Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Şubat '14

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
49
 

10.10.2010 tarihinin keyfi!!

10.10.2010 tarihinin keyfi!!
 

Her zaman ki gibi haklısın Usta....!!!


Derler ki, herkesin yaşamında çok önemli günler vardır..Doğrudur..Belki yaşamını değiştirir, belki de unutulması pek olası olmayan olayları içinde barındırır..Hani bugünler de insanların büyük bir telaşla , yaşamlarında unutulmayacak  günü seçmeleri gibi..
 
Benim için diğer günlerden hiç bir farkı olmayacağını düşündüğüm   10.10.2010 tarihi için ne kadar yanılmışım meğer...
 
Sabah kalktım ve eşim yanımda yoktu..Zaten yanımda olamazdı,  zira çok uzun süredir horladığım için ayrı yatıyorduk.. Ancak bu kez, evde de yoktu.. Ben bu günün böylesine önemli olacağını düşünmemekle meğer ne büyük hata yapmışım.. Hemen telefona sarıldım ve " Neredesin hayatım, sensiz ev bomboş kaldı" dedim, tüm üzüntülü ses tonumu boğazıma düğümleyerek...
 
" Kardeşimin yanındayım, biliyorsun aile sorunları var. 18 yıl sonra 'Gelin' evi terketti.. Konuyu tatlıya bağlamaya çalışıyorum, bir süre burada kalacağım" dedi ve ben telefonu kapatarak ,unutulmaz tarihin dayanılmaz hafifliğiyle koltuğa uzandım.. Ve başladım 'Gelin'i düşünmeye..
 
Onun bu kadar yürekli olacağını hiç ummuyordum.. Bu cesareti gösteremeyen milyonlarca insanın nasıl stres altında yaşadığını bildiğimden (Tecrübe konuşuyor), onun bu kararlı tavrına ve bir yastıkta kocayın mealinde ki dileklere nasıl aldırış etmeyişine şaşkın bir saygı duydum...
 
Ve kendi evliliğim geçti gözlerimin önünden... Herkes kadar mutlu, herkes kadar mutsuz, herkes kadar kavgalı bir yaşam geçip gitti.. Bir deniz kenarın da tanımıştım eşimi..Tüm çabalarım, ondan adres almaya yetmemişti.. Neyse ki, yine orada tanıştığı kız arkadaşı, bana bir iyilik (!) yaparak, onun adresini getirmişti... Ne kadar sevindiğimi belli etmemeye çalışırken, bana kendi adresini de vermişti.. Yani, kime mektup yazacağım konusun da bana seçenek sunmuştu ama yaşamımca hep yanlış seçenekler konusunda ki uzmanlığım, kendini burada da göstermişti..
 
Ancak, bazen düşünüyorum da, seçeneğimin farklı olması, yaşamımı daha mı iyi yapardı... yoksa...  
 
Kimbilir, belki de en doğru seçenektir...!!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 23
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 181
Kayıt tarihi
: 12.06.13
 
 

Amele Koleji Mezunuyum... Amele-i Teali Cemiyetinin  Kelaynak Sınıfından bir Emekli ameleyim...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster