Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Eylül '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
415
 

100. yazı ve blog gözlemlerim

100. yazı ve blog gözlemlerim
 

Danışmanlık, yazı, resim ve moda tasarımı ile dolu bir 24 saat


Evet bu yazı, Milliyet’in blog sayfalarında kendini gösterecek yüzüncü yazım oluyor. Yazılarımla tanıdığım ve henüz tanımadığım insanlara küçük bir katkım olduysa kendimi mutlu hissederim. MB yazarlarından sevgili Feyhan’ın teşvikiyle başladığım bu yazı serüveninde gözlemlerimi iletmeden önce teknik açıdan verilerime bir göz atmayı uygun görüyorum.

‘’ Yaşamın tasarımını yapmak’’ ilk yazımdı. Yazılarım 300 değerli yorumla taçlandırılmış. Ayrıca 2 soru var ve mesajlarımın sayısı ise 41 olmuş. 78.452 kez tıklanan sayfalarımda ortalama okunma sayısı ise 303 olmuş.

En çok okunan yazım ‘’Susuz Yaz, Kuyu ve Nil Göncü’’

En çok yorum alan yazım ‘’ Ölüdeniz sahnesinden yıldızlar geçti’’

En çok sevdiğim üç yazım;

‘’Ressam ve modeli Atatürk’’

‘’Türkiye’nin 101. zenginini açıklıyorum’’

‘’Teşekkür ederim hayat sana!..’’

Bana bu fırsatı yaratan Milliyet Gazetesi’nin değerli editörlerine, yazılarımı okuyarak ve yorumlarıyla katkıda bulunan değerli okurlarıma ve blog sayesinde tanıştığım değerli dostlarıma çok teşekkür ediyorum.

Şimdi gelelim blog sürecindeki gözlemlerime.

Blog camiası içinde yazılarımızın dışında eylem yaparak yararlı etkinliklerle topluma fayda sağlama potansiyeli olduğunu gözlemledim. Ben şahsen başta ''orman uçağı kampanyası'' olmak üzere birçok kampanyaya gönüllü olarak katkıda bulundum. Bu konuda yapılan çeşitli eleştirilerden uzak kalmayı seçtim.

Mümkün olduğunca yazmanın dışında çok değerli blog yazarlarını sürekli izledim. Onların içtenlikli ve bilgilendirici yazılarından beslendim. Benimsediğim yazarlar arasında Ayna, Feyhan, Yıldız Nihat, Hasan Basri, İlyas Bayram, Başak Altın, Yeşim Koç, Hangimsin Sen Benim, Beenmaya, Neşe Evrim ve Sema Şener bulunuyor. Tabii bu yazarların dışında zaman zaman etkin bulduğum yazılar bana ilham verdi.

Ben 24 saatini yoğun yaşayan biri olarak bir yılı aşkın MB yazarlığı sürecine baktığımda kendimi bu alanda verimli ve istikrarlı bulduğumu söyleyebilirim. Aynı sürelerde 300, 500 ve hatta sevgili Homeros gibi 1000 yazıya imza atmış yazarlarımızı takdir etmekten başka bir sözüm olmaz.

Her güzel bahçede ayrık otlar olduğu gibi MB bahçesinde de olabiliyor. Onların varlığını da kabul ederek, daha güzel bir bahçe oluşması için ben kendi adıma her zaman içtenlikle katkıda bulunmayı seçiyorum.

Kapım daima iyiye, güzele, sanata, kültüre ve artı değer üreten her bireye ardına kadar açıktır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Keyifli bloglarda buluşmak, sevgi saygı. Budur işte...:) Sevgiler, kutlu olsun. Nicelerine inşallah...

Esma KAHRAMAN 
 25.09.2008 1:03
 

Evet sevgili Bülent, nice yüzlere dediğin gibi , hep sanatla, üretmekle, tasarımla 24 saat .. sağlık, mutluluk, huzur hep seninle olsun..sevgi ve saygılarımla..

Mehmet EREN 
 10.09.2008 15:11
Cevap :
Mehmet'cim çok teşekkür ederim. Güzel paylaşımlarla daha çok zenginleşeceğimize inanıyorum. Sevgilerimle  10.09.2008 16:01
 

Bu kadar çabuk unutur mu insan. Satırların arasında varmıyım diye baktım. Yokmuşum. Şimdi Şile'de çektiğim resimlere bir kez daha baktım ne güzel anılar toplamışız. Paylaşımlarımızın giderek artması dilekleriyle...

Müyesser Saka 
 07.09.2008 13:41
Cevap :
Sevgili Muyesser Saka, Şile'deki dans şovumuzu unutur muyuz? Biz dostlarımızı sadece yazılara değil, gönlümüze de koyuyoruz. Yoksa siz göremediniz mi? Yeni paylaşımlar dileğiyle size ve eşinize saygı ve sevgilerimizi iletiyoruz.  07.09.2008 15:00
 

binlere, yıllarca aynı enerji ve zevkle yazmanız ve yaşamanız dileklerimle, sevgiler...

narçiçeği 
 05.09.2008 1:03
Cevap :
Sevgili Narçiçeği, İyi dileklerine çok teşekkür ediyorum. Size ve ailenize en candan sevgilerimi gönderiyorum.  05.09.2008 13:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 137
Toplam yorum
: 548
Toplam mesaj
: 94
Ort. okunma sayısı
: 1042
Kayıt tarihi
: 05.01.07
 
 

1951 İstanbul doğumluyum. Bireysel ve Kurumsal Gelişim Danışmanlığı, Moda Tasarımı ve Marka Danışman..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster