Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ağustos '15

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
2622
 

14 Ağustos 2015 Aslan burcunda Yeniay

14 Ağustos 2015 Aslan burcunda Yeniay
 

14 Ağustos 2015 günü saat 17:52 de, İstanbul’a göre 21°30’ Aslan burcunda bir yeniay meydana gelmekte. Sabit, eril ve ateş grubundan Aslan yaratıcı,mert, iddialı , neşeli, hayatı sahne gibi görerek, başrolde olmayı, yönetmeyi seven yapıdadır. Alkışlanmak, pohpohlanmak adeta ruhunun gıdasıdır. Aşırıya kaçarak her yöne oynayıp, herkesi aynı şekilde mutlu edebileceğini sanma hayaline düştüğünde, istediği sonucu elde edemediğinde, onaylanmadığında gururu kırılıp, kendi içine dönebilir. Egoizm, küstahlık, kibir, diktatörlük, aşırılık gibi gölge yönlerini sahnelemeye başlayabilir. Sağlık anlamında genel olarak  kalp-damar hastalıkları, sırt bölgesi,bağışıklık sistemi, şiddetli ateş, salgın hastalıklar, kadınlar için sol, erkekler için ise sağ göz problemlerini belirtir. Aslan burcu bizlere aynı zamanda göz önünde olan kişileri, sanatçıları, eğlence sektörünü, şans oyunlarını da anlatmaktadır.

Bu yeniayda Ay ve Güneş Tania Australis, Ras Elased Aus ve Own Worst Enemy ile etkileşimde. Tania Australis askeri aktivite belirticisi olduğu gibi , halk ve onun yöneticisi için de olumsuz sayılmaktadır. Ras Elased Aus Satürn/Mars doğasında olup, sertlik, kalpsizlik, cesaret, kabalık, liderliği, etkin ifadeyi, manevi değeri olan hediyeleri, sanatsal anlamda takdiri anlatır. Aynı zamanda ilgili açılarla depresif durumlara da işaret eder. Own Worst Enemy ise kişinin kendi adına hareket etmesini, özgürlüğünü kısıtladığı gibi, intihar belirticisi olabilir.

 14 Ağustos 2015 de gerçekleşecek olan bu yeniayın yükseleninde  Oğlak burcunu görmekteyiz. Sorumlulukların bilincinde olup, güvenirliği, inşa etmeyi, yönetmeyi, sabrı anlatan Oğlak burcunun yöneticisi Satürn Güneş, Ay, Jüpiter, Venüs ile zorlayıcı  açı yaparken, Vulkanus ve yöneticisi Mars ile uyumlu açılanmış durumda. Yükselene yerleşmiş Pluto’nun Zeus ile karesini de (karşıt Uranüs) düşünürsek, bir şeyleri yerli yerine oturtmaya, temelini atmaya, yapılandırmaya çalışırken tavırlarımızda gücün kontrollü kullanılması gerektiğini, umulmadık anda sakin görünen işlerin kontrolden çıkabileceğini eklemeliyim. Aynı zamanda bu yeniayda ateş elementi hakim. Bu  bizde motivasyon sağlayıp, bir an önce harekete geçerek, işlerimizi somutlaştırma adına ivme kazandırıyor olsa da süreç arzuladığımız çabuklukta yürümeyebilir. Yükselen yöneticisi Satürn’ün Admetos açısı bize sınırlarımızı yine hatırlatacak, elimizi kolumuzu bağlayarak kısıtlayacak, sabrımızı sınayacak gibi görünmekte. Hedeflerimizle, odaklandıklarımızla ilgili yapmamız gereken ama hala tamamlamadığımız iyileştirmelerimiz varsa, almamız gereken sorumluluklar, atmak istediğimiz adımlar adına son bir kere da bakmamız gerekmekte. Çünkü Satürn 18 Eylül’de Akrep yolculuğunu bitirip, Yay’a geçecek.

Yeniay haritanın 7. ve 8. evlerini etkilemekte. Buna göre ortaklıklar, anlaşmalar, evlilikler, açık düşmanlıklar, davalar, danışmanlıklar, ölüm, miras, eş ya da ortağın parasal durumu, vergiler, krediler, ameliyatlar, ortak kazanımlar, borçlar, sigorta, faiz gelirleri, diplomatik ilişkiler, savaşlar,  ulusal borcumuz, organize suçlar gibi konularla ilgili durumlar gündemimizde olacak. Sağlık adına da bel, karın bölgesi ve organları ile üreme ve boşaltım organları, safra kesesini yukarıda Aslan doğasından bahsederken belirttiğimiz konulara ekleyebiliriz. Yani bu yeniayda yukarıda da saydığım konular ve bunlara ait açılımlarla karşılaşacağız .

Yeniay ile birlikte eski bir ilişki, ortaklık yeniden gündemimize gelebilir. Aile olmak adına, ailemizle, aileye ait mülkler, topraklar, kazançla ilgili durumlar söz konusu olabilir. Kendimiz taşınmak ya da yeni bir ev almak da isteyebiliriz. Sürpriz evlilikler, beraberlikler görülebilir. Belki daha önceden de gündeme gelmiş bir yere seyahat edebiliriz. Yollar, iletişim, eğitim, komşularımız, yakın akraba, arkadaşlarımızla ilgili ani durumlarla karşılaşabiliriz. Danışmanlık alabilir, hukuki davalara girebiliriz. Yalnız burada attığınız adımları, size önerilenleri, kurmak istediğiniz ilişkiyi, ödemeler dengenizi iyice gözden geçiriniz. Evet derin düşünüyoruz, sorguluyoruz ama yine de yanılma riskimizi göz ardı etmemeliyiz. Bu dönemde biraz da karşı taraf vasıtasıyla hayatımıza katılmak istenilen durumlar olabilir. Hatta üzerimizde bu anlamda baskı da hissedebiliriz. Bunu iş ya da duygusal anlamda düşündüğümüzde, karşımızdaki bizimle maddi manevi kazanım sağlamak, köklenmek adına sunuyordur. Ama karşı tarafın kazanım evindeki Merkür ve Jüpiter’in durumuna baktığımızda, bunun ardının iyice irdelenmesi gerektiğini, yetkinlik, kazanç sağlamak adına bir takım cin fikirlilikler taşıyabileceğini söylemek isterim. Dikkatli olalım ve yıllarımızı, birikimlerimizi heba etmeyelim.

Haritaya bir de farklı perspektiften , Uranyen prensipte bakalım. Bir yanda tutkuyla (Eros), attığımız adımlarda , aldığımız kararlarda (Eurydike) bağlı olduğumuz ilişkimiz, finansal durumlar, hukuksal konular, yurtdışı ile, eğitimle ilgili, belki aileden belki de partnerin kardeşlerinden kaynaklı olaylar  ile  birlikte  statümüz, işimiz  adına sürdürdüğümüz yapılanmalarda gelişme sağlama, finans kaynağı yaratma adına gecikmeler, sıkışıklıklar yaşayabiliriz. Bu durumları biraz da egomuzun da (Terpsichore) desteği ile körüklemiş olabiliriz. Hatalarımızdan ders almamamız, tutumlarımızda ısrarcı olmamız (Apollo) yüzünden yaşadığımız, bizi aniden tüketen, adeta çökerten (Uranüs/Pluto)  olaylar ayrılık kaygısı (Proserpina)   taşımamıza, kabuslar görmemize  (Hekate) neden olabilir.  Öte yandan  gerek kendimizi, gerek ilişkilerimizi köklü (Satürn/Transpluto) bir şekilde düzenlemek (Zeus) istemekteyiz. Ailemizle, partnerimizle  yaşanılan dönüşümlerin, kırılmaların  (Siwa) bu yolda bizi başa (Klotho) döndürdüğünün, geçmişte kayıplar yaşattığının  (Hades) farkındayız. Yine bu kırılmaların ilişkilerimizde kesintiye (Lachesis)   sebep olması yüzünden de işlerin yavaş toparlandığına, yürüdüğüne tanık olmamız (Astrea),  üzülmemize (Orpheus) neden olmakta. Ama elde etmek istediğimiz bu yükselme, yetkinlik (Kronos)  için de bir o kadar dikkatli (Hidalgo)  ve özverili (Vesta) bir şekilde yol almamız gerektiğinin farkındayız.

14 Ağustos 2015 günü Aslan burcunda olacak bu yeniay ülkemiz haritasının 3.evine düşmekte. Buna göre bu yeniayda odaklanacağımız konular öğretim, kültür, bilim, iletişim, basın, telif hakları, öğretmenler, köprüler, ulaşım, posta hizmetleri, komşu devletler ile ilgili durumlar olacak. Yeniay Türkiye’nin devleti yönetenleri, üst düzey yöneticileri, iktidar partisini, ulusal saygınlığımızı, ünlü kişileri,  ulusal ticareti de anlatan 10.evimizin ikinci yöneticisi Neptün’ün üzerinde olmakta ve diğer yöneticisi Jüpiter ile de sert etkileşimde. Buna göre tanımlamaya uyan kişilerin prestijini sarsacak durumlar söz konusu olabilir. Bu aynı zamanda milli gelirimizi, borçlarımızı, hazineyi de kapsamına almakta. Borsa, spekülatif yatırım araçlarında dalgalanmalar görülebilir. Sanatçıların, sporcuların evlilikleri, ayrılıkları, toplumsal durumları gündeme gelebilir.  Gerek sınırlarımızda, gerek içeride terör devam edecektir. Yangınlar, güvenlik güçlerimize, kamuya ait mallara zararlar, sağlık çalışanlarımıza ait olaylar olasıdır. Ve ne yazık ki bunlar da ulusal kaynaklarımızın kaybı anlamına gelmekte. Liderlerin, yöneticilerin diplomatik tavırlarından uzaklaşmasını gözlemleyebiliriz.  Zor dönemlerden geçen memleketimiz ile  ilgili birtakım entelektüel olarak adlandırılan kişilerin yaptığı konuşmaların ardında yatan bilinmeyen durumlar yavaş yavaş daha fazla anlaşılacak. Bu noktada Pandora’nın kutusu açılıyor dememiz yanlış olmaz.  (Urania, Pandora, Güneş/Satürn,  tr Pershepone, tr sonlanma, ölüm noktası , Ceres – Uranüs, İsis, Pallas, Mars/Uranüs)  Siyaseten beklenen gelişmeler yeniden tıkanabilir. Denizcilik sektörü, petrol, kimyasal maddeler, doğal gaz, platin, alkol ürünleri, ilaç sanayi, tütün ve ürünleri, narkotik maddeler ile ilgili gelişmeler olabilir.

Azade Öksoy 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 162
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 1681
Kayıt tarihi
: 07.06.07
 
 

İstanbul'da doğdum. İTÜ'den mezun olduktan sonra bilgi işlem, eğitim ve finans sektörlerinde çalı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster