Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Kasım '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
5357
 

13 yaşında bir kız çocuğuna tecavüzleri aklayan sisteme isyan ediyorum

Oksijensizlikten boğuluyorum, bu ahlaksızlarla, bu ırz düşmanları  ile aynı havayı solumak, aynı topraklarda yaşamak istemiyorum.

O pislikler 13 yaşındaki bir kız çocuğunu kamu malı yapıp tecavüz ediyorlar, en fazla 2,5 yıl ceza alıp, oksijenimizi tüketmeye devam ediyorlar.

2002’de Mardin’de 13 yaşındaki kız çocuğu çoğu kamu görevlisi ve esnaf 26 erkeğe satılıyor,  bu 26 şerefsiz,  bu 26 pislik 13 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz ediyor, para karşılığı!

Olay mahkemeye gidiyor, hakim cezaları veriyor ve dava yargıtaya gidiyor. Yargıtay bir kısım cezaları bozuyor.

Yargıtay’ın bozma nedeni ; kız “kendi rızası” ile 26 adamla birlikte olmuş. Yani olay tecavüzden çıkıyor!

Cezalar hafifliyor, 13 yaşındaki bir kız çocuğunu kamu malı sayıp tecavüz edenler, zaman aşımı, cezai indirimler v.s gerekçelerle elini kolunu sallıya sallıya aramızda dolaşmaya devam ediyorlar.  

13 yaşındaki bir çocuğunun rızası mı olurmuş? Nasıl 26 kişiye satılmaya rıza gösterir? Bu kız çocuğu bilerek ve isteyerek 26 adamla birlikte olur mu?

Kız çocuğun zorla fuhuşa sürüklenip, zorla erkeklere pazarlandığı aşikar.

Bu  tecavüzleri aklamak hangi vicdana sığar?

Hukuka saygılı olalım, tamam da, işte böyle durumlarda içimden isyan etmek geliyor, saygı maygı kalmıyor..

Bu pisliklerle aynı havayı bana solutarak, beni oksijensiz bırakanlara isyan ediyorum.

Çocuklarımızı, kadınlarımızı, insanlarımızı koruyamayan, hakkını hukukunu sağlayamayan sisteme isyan ediyorum.

Biz bu memlekette neden bu kadar değersiziz? Bu topraklarda insanın neden zerre kadar önemi yok?

İki ayağının üstünde durmayı öğrendiği için insan sıfatına girmiş yaraktılar, soysuzlar, şerefsizler elini kolunu sallaya sallaya gezecek, 13 yaşındaki bir kız çocuğu kendi rızası ile bu pisliklerle beraber oldu diye ömür boyu cezalandırılacak, ömür boyu travmalarla yaşayacak, ölmeden diri diri toprağa gömülecek!

Biraz insaf, biraz vicdan be…

 

Hasan Hüseyin Dulun bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Milliyet.com.tr sitesinden 352 kez görüntülenmiştir

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tepkiler çığ gibi büyümeli...

Kerim Korkut 
 21.11.2011 15:19
Cevap :
ne yazık ki; medyada bu tip haberler artık kanıksandı, tepkiler büyümeli ancak hukuk da yargıya doğru bir taban oluşturmalıdır, teşekkürler, sevgiler   21.11.2011 20:01
 

Demokrasilerde isyan seçim sandığında olur Beran'cım, ya da 3-5 cılız sesle, yazıyla vs. laftan ziyade, yanlışa tepkiyi "topluca" "çoğunluk" olarak somut ve elle tutulur "etkili" ve "geçerli" bir şekilde "HAKÇA" ve yine hukuk dahilinde ortaya koyarak yapılır. "Haklıya-doğruya" SOMUT bir şekilde destek vererek yapılır. Bir taraftan hukuğa haklıya "göstermelik" destek vermek, diğer taraftan bizzat hukuğu, devletin anayasasını ihlal edenleri "SEÇİP" başa getirmekle, meclise sokmakla, bölücük yapanları savunmakla "demokrasi" o ülkede tutunamaz, tutanacak dal bulamaz, yerleşemez zaten. Sistemde ne kabahat var, seçimini doğru yapamayanlarda kabahat. DEMOKRASİLERDE SİSTEMİ HAKTAN HUKUKTAN YANA İŞLETECEK OLAN, DEVLET DEĞİLDİR, MİLLETTİR!! Son vecizem. Selam ve sevgilerimle...

Filiz Alev 
 12.11.2011 12:26
Cevap :
Merhaba Filiz, yorum için teşekkürler, sevgiler   13.11.2011 7:09
 

Mükemmeldi. Paylaşım için teşekkürler, saygı öncelikli sevgiler.

Yüksel ÖNAÇAN 
 10.11.2011 11:09
Cevap :
Duyarlılığınız için ben teşekkür ederim. Sevgi öncelikli saygılar:)...  10.11.2011 12:54
 

beran hanım size son olarak yazmıştım ama galiba bir kaç satır daha yazmam gerekecek..demişsiniz ki''sanki daha önce insan hakları korunuyordu ..''hani 12 eylül referandumundan sonra korunmaya başlayacaktı.hani artık savcılar belli bir ideolojinin değil milli iradenin hakkını hukukunu koruyacaktı...hani artık vesayet stotüko vs bitecekti ...12 eylül referandumu onaya sunulurken bu propaganda yapılmıyormuydu.ben sadece bunu sorguluyorum..sistemin tümüne bakmayı ben değil sanırım yetmez ama evetçiler unutmuştu ve şimdi akıllarına geldi..ve kendilerinin yerine cumhuriyetin ilanına kadar gidip orayı sorumlu tutmaya çalışıyorlar....o bahsettiğiniz tarihi bilgilerin kaynağını bana yollarsanız okumak isterim.bugün yüzde elli oyla iktidar olan iktidarın başbakanı da kadın erkek eşitliğine inanmadığını söylüyorsa,protestocu kız için ''kadınmıdır kızmıdır '' diyorsa..ve ülkede pekçok solcu liberal tarafından da ileri demokrat olarak görülüyor ve her daim destekleniyorsa uzaklara gitmeyin bence.

Meltem Şahin 
 09.11.2011 20:40
Cevap :
Tekrar merhaba, uzaklara gitmeden yakınları değerlendirmemiz mümkün değil. Hem uzaklar hem de yakınlar bu sistemde aynı derecede hatalı ve benmerkezci. Olan bu arada N:Ç lere oluyor!...sevgiler   10.11.2011 21:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 485
Toplam yorum
: 2871
Toplam mesaj
: 123
Ort. okunma sayısı
: 2266
Kayıt tarihi
: 10.07.08
 
 

Çok eskidendi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster