Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Mart '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1052
 

100'ü var, astarı da var

100'ü var, astarı da var
 

Geçen gün Hermann Caddesi’nde yürürken arkamdan “Çulduz Bey, Çulduz Bey” diye seslendiler. Gayri ihtiyari durdum tabii… Otuz yaşlarında genç ve güzel bir hanım yanıma yaklaştı. Nefes nefese “Siz Ümit Çulduz değil misiniz?” diye sordu.

“Evet, kendisiyim ama Culduz’un ‘C’ sinde kuyruk yok!” dedim soğuk bir şekilde. Bu kadar güzel olmasa bayramlık ağzımı açacağım ama insan böylesi durumlarda “olabilecek ihtimallerin şeyini” düşünerek biraz şey oluyor yani(O kadar da güzel ki).

Yazılarımı sektirmeden okuyormuş ve çok gülüyormuş. Niye hep kepli resimlerim varmış sayfamda, yoksa ben kelmiş miyim(Bunu der demez kafamı kaşıma bahanesiyle kepimi çıkarttım tabii)? O da blog yazarı olmak istiyormuş ama çok korkuyormuş zira Türkçesi biraz zayıfmış! Bir de o “de-da-ki”leri beceremiyormuş!

Oturduk tabii yan taraftaki İtalyan kahvesine… Birer kahve eşliğinde sürdürdük sohbetimizi. Uzun uzun anlattım Blog yazarı olmanın zorluklarını ama beni dinlemedi bile(Saçları da kestane)…O kadar kararlı ki, ille de Blog yazarı olacak(Gözleri de koyu yeşil).Çantasından çıkardığı bloknot ve kalemi görünce ne kadar kararlı olduğunu anladığımdan başladım anlatmaya (Teni de beyaz ve pürüzsüz):

Öncelikle bir rumuz şart ama özgün olmalı… Mesela “TheYeŞiLLimdeKeStAneSaÇLıMDoğumgünüm (12) Mayıs” gibi… Hem telaffuzu kolay, hem de kısacık! Sonra bir de “Hakkımda” bölümü var tabii…

Asker tekmili verir gibi “1977 Berlin doğumlu olup, Berlin Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği” türü zart zurtlu bir girişten sonra” Paylaşmak güzeldir, hayatı paylaşalım, paylaştıkça çoğalırız, ben de buraya paylaşmak için geldim zati” demeden olmaz! Bu şart yani!

Türkçeyi kafanıza takmayın, zira bizim çarşıda pek önemsenmez ama satırbaşlarını büyük harfle yazın ki sizi “Güvenilir üye” yapsınlar. Mustafa Mumcu Bey imlâ konusunda başınızın etini yerse alttan alın, çok sıkışırsanız “Aaaa, biz edebiyatçı mıyız ayol! Hem siz biçime değil, içime bakın içime!” diyerek yağ gibi üste çıkın.

Ota, moka karışmayın, suya sabuna dokunmayın. İlk yazınız “Lütfen birbirimize seni seviyorum diyelim” başlığı ile olsun. İkinci yazınızda ise “Aşk nedir” konusunu işleyin(Bakir konulardır bunlar).

Ali Gülcü’ye değil, bana yorum yazın!

Az okunursanız, Blog kategorisinde “Beni niye okumuyonuz” diye yazılar yazın(acayip yorum gelir).

Üye olduğunuzun ikinci ayında “Ne olacak bu MB’ un hali?” temasını işleyin(adettendir).


Biraz palazlanınca kitap çıkarma hayallerine dalın. “Gencim, güzelim, benim Ayşe Arman’dan neyim eksik ayol?” derseniz kimse yadırgamaz sizi, deyin!

Dedim ve ikinci kahveleri söyledim… Yeşil gözlü, kestane saçlı hanım iki sayfa dolusu not almıştı bu arada. Çok çok teşekkür etti tabii. Kahvelerimizi içtikten sonra kalktık. Haftaya bende buluşmak üzere sözleştik. Şu “de-da-ki” konusu kafasını karıştırıyormuş. Elimden geldiğince öğretmeye çalışacağım… Kıdemli bir blog yazarı olarak görevimiz tabii, yanlış anlamayın lütfen.

Gördüğünüz gibi hayat tesadüflerle dolu. Blog yazarı deyip geçmemek lazım. Şunun şurasında 99 tane yazı yazmışız(Aha bu da 100.), buna rağmen tanınıyoruz işte ve yollardan çevriliyoruz.

Ne mutlu bize!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Ümit bey, kaleminize sağlık güldürdünüz. Hiç olmazsa hanım efendi özeleştiri yapmış soruyor. Şu aralar sanal dünya sanrılar revaçta. Kalemi olan yazar kalem olmasada olur, fırçası olan ressam telefonu olan fotoğrafçı,İşsiz olan öğretmen. Tanıdığı olan herkes herşey olabiliyor. Kişi hiç birşey olamazsa fenomen oluyor. Biz hep böylemiydik? Saygılarımla

camgobegi 
 15.12.2015 19:44
 

Didiklemek gibi garip huylarım vardır

Çakma Kontes 
 17.04.2011 18:28
Cevap :
Didikleyin bakalım:)  22.04.2011 13:18
 

Hehehe 3 yıl önce de her sey aynıymış haa, ben biraz geç kalmışım ama uyguladım tüm o saçma şeyleri 2 hafta içinde demek ki insanın içine doğuyormuş belki rüyama ak sakallı bir dede girdi böyle yap dedi kimbilir:))

Çakma Kontes 
 15.04.2011 23:20
Cevap :
Hımm:) Benim eski yazılarımı didikliyorsunuz demek. Pek hayra alamet değil bu:)  16.04.2011 13:51
 

Bana da yorum yazsın. Tanışmak, bir kahvede ben ısmarlamak isterim. Bugün kadar beni 35,609,812 bayan okumuş. Bir bildikleri var herhalde?

Kerem Oğuz 
 01.04.2008 10:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 312
Toplam yorum
: 4634
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 1643
Kayıt tarihi
: 10.02.07
 
 

Önceleri konuşurdu insanlar, "yazmak", sonraların işi... Duygu ve düşüncelerimizin yanı sıra gözl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster