Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Mayıs '17

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
329
 

11 Mayıs 2017 İncirli buluşmamıza dair

11 Mayıs 2017 İncirli buluşmamıza dair
 

Yılmaz ÇETİNGÖZ, Kerim KORKUT, Kadri KANPAK, Ata Kemal ŞAHİN ve Emre TEKİN


Sevgili Blogerlar

Daha önce duyurduğumuz doğrultuda 11 Mayıs 2017 Perşembe günü 14:00 te Bakırköy İncirli'de MB Yazarları olarak buluştuk.

Buluşmaya Sn. Yılmaz ÇETİNGÖZ, Sn. Kerim KORKUT, Sn. Emre TEKİN ve uzun zamandır görüşemediğim (Kerim KORKUT'UN öykü ve hikayelerini beğendiği kadar merak ettiği) Sevgili Ata Kemal ŞAHİN habersiz gelme sürpriziyle katıldı. 

Yaş günü bir kaç gün önce olan Sn.Yılmaz ÇETİNGÖZ'ÜN 52 inci yaşını (mumlarını üfleyerek söndürdüğü görseldeki pastasını yiyerek) kutlayıp nice mutllu yıllar diledik. 

Ana gündemimiz olan 'Türkiye'deki Suriyelilerin ve ulusal sosyolojik problemleri' başlığını beş insan beş saatten fazla çok boyutlu konuşarak yoğun zihinsel paylaşım yaşadık.

Günde üç vakit yazmasından ötürü blog sayısı en çok olduğundan sohbetin beşte biri yerine üçte birinde Kerim KORKUT (hakkımız gasp ederek) konuştu, soyadından ötürü sesimizi çıkaramadık. 

Sonuçta herbirimiz sohbetimizin ürünü birer blog yazmayı kararlaştırdık, durumu değerlendirerek ilgili makamlara da sunabiliriz. 

Ben 'Ulusal sosyolojik ve Suriyeliler sorunlarını kapsayan 'Devlet ve Yönetimi' başlıklı yazımı bir haftaya kadar yayınlayacağım.  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bilerek mi yaptınız bilmiyorum ama(yani siz bu musunuz) elit, çizgi dışı bir davranış. Zira küsmek alınmak gibi şeyler basit insan davranışı ben bunları aştım.Siz de bazı şeyleri aşmışsınız ki bazıları gibi acaba üzer miyim kırılır mı korkaklığına düşmeden gerçeği olduğu gibi ilgiliye aktarmanız bu toplumun üzerinde kişiler olduğunuzu gösterir.

Kerim Korkut 
 14.05.2017 16:29
Cevap :
Biz; farklılıklarımızı kabul ederek bir araya gelip saatlerce gerilmeden keyifle sohbet edebiliyorsak, kırılır dökülür kaygısı taşımadan durumu olduğu gibi yazmamızın sakınca yoktur ki; yazdıklarımı özümseyerek yorumlamışsınız... Teşekkürler  16.05.2017 17:38
 

Size kim söyledi Korkut'un saygılı terbiyeli biri olduğunu? Normal insan gibi davranırsanız kendisine karşı gösterilen kibarlığı fırsata dönüştürecektir.Onun bir şeyi yapmasını istemiyorsanız kendiliğinden buna uymasını beklemeyecek bizzat yaptırmayacaksınız.Kerim Korkut sizin kurallarınızı bilmez; bilse dahi işine gelmez.Ve Korkut işine geldiği gibi hareket etmeyi sever.Siz de ona bu fırsatı vermeyin. Kibarlıktan efendilikten anlamaz, bizzat söylemeniz lazım.Bakın suçlamalarınız beni hiç rahatsız etmedi.4-1 mağlup durumda olduğum için itiraz da edemedim.Maç 3-3 olsaydı görürdünüz!Toplantılarda bir araya gelsek de(ben toplanan herkesle toplanırım)sizi fazla tanımıyor doğrusu fazla da sevmiyorum lakin Watsapp yoluyla bilerek bana duyurmak için yolladığınız ve buradan açıkladığınız benim toplantı adamını bilmediğim konusundaki mesajlarınız ve bunları böyle açık olarak (kırılacağımı üzüleceğimi vs düşünmeden) yollamanız alkışlanacak bir davranış.

Kerim Korkut 
 14.05.2017 16:25
Cevap :
Kendine özgü bir kişiliğinizin ürünü yorumunuzla rengimiz siniz :) Sinerji dediğimiz farklılıklarımızın etkileşimidir. Önemli olan insanların biri birini anlayarak iletişimi ve etkileşimidir. Sevmek sadece duygusal bir ifade olduğundan özeldir, sosyal değil. Biz duygu grubu değil farklıkları paylaşım grubuyuz...   27.05.2017 11:37
 

Toplantınız güzel geçmiş olmalı...Selamlar, mutlu kalın.

Ayşegül HAYVAR 
 13.05.2017 12:09
Cevap :
Merhaba, buluşmamız keyifli ve verimli oldu. Gönül hoşluğuyla...  14.05.2017 11:42
 

Çok güzel hareketler bunlar... Selamlar

ERIC VAN BUYTEN 
 12.05.2017 20:13
Cevap :
Çok güzel bir yorum :) Teşekkürler   13.05.2017 0:21
 
 
Toplam blog
: 610
Toplam yorum
: 2065
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1160
Kayıt tarihi
: 03.12.07
 
 

Her kesimi anlama ve kabullenme bilincimle; her kişinin asgari yaşam şartlarına sahip olabildiği,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster