Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ağustos '17

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
5823
 

14 - 20 Ağustos 2017 Haftalık Burç Astroloji: Güneş Tutulması Arifesi 20 Ağustos Yoğun Günlerden!

14 - 20 Ağustos 2017 Haftalık Burç Astroloji: Güneş Tutulması Arifesi 20 Ağustos Yoğun Günlerden!
 

haftalık astroloji


21 Ağustosda Güneş tutulması var ancak Güneş tutulmasından 1 gün öncesi yani 20 Ağustos Pazar günü -9 katsayısı ile Ağustos ayının en yoğun günlerinden sayılmaktadır. 20 Ağustos günü Ay Aslanda -1, Merkür Başakda -2, Venüs Yengeçde -2, Jüpiter Terazide -1, Uranüs Koçda -1, Neptün Balıkda -1, Plüto Oğlakda -1 katsayısında olacaktır. 20 Ağustos günü en düşük katsayıya Merkür ve Venüs transitleri sahiptir. Bu yüzden 20 Ağustos günü Merkür ve Venüsün olumsuz etkilerini daha çok hissedebiliriz. Merkür 20 Ağustos günü ve bütün bir hafta boyunca Başak, İkizler, Yay, Balık burçlarını sembolize eden şeyleri son derece olumsuz yönde etkilerken Boğa, Yengeç, Akrep, Oğlak burçlarını sembolize eden şeyleri son derece olumlu yönde etkileyebilir. (Ağustos 2017 burç)


Bütün bir hafta ve bilhassa 20 Ağustos günü
Merkürden olumsuz etki alan ülke, grup ve kişiler
(Natal Güneş ve Marsı Başak, İkizler, Yay, Balık olanlar)

Ermenistan, Yemen, Ukrayna, Kırgızistan, Panama / PYD, PKK / Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Edward Snowden, Belçika Başbakanı Charles Michel

Yukarda adı geçen ülke, kişi ve gruplar bütün bir hafta ama bilhassa 20 Ağustos günü hayatlarındaki Merkürü sembolize eden şeylerden (Bilgi, belge, iletişim, ulaşım, yazışma, anlaşma, sözleşme, ticari konular), kurnaz ve hilekar kişilerden, asılsız haberlerden, Natal Güneşi ve/veya Marsı İkizler, Başak burcundan ülke, kişi ve gruplardan, Merkürden olumlu etki alan Natal Marsı Boğa, Yengeç, Akrep, Oğlak burcundan kişilerden olumsuz etkiler alabilirler. (haftalık burç)

Örneğin Cumhurbaşkanı Erdoğan İkizler burcu ABD Başkanı Trump'dan olumsuz etkiler alabilir. Cumhurbaşkanı Erdoğan bir takım kurnaz ve hilekar kişilerden, asılsız haberlerden olumsuz etkiler alabilir. Yada Cumhurbaşkanı Erdoğan Sinan Ogan, Can Dündar, Koray Aydın, Ümit Özdağ, Devlet Bahçeli, Ahmet Davutoğlu, Başbakan Binali Yıldırım, Kemal Kılıçdaroğlu gibi isimlerden de Merküryen konularda (bilgi, belge, vs) olumsuz etkiler alabilir. (haftalık astroloji)

Merkürden olumsuz etki alan grubun içinde olanların Merkürü sembolize eden konularda iki kere düşünmeleri ve duydukları haberleri iyice araştırmaları gerekebilir. Merkürden olumlu etki alan yani Natal Marsı Boğa, Yengeç, Akrep, Oğlak burcundan olanlar ise Merküryen konulardaki krizleri fırsata çevirme şansları mevcut. Örneğin Başbakan Binali Yıldırım'ın Natal Marsı Akrep olduğundan bir takım kurnaz kişilerden olumlu etkiler alabilir. Ancak Başbakan Binali Yıldırım'ın Natal Güneşi Yay olduğundan bu kurnaz kişiler yada bazı haberler, bilgiler sonradan kendi keyfini kaçırabilir. Aynı şekilde CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bir takım kurnaz kişilerden yada bilgi ve belgelerden olumlu etki alabilir ama Kılıçdaroğlu'nun da Natal Güneşi Yay olduğundan daha sonra bu kurnaz kişiler keyfini kaçırabilir. Bu hafta ve bilhassa 20 Ağustos günü kurnaz ve hilekar kişilerden uzak durmamız gerekebilir. (Ağustos astroloji)

Bütün bir hafta ve bilhassa 20 Ağustos günü İkizler ve Yay burçlarını sembolize eden uzun ve kısa yollarda iletişim eksikliği yüzünden kazalar olabilir. Örneğin Uçak kazaları yada trafik kazalarında artışlar olabilir. Bilhassa 20 Ağustos günü yolculuk yaparken çok dikkatli olmak gerekebilir. (2017 Ağustos burç)

Venüs transiti de bütün bir hafta ve bilhassa 20 Ağustos günü düşük katsayıda olup 20 Ağustosa kadar Yengeç, Koç, Boğa, Başak, Terazi, Akrep, Oğlak, Balık burçlarını sembolize eden şeyleri ve 20 Ağustos günü ise Bütün burçlar bilhassa Koç, Boğa, Terazi, Akrep burçlarını sembolize eden şeyleri son derece olumsuz yönde etkileyebilir.
 

Bütün bir hafta
Venüsden olumsuz etki alan ülke, grup ve kişiler
(Natal Güneş ve Marsı Yengeç, Koç, Boğa, Başak, Terazi, Akrep, Oğlak, Balık olanlar)

Filipinler, Bangladeş, Venezuella, Işid, İran, İngiltere, Irak, Kanada, Ukrayna, Kırgızistan, Makedonya, Kuzey Kore, Nijerya, Suriye, Meksika, Azerbaycan, Belçika, Filistin, KKTC, Türkiye, Brezilya, Türkmenistan, Tayvan, İtalya, Tunus / NATO, Şangay Beşlisi, TSK (Türk Silahlı Kuvvet), MİT (Milli İstihbarat), CIA (Amerikan Haber Alma), TC Merkez Bankası, BM, AB, IMF, FED / DHKP-C, PYD / ABD Doları / İlker Başbuğ, Figen Yüksekdağ, Devlet Bahçeli, Meral Akşener, Sinan Ogan, Ümit Özdağ, Irak Başbakanı Haydar el-Abadi, Suriye Başkanı Esad, Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Amerikalı Savcı Preet Bharara, Kıbrıs Rum Kesimi Başkanı Nikos Anastasiadis, İngiltere Başbakanı Theresa May, Pakistan Başbakanı Abbasi, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, IMF Başkanı Christine Lagarde, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, PYD Başkanı Salih Müslim
 

20 Ağustos
Venüsden olumsuz etki alan ülke, grup ve kişiler
(Natal Güneşi Bütün burçlar bilhassa Koç, Boğa, Terazi, Akrep olanlar)

Filipinler, Bangladeş, Venezuella, Işid, İran, İngiltere, İsrail, Ekvador, Almanya, Fransa, Nijerya, Çin, Suudi Arabistan, Suriye, Meksika, Azerbaycan, Belçika, Filistin, KKTC, Türkiye, Brezilya, Türkmenistan / HDP / NATO, Şangay Beşlisi, TSK (Türk Silahlı Kuvvet), TC Merkez Bankası, BM, AB / DHKP-C / Fenerbahçe, Galatasaray /Abdullah Öcalan, Selahattin Demirtaş, Fetullah Gülen, İlker Başbuğ, Abdullah Gül, Figen Yüksekdağ, AB Başkanı Donald Tusk, Irak Başbakanı Haydar el-Abadi, İsrail Başbakanı Netanyahu, Amerikalı Savcı Preet Bharara, Kıbrıs Rum Kesimi Başkanı Nikos Anastasiadis, Rusya Başkanı Putin, İngiltere Başbakanı Theresa May, Hillary Clinton, İran Başkanı Hasan Ruhani

Venüsden olumsuz etki alan ülke, grup ve kişiler hafta boyu ve bilhassa 20 Ağustos günü sosyal ve siyasi konulara, talepkar ve açgözlü kişilere, kararsız ve dengesiz kişilere, Natal Güneş ve/veya Marsı Boğa, Terazi burcundan kişilere dikkat etmeleri gerekebilir.

Örneğin Türkiye, Brezilya, Venezuella, İngiltere, İsrail, Almanya, Suudi Arabistan, Suriye, Filistin gibi ülkelerde sosyal ve siyasi konular patlak verebilir. İsrail ve İsrail Başbakanı Netanyahu'nun sosyal ve siyasi konulardan son derece olumsuz etkiler alması olasıdır. İsrail ile Natal Marsı Terazi olan Türkiye arasında bir sürtüşme olabilir. Parti bazında HDP sosyal ve siyasi konulardan olumsuz etkiler alabilir. Rusya Başkanı Putin de sosyal ve siyasi konulardan olumsuz etkilenecek kişiler arasındadır. (2017 haftalık burç)

Ayrıca Venüs yüzünden grev benzeri yavaşlıklar olabilir. Örneğin Başak burcunu sembolize eden işçi ve çalışanlar, günlük rutin işler, hizmetler yavaşlayabilir. Akrep burcunu sembolize eden yer altı kaynaklarında (petrol, doğalgaz, vs) yavaşlama olabilir. (Ağustos 2017)

Uranüs ve Neptün hafta boyu düşük katsayıda olacağından hafta boyu kimin yaptığı belli olmayan, bulanık olaylar, asi ve aykırı kişilerin neden olabileceği olaylar çoğalabilir. Hafta boyu Uranüs transitinden Koç, Boğa, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Oğlak, Kova, Balık burçlarını sembolize eden şeyler olumsuz İkizler ve Yay burçlarını sembolize eden şeyler ise olumlu etkiler alabilir. Natal Güneş ve Marsı Koç, Boğa, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Oğlak, Kova, Balık olanlar Natal Güneş ve/veya Marsı Kova olanlara ayrıca Uranüsden olumlu etki alan Natal Marsı İkizler ve Yay burçlarına dikkat etmeliler. Uranüsü sembolize eden bir takım asi ve aykırı kişiler yada aykırı buluşlar bilhassa çift olumsuz etki alan Yengeç ve Oğlak burçlarına zarar verebilir. Hafta boyu asi ve aykırı kişiler Yengeç burcunu sembolize eden vatani konuları, Oğlak burcunu sembolize eden otorite sahibi kişileri (Başbakan, patron, vs) olumsuz yönde etkileyebilirler.
 

Hafta boyu Uranüsden çift olumsuz etki alan ülke, grup ve kişiler
(Natal Güneşi Yengeç, Oğlak olanlar)

Irak, Amerika, Kanada, Tayvan, İtalya, Rusya / MİT (Milli İstihbarat), IMF, FED / ABD Doları, Türk Lirası / İstanbul Fay Hattı / Meral Akşener, Türkmenistan Başkanı Muhammedov, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Julian Assange, Devlet Bahçeli, Pakistan Başbakanı Abbasi, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, IMF Başkanı Christine Lagarde, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kuzey Kore Lideri Kim Jong, Avusturya Başbakanı Christian Kern, Kanada Başbakanı Justin Trudeau


Hafta boyu Uranüsden olumlu etki alan ülke, grup ve kişiler
(Natal Marsı İkizler, Yay olanlar)

Amerika, Kıbrıs Rum Cumhuriyeti, Endonezya, Almanya, Fransa, Vatikan, Rusya, Yunanistan, Kürdistan Bölgesel Yönetimi, Meksika / AKP, HDP / PKK / Galatasaray /Türk Lirası / Ahmet Davutoğlu, Edward Snowden, Belçika Başbakanı Charles Michel, AB Başkanı Donald Tusk, Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Rusya Başkanı Putin, İran Başkanı Hasan Ruhani, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev

Yukarıdaki tabloda Natal Güneşi Yengeç olup Natal Marsı Yay olan Almanya Başbakanı Merkel'in Uranüs yüzünden keyfi kaçabilir ancak Natal Marsı Yay olduğundan bunun üstesinden gelebilir ve bazı krizleri fırsata çevirebilir. Aynı şekilde Yengeç burcu Amerika da Uranüsden çift olumsuz etki alıyor ama bir yandan da Natal Marsı İkizler olduğundan bu sorunların üstesinden gelme potansiyeli var. Örneğin Merkel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan olumsuz etki alması ama bir yandan da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a olumlu etki vermesi olasıdır. Oğlak burcu olan MHP Başkanı Devlet Bahçeli'nin de Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Uranüs bazında olumsuz etki alması olasıdır. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Başkanı Putin hafta boyu herkesi olumsuz etkileyecek olan Uranüsden kaynaklı krizleri fırsata dönüştürebilirler.

Uranüs yer altını sembolize eden Akrep burcunu olumsuz yönde etkilediğinden dünya genelinde depremlerin sıklığında artışlar olabilir.

Hafta boyu Neptün transiti düşük katsayıda olup Balık, İkizler, Başak, Yay burçlarını olumsuz yönde etkilerken Boğa, Yengeç, Akrep, Oğlak burçlarını sembolize eden şeyleri olumlu yönde etkileyebilirler. Natal Güneş ve Marsı Balık, İkizler, Başak, Yay olanlar Neptünü sembolize eden bulanık olaylara, Natal Güneş ve/veya Marsı Balık olanlara, Neptünden olumlu etki alan Natal Marsı Boğa, Yengeç, Akrep, Oğlak olanlara dikkat etmeleri gerekebilir.

Örneğin Cumhurbaşkanı Erdoğan kendi gibi Balık burcu olan katsayısı düşük kişilere Neptün bazında (devlet kurumları, şirket, vakıf, vs) dikkat etmesi gerekebilir. Bu arada Natal Marsı Akrep olan Başbakan Binali Yıldırım'a da devlet kurumları bazında dikkat etmesi gerekebilir.
 

Hafta boyu Neptünden olumsuz etki alacak ülke, grup ve kişiler
(Natal Güneş ve Marsı Balık, İkizler, Başak, Yay olanlar)

Ermenistan, Yemen, Ukrayna, Kırgızistan, Panama / PYD, PKK / Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Edward Snowden, Belçika Başbakanı Charles Michel
 

Hafta boyu Neptünden olumlu etki alacak ülke, grup ve kişiler
(Natal Marsı Boğa, Yengeç, Akrep, Oğlak olanlar)

Tayvan, İngiltere, Mısır, Afganistan, Pakistan, Hindistan, Nijerya, Filipinler, Kuzey Kore, Azerbaycan, Türkmenistan, Arnavutluk, Japonya, Bangladeş, Tunus, Venezuella / BM, IMF, FED, CIA (Amerikan Haber Alma), AB, TC Merkez Bankası / MHP / Pakistan Başbakanı Abbasi, Başbakan Binali Yıldırım, Sinan Ogan, Koray Aydın, Irak Başbakanı Haydar el-Abadi, Suriye Başkanı Esad, Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Kıbrıs Rum Kesimi Başkanı Nikos Anastasiadis, IMF Başkanı Christine Lagarde, Ümit Özdağ, Kemal Kılıçdaroğlu, Ürdün Kralı 2.Abdullah

Yukarıdaki tabloda Neptünden olumsuz etki alanların Neptünden olumlu etki alanlara dikkat etmeleri gerekebilir.

Neptün düşük katsayıda iken psikolojisi bozuk kişilerin yer aldığı olaylarda çoğalma gözlenebilir. Örneğin uyuşuturucu krizinden ölen yada intihar eden kişilerin sayılarında bir artış gözlenebilir. Bu hafta boyunca ilaç zehirlenmelerine de dikkat etmek gerekebilir. Kısaca hafta boyu dünya genelinde bulanık ve kimin yaptığı belli olmayan olayların artışı söz konusu olabilir.

Genel olarak baktığımızda hafta boyu Başak ve Balık burçlarının hem Uranüs hem de Neptünden olumsuz etki aldıkları görülmektedir. Bu yüzden Natal Güneşi Başak, Balık olanların asi ve aykırı kişilere, bulanık olaylara aynı anda dikkat etmesi gerekebilir.
 

Hafta boyu hem Uranüs hem de Neptünden olumsuz etki alan ülke, grup ve kişiler
(Natal Güneşi Başak, Balık olanlar)

Ukrayna, Kırgızistan, Katar, Makedonya, Kuzey Kore, Tunus / CHP / CIA (Amerikan Haber Alma) / PYD / Sinan Ogan, Suriye Başkanı Esad, Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ümit Özdağ, PYD Başkanı Salih Müslim

Hafta boyu Ukrayna, Kırgızistan, Katar, Makedonya, Kuzey Kore, Tunus gibi ülkelerde Uranüs ve Neptünden kaynaklı asi ve aykırı kişilerin yolaçtığı bulanık olaylar olabilir. Aynı şekilde parti bazında CHP'nin de bir takım aykırı kişilere ve bulanık olaylara dikkat etmesi gerekebilir.

Bütün bu olumsuzluklara karşın 14 Ağustos Pazartesi günü Ay +5 katsayısı ile Boğa, Yengeç, Aslan, Başak, Akrep, Oğlak, Kova, Balık burçlarını son derece olumlu yönde etkileyebilir. Ay yüksek katsayıda iken güvenliği ve üretkenliği sembolize eder. 14 Ağustos günü Natal Marsı Boğa, Yengeç, Aslan, Başak, Akrep, Oğlak, Kova, Balık olanlar Ay transiti hangi evinizdeyse o konularda güvenliğiniz yada üretkenliğiniz artabilir. Örneğin Ay transiti 2.evinizdeyse para konularında üretken olabilirsiniz.

15, 16, 17, 18, 19 Ağustos Güneşin katsayısı yüksek olduğundan spekülatif konularda, altın fiyatlarında bir artış oluşabilir.

Yükselen burçların yorumu için katsayı sistemi kullanılmaktadır. Natal gezegenlerinin katsaysını bilenler Transitlerin yanındaki katsayıyı toplayıp/çıkartıp kendi gezegenlerinin güncel katsayılarını bulabilirler. Natal gezegenlerinin katsayısını bilmeyenler iletişim için: http://mediacat.wixsite.com/mediacat


Yükselen Koç
(14 Ağustos 2.ev Ay, hafta boyu 5.ev Güneş Süper, 19, 20 Ağustos 6.ev Merkür, 20 Ağustos 4.ev Venüs Dikkat)

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2017/08/14-20-agustos-2017-haftalk-burc.html


Yükselen Boğa
(14 Ağustos 1.ev Ay, hafta boyu 4.ev Güneş Süper, 19, 20 Ağustos 5.ev Merkür, 20 Ağustos 3.ev Venüs Dikkat)

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2017/08/14-20-agustos-2017-haftalk-burc_6.html


Yükselen İkizler
(14 Ağustos 12.ev Ay, hafta boyu 3.ev Güneş Süper, 19, 20 Ağustos 4.ev Merkür, 20 Ağustos 2.ev Venüs Dikkat)

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2017/08/14-20-agustos-2017-haftalk-burc_56.html


Yükselen Yengeç
(14 Ağustos 11.ev Ay, hafta boyu 2.ev Güneş Süper, 19, 20 Ağustos 3.ev Merkür, 20 Ağustos 1.ev Venüs Dikkat)

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2017/08/14-20-agustos-2017-haftalk-burc_93.html


Yükselen Aslan
(14 Ağustos 10.ev Ay, hafta boyu 1.ev Güneş Süper, 19, 20 Ağustos 2.ev Merkür, 20 Ağustos 12.ev Venüs Dikkat)

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2017/08/14-20-agustos-2017-haftalk-burc_23.html


Yükselen Başak
(14 Ağustos 9.ev Ay, hafta boyu 12.ev Güneş Süper, 19, 20 Ağustos 1.ev Merkür, 20 Ağustos 11.ev Venüs Dikkat)

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2017/08/14-20-agustos-2017-haftalk-burc_25.html


Yükselen Terazi
(14 Ağustos 8.ev Ay, hafta boyu 11.ev Güneş Süper, 19, 20 Ağustos 12.ev Merkür, 20 Ağustos 10.ev Venüs Dikkat)

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2017/08/14-20-agustos-2017-haftalk-burc_72.html


Yükselen Akrep
(14 Ağustos 7.ev Ay, hafta boyu 10.ev Güneş Süper, 19, 20 Ağustos 11.ev Merkür, 20 Ağustos 9.ev Venüs Dikkat)

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2017/08/14-20-agustos-2017-haftalk-burc_96.html


Yükselen Yay
(14 Ağustos 6.ev Ay, hafta boyu 9.ev Güneş Süper, 19, 20 Ağustos 10.ev Merkür, 20 Ağustos 8.ev Venüs Dikkat)

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2017/08/14-20-agustos-2017-haftalk-burc_20.html


Yükselen Oğlak
(14 Ağustos 5.ev Ay, hafta boyu 8.ev Güneş Süper, 19, 20 Ağustos 9.ev Merkür, 20 Ağustos 7.ev Venüs Dikkat)

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2017/08/14-20-agustos-2017-haftalk-burc_99.html


Yükselen Kova
(14 Ağustos 4.ev Ay, hafta boyu 7.ev Güneş Süper, 19, 20 Ağustos 8.ev Merkür, 20 Ağustos 6.ev Venüs Dikkat)

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2017/08/14-20-agustos-2017-haftalk-burc_48.html


Yükselen Balık
(14 Ağustos 3.ev Ay, hafta boyu 6.ev Güneş Süper, 19, 20 Ağustos 7.ev Merkür, 20 Ağustos 5.ev Venüs Dikkat)

http://mediacat2.blogspot.com.tr/2017/08/14-20-agustos-2017-haftalk-burc_47.html

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 519
Toplam yorum
: 37
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 1956
Kayıt tarihi
: 27.05.09
 
 

Herşey birbirini etkiler prensibiyle astrolojiyi bilimsel bir platforma taşımaya çalışmaktayım. Asl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster