa, "sen ne kadar da iyi bir şekilde anlatırsan anlat, herşey karşındakinin anlayabildiği kadardır."... Sirov.

Arek 
 27.02.2007 20:18
Cevap :
Sevgili Arekciğim, Güzel sözlerin ve yanımda olduğunu hissettirdiğin için çok teşekkür ederim! Ben senin yazılarını çok özledim biliyor musun:) O yüzden arayı çok açma olur mu;) Sirov...  27.02.2007 22:37
 

Özlem hanım..MB da bazı yazarları okurken gıpta ediyorum. Bunlardan biri de sizsiniz..Nefis bir ifade tarzınız var.Dünya görüşlerimiz örtüşmese de sizi okumak benim adıma kazançtır.100.bloğunuzu kutluyor,nice 100.bloglar diliyorum..

Ümit İpekçeker 
 27.02.2007 8:32
Cevap :
Çok teşekkür ederim Ümit Bey, Tabii ki herkesin aynı düşüncelere ve anlayışa sahip olması beklenemez. İnsanlar var olduğu sürece zıt fikirler ve inançlarda var olacaktır. Önemli olan farklılıklarımızı kavga etmeden ve birbirimizi kırmadan ifade edebilmemiz. Sizin yorumlarınızı paylaşmak ve sizi okumakta benim için bir kazançtır. Tekrar teşekkür ederim. Saygılarımla...  27.02.2007 22:44
 

Dünyayı güzellik kurtaracak, bizleride yazılar..ve ne demiş yazar yazmasam sanki öleceğim bencede sizde bunu keşfeden ender insanlardan birisiniz yazılarınızın ve başarılarınızın devamını dilerim ...

Cüneyt CAMGÖZ 
 25.02.2007 19:58
Cevap :
Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim. Beni okuyan ve güzel düşüncelerini böyle incelikle dile getiren insanlar olduğunu görmek benim için ne kadar mutluluk verici anlatamam. Sevgiyle kalın...  25.02.2007 21:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 130
Toplam yorum
: 273
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 5035
Kayıt tarihi
: 08.08.06
 
 

Ege Üniversitesi Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi bölümü mezunuyum. Şu anda Marmara Üniversitesi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster