Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ocak '13

 
Kategori
Sevgililer Günü
Okunma Sayısı
282
 

14 Şubat düpedüz samimiyetsiz 1 gündür! Açıklayabilirim; buyrun...

14 Şubat düpedüz samimiyetsiz 1 gündür! Açıklayabilirim; buyrun...
 

hep demek istediğim : '' ayyy ne gerek vardııııııııııı '' =)


Nı nı nı nınnnnn!
Vakit yaklaşıyor.

Geldi o içtenlikten-samimiyetten topyekün uzak, otomatiğe bağlamış; kurallar -kaideler- ve olası sevgili tripleri arasında sıkışıp kalmış zavallı insancıkların uyduruk günü..

Eğer bu günü iple çekenler varsa ki muhtemeldir; lütfen bu yazımı okuyup da bana, -dünya işlerinden elini eteğini çekmiş, sevgilisi yüzü görmemiş, kendine 14 Şubat'ı kompleks edinmiş insan evladı muamelesi- yapmasın. Rica edeceğim ya lütfen. Biliyorum ki benim gibi düşünenlerin sayısı da azımsanacak boyutta değildir hani...
Bizzati şahsi kanaatlerimdir, Allah ne verdiyse başlıyorum ;)

Yıllar yılı, hayatımdaki insanlar bi tabii değişti, ruh halim değişti, düşüncelerim değişti, ortamım değişti, hayata baktığım pencere bir daraldı bir genişledi bla bla....her neyse de demek istediğim; içimden geçen hep şunu söylemek oldu :

-Ulan sevgilim! Bana saçma sapan atkıdır, şapkadır, parfümdür vs.. hediyeler almak yerine ruhumu tazele! Tüm benliğinle yap şu işi ve mümkünse  geriye kalan 364 günde de!

E olmadı tabii... Çıta hayli yüksek. Kimsenin işine gelmedi, kimileri de duymazlıktan geldi. Benim de umrumda olmadı. Ama itiraf edeyim, çiçek beklediğim çok olmuştur ;)

Asıl önemli olan bana kalırsa yıldönümleridir, o günün iki kişi arasında bi anlamı var çünkü; bi milat... Hatırlanmalı bi zahmet.

25.01.2013
00:57

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Haklılık payınız olmakli birlikte,yaşadığınız bu durumun sorumlusunun da siz olduğunu düşünmekteyim. - Eğer sevgilini bu günlerde ruhunuzu tazelemek yerine size anlamsız hediyeler alıyorsa; Ya siz kendinizi tanıtamamışsınız ya da yanlış insan seçimleri yapmışsınızdır diye düşünüyorum. Yoksa sevgililer vb günlerin de asıl çıkış amacı sevgililerin ruhlarını tazelemeleridir.Amacının dışına çıkaransa ne yazık ki herşeyi maddeleştirmek isteyen insanoğludur. ps.çiçek dahi alınmamışsa size,üzüldüm.

Lev Nikolayeviç 
 25.01.2013 12:25
Cevap :
haklılık payınız var şöyle ki; özellikle son zamanlarda yanlış seçimler yaptığım doğrudur,kendimi yeterince tanıtma çabasına hiç girmediğim de...Ancak şu var ki,hayatımın anlamı dediğim insandan da sadece o güne sıkıştırılmış,alelacele alınmıs bi hediye beklentim olmadı.( sadece çiçek konusunda aşırı zaafım var) E hayatımın anlamı dediğim adam da bi zahmet beni tanısın,ruhumu@gönlümü bilsin ve de ruhuma hitabetsin.Sonuç olarak kastettiğim; ''diğer yüzeyseller''.. Tşk.  25.01.2013 15:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 404
Kayıt tarihi
: 11.11.12
 
 

"Başkasının çizdiği çizgiden gitmek özgürlüğüme dokunuyor'' demiş Halikarnas balıkçısı çizgili ka..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster