Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Kasım '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
1515
 

12 Yaşında ki kız çocuğuna tecavüz edeni ne yapmalı?

12 yaşındaki kız çocuğuna yapılan utanç verici bir tablodan bahsetmek istiyorum sizlere.

Evet yanlış duymadınız, 12 yaşında ki bir kız çocuğuna yapılan tecavüz!

Bunu yapanlar hakkında çok ağır şeyler söylemek istiyorum ama, etik olmayan sebelerden dolayı içimden sesli düşünüyorum!

60 kişi tarafından, 12 yaşında ki kız çocuğuna tecavüz eden kişilerden bahsediyorum!

12 yaşında ki bir kız çocuğuna tecavüz edenlerden bahsediyorum!

İdama karşı çıkan değerli blog arkadaşlarım işte bakın, Hak edeni idam edeceksin adlı yazımda dile getirmeye çalıştığım, okuduğumda içimi parçalayan bir konu bu!

Kim ne derse desin, adi suçluları idam edeceksin!

ANTALYA merkeze bağlı Varsak Beldesi'ndeki Jandarma Karakolu ekipleri, bir evden hırsızlık yapmaya çalışan kız çocukları 12 yaşındaki H.S. ile 15 yaşındaki Z.Y.'yi suçüstü yakalamış.

Karakola getirilen çocuklardan H.S.'nin verdiği ifade, korkunç bir gerçek ortaya çıkarmış.

Küçük kız, 1 yıl önce bir inşaat işçisinin tecavüzüne uğradığını, bu güne kadar 60 erkeğin kendisine tecavüz ettiğini söylemiş.

Jandarma, küçük kıza tecavüz eden 4 kişiyi yakalarken, diğerlerini yakalamak için de çalışma başlatmış!
Küçük kızlardan H.S., jandarma ekiplerinin “Neden hırsızlık yapıyorsun'' sorusuna, “Ben ilk kez hırsızlık yapıyorum'' yanıtını vermiş.

Küçük kız ayrıca 1 yıldır onlarca erkeğin kendisine tecavüz ettiğini ve karşılığında lunaparka götürüldüğünü ya da 10 YTL verildiğini söylemiş. Savcılık, H.S.'nin doktor kontrolünden geçirilmesini ve avukat huzurunda ifadesinin alınması istemiş!
H.S.'nin adli tabiplikte yapılan muayenesinde, kızlık zarının yırtık olduğu ve bakire olmadığı, zarın eski yırtık olduğuna dair rapor verilmiş.

Küçük kız avukatının yanında verdiği ifadede şunları kaydetmiş:“1 yıl önce soyadını bilmediğim Eyüp adlı bir amca bana tecavüz etti.

Sonra da arkadaşlarına söyledi, onlar da benimle ilişkiye girdi. 1 yıl boyunca tam 60 kişi bana tecavüz etti ve kimseye söylememem konusunda da tehdit ettiler.

Bana tecavüz edenlerden biri bana cep telefonu aldı.

Benim okuma yazmam olmadığı için bana tecavüz eden adamlar kendi telefon numaralarını benim telefonuma kayıt ediyor, sonra da beni sık, sık arayıp ‘şuraya gel, buraya gel’ diye çağırıp bana tecavüz ediyorlardı. Benimle ilişkiye girdikten sonra da bazen 10 YTL veriyorlardı.

Yaklaşık 6 aydır içki, sigara ve esrar içiyorum.

Esrar parası bulamadığım için de arkadaşımla birlikte hırsızlık yapmak için o eve girdik.''
Ah yavrum benim sadece sana tecavüz edenleri değil, seni bu dünyaya getirip bu hallere düşmene vesile olan aileni de asmak lazım!

Bu insanların Allah korkusu olsa, yapmazlar!

Allah hepimizi böyle kötülüklerden korusun!

Resim: www.amnesty.org.tr

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sayın Çalışkan, en iyisi fikrimi tekrar özetleyerek gireyim konuya; idam bir ceza değildir. Cezadan kasıt, yapan kişinin hak ettiğini alması olduğu kadar, bir sonraki eylemler içinde caydırcı olabilmesidir. Oysaki dünyada idam cezasının uygulandığı hiçbir ülkede, tecavüz, fuhuş vb eylemler son bulmamış aksine artış göstermiştir. Örneğin İran. Bu noktada idam, sizinde yazınızda sergilediğiniz üzere öç alma duygusundan öteye geçmemektedir. Modern hukuk öç duyguları ile hareket etmez. İlkel öç alma duygusunun hakim olduğu toplumlar aşiret toplumlarıdır ve bu tip toplumlarda cezalandıranla cezayı işleyen arasında nitelik olarak fark kalmaz. Hatta içine şiddetin girdiği (linç, idam, taşlama vs) cezalandırma yöntemleri çok kısa bir süre sonra güçlünün toplumu yönetme şekillerine dönüşür. Modern ülkelerde hukuk, suçun tam karşılığını vermekten çok, suçu önlemek üzere kurgulanır. Aksi takdirde kısasa kısas uygulaması modern hukukta da yerini almış olurdu, saygılarımla

Bibliyofil 
 22.11.2007 14:08
Cevap :
Güzel özetlemişsiniz, elinize sağlık, fikirlerinizi benimsiyorum, İran örneği vermişsiniz, bende size Brezilya,İngiltere, fransa örnekleri sunayım, bu ülkelerde de tecavüz olayları genelde çok az rastlanır, bunun sebebi seks denen illetin çok normal olmasıdır, İran da olanla saydığım ülkerler arasında olan ayrı, adamı cezaevine attık, 20 yıl hapis verdik, bu adam gençse yine dışarı çıkacak, geçmiş yıllarda ki aflarda da yaşanılan örnekler gibi, kısaca ya ömür boyu hapis olmalı ve aftan falan yararlanılamamalı, ya da seks bu ülkede normal birşeymiş gibi algılanmalı! Saygılarımla  22.11.2007 15:27
 

yazınızın sonunda yazdığınız gibi bu çocuğu dünyaya getirip sokaklara bırakan anne babada.Bu sorumluluğu taşıyamayacak insanlar çocuk yapmamalı hatta kısırlaştırılmalı.saygılar

Gülşen Aydın "gökkuşağım" 
 22.11.2007 9:31
Cevap :
Sayın aydın, önce anne ve babalar olarak, sonra Toplum olarak üzerimize ciddi görevler düşüyor. Ancak ruhumuzu toplum olarak çok geride bırakmışız, bize yetişirmi inanın bundan emin değilim, Allah bütün insanları böyle kötülüklerden korusun. Saygılarımla  22.11.2007 10:45
 

Adem bey, yapılan haksızlıklara mı, canı yananlara mı yoksa basit cezalar alarak ortalıkta dolaşanlara mı yanalım. Ahlaklıysan eğer Allah korkusu zaten vardır. Malesef toplum, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın düşüncesiyle devam ettiği sürece daha çok bu haberlere şahit oluruz. Geçtiğimiz günlerde tecavüze ait bir yazım vardı (http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=76093) okudunuzmu bilmiyorum. Hadım’la cezalandırmaktan bahsetmiştim ama tecavüz olayı bir çocuk olunca asmak ve birde ailelerin cezasız kalmaması en kesin çözüm diye düşünüyorum. Bu tarz yazıların sık sık gündeme gelmesi insanları duyarlı hale getirir umarım. Saygılarımla.

Işıl 
 22.11.2007 9:06
Cevap :
Sayın ışıl, görüyorum ki aynı fikrin üzerindeyiz, size öncelikli olarak şunu söylemeliyim, bazı MB yazarı arkadaşlarımız aynı düşünceyi paylaşmıyor. hatta ben bu tip insanlara idam dediğimde, hukuka saygısızlık ettiğim, cani olduğum yönündede eşeltiri aldım, ancak inanıyorum ki siz ve benim gibi düşünen insanların sayısı çok fazla. Saygılarımla  22.11.2007 10:31
 

Eğer bunu yapanlara insan deniyorsa ben insanlığımdan utanıyorum!!!!

özgül edepali 
 22.11.2007 0:05
Cevap :
Sayın edepali, insanlık kendini kaybettiği yere doğru gidiyor. üzülerek söylüyorum, gelecek günleri pekde aydınlık göremiyorum,Saygılarımla  22.11.2007 10:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 313
Toplam yorum
: 1049
Toplam mesaj
: 164
Ort. okunma sayısı
: 2517
Kayıt tarihi
: 15.03.07
 
 

16.10.1974 Samsun / Havza doğumluyum. Şu anda bir lojistik firmasının ortaklarındanım. İşimde ilk..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster