Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ağustos '10

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
1662
 

12 Eylül referandumuna dair astrolojik tahmin

12 Eylül referandumuna dair astrolojik tahmin
 

12 referandum


Sevgili siyasi astroloji severlere merak ettikleri referandum tahminini yapmak üzere nihayet işin başına oturdum.

Transit yıldızları evirdim çevirdim, taslak çalışmalar yaptım ki bana “martaval atıyorsun” denmesin.

Şimdi, yoruma geçiyorum.

İlk olarak, gene iddialı bir yorumla başlıyorum..

Yıldızların bana söylediği en güçlü mesaj öncelikle şu gibi geliyor: Bu referandum, Kılıçdaroğlu’nun yelkenine yeniden güçlü bir rüzgar dolduracağı bir deneyim olacak gibi!

CHP ve Kılıçdaroğlu diyorum rahatlıkla çünkü 2008’de daha ortada fol yok yumurta yokken bazı transit yıldızları analizime istinaden, iddialı bir şekilde CHP’nin yükseleceğini ve kendini temelden yenileceğini söylemiştim, herkes gülse de ben bu öngörümü cesaretle yazmıştım (daha doğrusu, ben bile inanmamıştım ama her zaman derim; ben bir astrolog olarak gördüklerimi yazarım, isterse görünen gerçekle tam tezat olsun)…

Önce neden Kılıçdaroğlu ve CHP’yi sevindirecek çok önemli bir gelişme var diyorum 12 Eylül referandum günü ve kanımca, sandıktan ağırlıklı olarak “hayır” çıkacak diye tahmin ediyorum, onu açıklayım transit yıldızların diliyle…

12 Eylül günü;

Transit Mars Terazide 28 derecede olacak. Mars daha önceki günlerde Türkiye haritasındaki solu ve muhalefeti temsil eden Terazideki Merkür ve Satürn’ün üzerinden geçip 28 dereceye ulaşacak ve tam 12 Eylül günü halkı ve ülkenin ruhunu temsil eden İkizlerdeki Ay’ımıza olumlu bir açı yapıp pozitif enerji gönderecek. Bu, kısa vadeli durumlarda ortaya çıkan halkın gücü, halkın inisiyatifi demektir en başta. Halk referandumda son derece inisiyatifli olacak gibi görünüyor sözün özü.

Gelelim Kova burcunda gezen transit Neptün’e. Neptün bize ruhsal enerji, ruhsal öngörü ve sağduyu vermekte epey zamandır, bazı çok sert yıldızlara rağmen, halkın hala duyarlı ve sağduyulu olması, öfkesine veya dar kalıplı düşüncelere göre hareket etmemesi, karşı tarafı da anlamak istemesi, geniş anlayış geliştirmesi Neptün’ün Ay’ımıza olumlu açısı sayesinde diye düşünüyorum.

Sizleri astrolojik terimlere boğmak istemem, o yüzden şöyle bir özet yapayım:

Transit Neptün Kovada ve Mars Terazide olacak referandum gününde ve hava grubundan bu iki transit yıldız bizim halkı, halkın ruhunu temsil eden hava grubundan İkizlerdeki Ay’ımıza çok olumlu açı yapacak. Bu da, o gün halkın bir zaferi, halkın inisiyatifi ile elde edilen sonuç demektir.

Ama ülkemizde farklı görüşte halk kitleleri var, benim burada halktan kastettiğim; ülkemiz doğduğunda oluşan halkın ruhu diyebilirim buna.

Aynı transit yıldızlar muhalefetin yükselen sesi olarak da tezahür ediyor ve yükselen güç olarak CHP görünüyor.

Özetle, muhalefet özellikle de CHP’nin bir önemli zaferi olacak gibi görünüyor bu referandum…

Terazide yığılan yıldızlar halkın güçlenmesinin, inisiyatifi ele almasının ilk güçlü ve somut atılımları olacak gibi. Yani Ağustos ve Eylül 2010 dönemi toplumun, ülkenin bütünlüğünden yana olanların içten güçlendiği, cereyan eden olaylara karşı görüşlerinin netleştiği ve buna göre kararlarını belirgin bir şekilde ortaya koyacakları dönemin başlangıcı gibi görünüyor. Terazide gezen transit Venüs, Mars ve Satürn içten çok kararlı olmak ve uzun ve kısa vadeli mücadelelerde kararlı ve net kafa ile harekete geçmek demektir.

Yani, bu referandum gene (yerel seçimleri hatırlayın) halkın demokrasi ve ülkeye sahip çıkmasının bir gösterisi olacak gibi geliyor.

Halk ve muhalefet giderek güçleniyor, içsel gücü büyüyor, “bardak doluyor”…

Kılıçdaroğlu’nun haritasına bakınca, hem bu ay hem de gelecek ayın ortasına kadar yani Ağustos ve Eylül ortasına kadar, rüzgarını dolduracak önemli bir zafer kazanacak gibi geliyor, kendini ortaya daha net koyacak ve bazı konularda net ve kararlı çıkış yapacak gibi. Çok istediği bir hedefine ulaşacak gibi. Ve şaşırtacak bizi…

Gelelim madalyonun diğer yüzüne..

Transit yıldızlar, aslına bakarsanız, o kadar da net değil veya tek yönlü değil.. Hayli karmaşık hala…

Özgürlük ve yenilik adına diyerek yapılan mücadeleyi hızlandıran ve bunun için aşırıya kaçan ve bazen sansasyonlar yaratan, halkı da kimi zaman fikir olarak bölen ve şoke eden olayları yaratan transit yıldızlar hala ülke haritamızın en tepesinde…

Yönetim ve sistemde değişim talepleri adeta ülkemizin tepesine binmiş durumda. Son bir iki sene ard arda makineli tüfekten çıkar misali ani olaylar ve skandallar yaşadık. Bu skandal olaylar, sansasyonel durumlar devam etmekte... Haritanın 10.evi üzerinde Balık burcundaki transit Uranüs ve Jüpiter bizi adeta her gün şok bir haber veya gelişme ile sarsmakta, şaşırtmakta. 2011 Nisana kadar şaşırmaya ve sarsılmaya devam edeceğiz gibi..

Sansasyonel olayları yaratan aynı yıldızlar öte yandan, ülke haritamızın 5.evinde toplanmış Akrepteki bazı yıldızlara da olumlu açılı. Bu da, gerek özgürlük isteyen güçler ve ülkeyi halen yöneten AKP’nin adına olumlu gelişmeler vermekte demektir.

Açıkcası, Balıktaki Uranüs ve Jüpiter bazı terörist olaylara ve ayrıca bölünme veya özgürleşmeye dair dayatmacı, aşırı taleplerle eylem yapmaya sevk etmekte ve bu kesim gücünü bu sansayonel yıldızlardan almakta bir anlamda.

Aşırı talepler, diyorum siyasi açıdan değil kastım, benim işim astrolojik açıdan bakmak olaya ve transit Uranüs ve Jüpiter’in İkizlerdeki Ay’ımıza sert açısı; astrolojik olarak sansanyon yaratan aşırı olaylar, bazı kişilerin kirli çamaşırının ortaya serilmesi, iftira, aldatma, ve zorlayıcı taleplere sevk etmekte ülkemizdeki bazı kesimleri. Yaşadığımız şaşırtıcı olayların tetikleyicisi bu yıldızlar özetle.

Kafamı karıştıran durumları ayıklayacak olursam;

Bu referandumda ciddi derecede hayal kırıklığı yaşayacak bir kesim var ama bu kesim nedir çözmekte zorlanıyorum… Bu hayal kırıklığı, arkasından Ekim ve Kasımda ciddi karşı mücadele ve kavgayı da beraberinde getirecek gibi..

Aslında, transit Balıktaki Uranüs ve Jüpiter’in, referandum günü Akrepte olacak transit Ay ile olumlu açısını, muhalefetin güçlenmesine rağmen, sandıktan “evet” oyu çıkacaktır ağırlıklı olarak, şeklinde yorumlayabilirim.. Ama yorumlayamıyorum…

Bir hayal kırıklığı yaşayacak kesim var, bunlar kimdir, nedir?...

Hayal kırıklığı yaşayacak kesimi hep beraber göreceğiz ama yine de ben tahminimi yapayım..

Bazı yıldızlara bakınca iktidarın istediği olacak gibi yani “evet” çıkacak gibi görünse de, beklemediği bir hayal kırıklığına uğraması da söz konusu.. Yani hayal kırıklığı yaşayacak kesim bence iktidar partisi olabilir.

Bir kere, bu sene “yasa yapmak” için uygun bir sene değil, bunun için erken davranılması zaten bir hayal kırıklığını getirir. Ve “Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olma” durumu yaratır. Yani, ülkemizin haritasını bir kişinin bireysel haritası olarak alsam, ona derdim ki, “Bu sene bazı amaçların var, önemli ve yasal süreç gerektiren, yasal yollardan elde etmeyi planladığın.. Bunlar için bu sene uygun değil! Hazırlığını yap ama 2012’de uygulamaya geç.”

Yani, “yasa yapmak” işi için en uygun tarih 2012 bence..

Geri teper erken davranmak, kayıplar ve hayal kırıklıkları yaratır. Transit Neptün Kovadan bizim Akrepteki Jüpiter’e sert açılı iken, yasa yapmak akıl işi değil. Geri teper!

Dediğim gibi erken davranan, yanlış adım atanın eylemleri geri teper. Bu transit yıldızlar varken, pozisyonları son derece kritik ve usta manevra gerektirirken, kendine aşırı güvenerek adım atan, hesaplamadan yola çıkanların işi zordur.. Hele transit Mars arkasından Akrep burcuna geçecek ki ve Venüs de buna dahil olacak ki, yasa vs gibi hedefleri gerçekleştirmek istemek hayalden ibarettir.

Bu arada, transit Mars’ın pozisyonu Eylül ikinci yarı, Ekim ve Kasımda tehlikeli boyut alacak, bu dönemlerde çok dikkatli olmak gerekir. Hayal kırıklıklarının arkasından kopacak kavgalar toplumsal boyuta ulaşacak gibi. Kavga kopacak desem yeridir. Çok dikkatli olmak gerekir.

Özetle, güç el değiştirmeye başlamış bile… Bunun güçlü ve somut işaretlerini bu referandumda göreceğiz ve seçimlerin de startı verilecek gibi. Kavga var kavga Ekim ve Kasımda…

Dünya da bu referanduma kitlenecek gibi.. (Onlara neyse!..)

Benden referandum tahmini böyle.. Yakında 2011 genel seçimleri için yorum yapmayı düşünüyorum, meraklılarına duyurulur…

Semavii

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

burç yorumlarınızı yaklaşık 5 aydır takip ediyorum ve gerçekten içtenlikle emeğinize, ellerinize sağlık diyebilirim. burç yorumlarınız genel olarak gerçekleşiyor hem benim hemde eşiminki. referandum tahmininiz umarım doğru çıkar bakalım az bir süre kaldı. yorumlarınıza sağlık..

prolepsit 
 08.09.2010 5:13
Cevap :
İlginiz ve yorumunuz için teşekkür ederim. hayırlısı bakalım referandumdan ne çıkacak?:)) İyi bayramlar dilerim.  08.09.2010 14:42
 

Referandum yorumlarinizi merakla bekliyordum, her gun bakiyordum duzenli, bir ekleme, bir degisim var mi diye, bugun bu yorumu gorunce cok sevindim. Once emeginize ve zamaniniza saglik diyorum. Astroloji dili ile okuyucuyu bogmadan yaptiginiz akici yorumlar cok guzel. Umarim ulkemiz icin HAYIR'la sonuclanan bir referandum olur. Ozellikle ozerlik ve bolunme taleplerinin arttigi bu gunlerde, gercekten sozun artik politik oyuncularin elinden halka gecmesi lazim. Umarim hicbir tuhaf elektrik kesintisi, secim yazilimi sorunu, vs gibi teknik nedenlerin arkasina siginilmayan, gercek halk oyunun ve gucunun sandiga mudahalesiz yansidigi bir oylama olur 12 Eylul'de. Tekrar tesekkurler. Eylul ayi burc yorumlarini ve secim tahminlerini de merakla bekliyorum. Kolay gelsin. Ingiltere'den sadik okuyucunuz, Seda.

SEDA DANACI 
 24.08.2010 14:50
Cevap :
Seda'cigimm senin gibi genc yaşta mucadele eden ve onemli bir konuma gelmis akilli bir kisinin yorumu benim icin cok degerli. İlgin icin cok tesekkur ediyorum sana ve sevgilerimi gonderiyorum.  24.08.2010 23:34
 

özlemiştik artrolojk yorumlarınızı...çok güzel bir analiz ama yöne vermeye çalışıyorsunuz gördüğünüz astrolojik gelişmelere...))) bırakın yıldızlar sitedikerli gibi hareket etsinler büyük bir aşkla...)) belki bizede tesir eder... Gördüğünüz doğrudur....))) sevgilerimle....

Metin TOPÇU 
 24.08.2010 9:43
Cevap :
Metin Bey ben de yorumunuzu özlemişim. Ne zaman iddiaya gireceğiz diye düşünüyordum yine? :) Hadi bakalım, iddia ediyorum! acaba ben yönlendiriyor muyum yıldızları yoksa onları dogru mu okuyorum?. Bu seferki iddiamın pahalı bir iddia oldugunun farkındayım ama severim iddialı konuşmayı.. Size ve Karadenize sevgiler. İyi çalışmalar. :))  24.08.2010 23:37
 

Her ne kadar işimiz allaha, yıldızlara ve cinlere kalmış gibi görünsede ben demokrasilerde geleceği her zaman olduğu gibi ortalama eğitim düzeyi ilkokul dördüncü sınıf düzeyindeki yüce halkımızın belirleyeceğine eminim. Halk eylerse güzel eyler, yıldızlar da halt eder:) Sevgiler ve selamlar

Matilla 
 24.08.2010 7:31
Cevap :
Halkı küçümsemeyin asla. O halk daha cahilken ve okuma yazma dahi bilmezken Atatürk'ün devrimlerine sahip çıkan halktır! :))) Yıldızları da önemseyin derim. sevgiyle.  24.08.2010 23:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 148
Toplam mesaj
: 68
Ort. okunma sayısı
: 8375
Kayıt tarihi
: 18.10.08
 
 

İngilizce Öğretmeniyim. Ek olarak makale, kitap çevirisi yapıyorum. Antalyanın bir yerel gazetesinde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster