Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Aralık '08

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
1113
 

14 Yaşındaki kıza defalarca tecavüz ettiler!

14 Yaşındaki kıza defalarca tecavüz ettiler!
 

Alıntı


Bursa'da arkadaşlık kurdukları 14 yaşındaki kıza defalarca tecavüz ettiği öne sürülen 3 zanlı, kızın durumu polise anlatması sonucu yakalanarak gözaltına alındı.
18 yaşındaki S.C., arkadaşlık kurduğu A.G.'yi (14)sohbet etmek üzere evine davet etti. Cumalıkızık'ta sohbet eden ikiliden S.C., genç kızın üzerine atlayarak zorla tecavüz etti. S.C., tecavüz olayını arkadaşı S.S.'ye (17) de anlattı. Bunun üzerine S.S. de genç kızla irtibata geçerek arkadaşlık kurdu. Kız ile buluşan S.S., "Bunu herkese anlatırım. Benimle birlikte olacaksın" diyerek A.G.'ye tecavüz etti.

Zanlıların 3. arkadaşı T.Ç. de (23) tecavüz olayınıduyarak mağdur kıza, "Elimizde görüntülerin var. Benimle birlikte olmazsan bunları herkese gösteririm" dedi. Çaresiz kalan A.G.'ye T.Ç. de tecavüz etti. Durumu ailesine anlatan genç kız, polis ekiplerine şikayetçi oldu. Operasyon düzenleyen Çocuk Şubesi ekipleri genç kıza defalarca tecavüz eden 3 zanlıyı yakaladı. İfadeleri alınan zanlılar, "cinsel istismar" suçundan adliyeye sevk edildi. (Bursa, Refik Fidan- Ömer Kır) İhlas haber ajansının bu gün geçtiği bu haber aslında sondönemde ülkemizde çok sık duyduğumuz, gördüğümüz cinsel istismar olaylarına birörnek. Peki neden? Çözüm nedir?

Çözüm önerileri konusunda yaptığım bir dizi araştırmagösteriyor ki bizim ülkemizde en az itibar edilen öneri, gelişmiş dünyada ançok kabul göreni.
Maalesef bizde, aile içinde cinsellik konuşmak ayıptır. Okullarımızda cinsellik hakkında verilen bilgi komik denecek kadar azdır. Cinselliği bilmeden, vücudunu tanımadan, ergenlik konusunda cahil olan birgenç, sokakta öğrendiği yalan yanlış şeylerle tabii ki böylesi kötü olaylarınparçası olmaya son derece müsaittir. Bu konuda önce aileler eğitilmeli, çocuğun ilk cinsel bilgiyi doğru olarak aileden alması sağlanmalı, okullarda zamanında ve öğreticibilgiler verilmeli, ilave olarak iyi ahlak, insan hakları gibi bilgilerletakviye edilmelidir. Yoksa bu gibi üzücü haberleri hep izlemeye devam ederiz.

Esen kalın...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

türban türban diye oy kapanların iktidarda kalmak için bakmadan geçirdikleri AB kri terleri sonucu suçlular el üstüne çıkarıldı. muhtemelen bu zanlılar yaşlarıda küçük ol duğu için birkaç ay içinde tahliye edilir.Za ten bu zihniyete göre her halükarda kadın suçludur.birde din iman derler akılları an cak çocuk yapmaya çalışır.bunlarmı cenne te gidecek diye sormak gerekir.

baris simsek 
 28.12.2008 10:34
Cevap :
Bunların nereye gideceklerini bilemeyiz ama elimizden geldiğince karşı koymaya bu konularda bilinçlenmeye ve bilinçlendirmeye mecburuz diye düşünüyorum. Saygılar...  28.12.2008 13:05
 

"Çocuk yapın, bol bol çocuk yapın " zihniyetinin yarattığı kaosun sadece ufak bir parçası bu yaşananlar. Kalabalık fakat eğitimsiz bir toplum yaratarak, günü kurtarmaya çalışan liderlerin armağanı olacak belkide önümüzdeki talihsiz nesil. Çocuklarımızı ve gençlerimizi korkunç bir sona doğru iten bu gizli kapalılık ve beyinlerin yıkandığı görünemeyen sistem sonunda bunu yaratmaya çalışanların elinde patlayacak. İçin için yanmaya devam eden bu yangını söndüremeyen ve ahlaki çöküntüler nedeniyle iç barışa hakim olamayan ülkelerin sonunu çok yakından görebiliyoruz. Ahlakı kurtarmayı sadece baskıya ve dine dayandıran sistemler sadece bir ülkenin işine gelir. Onuda hepimiz biliyoruz. Gelecekte kurtarmamız gereken ülke şu an karşımızda "AİLE" olarak sırıtmaktadır. Eğitim aileden başlamalı gelecek nesiller aile ile yaratılmalıdır. üÇ BEŞ ÇOCUK YAPARAK DEĞİL... Saygılarımla...

Metin Özkaya 
 27.12.2008 17:45
Cevap :
Merhaba, Bu yorumunuzun altına bütün kalbimle imzamı atarım. Teşekkürler. Saygılar  27.12.2008 20:53
 

Yapan kelimenin tek anlamıyla sapıktır ve tüm sapıklar lanetlenmelidir.Eğer işin sorumlusu halk nezdinde itibar gören bir makamın veya mevkiin elemanıysa; o zaman daha fazla tepki gösterilmeli, o mevki, makam veya konumu yıpratması muhtemel sapığı kim olursa olsun teşhir edilmelidir. Makam veya mevkilerin saygınlığını muhafazaya devam etmek, ancak o makamın hakkını layıkıyla korumakla mümkündür.Tecavüz gibi yüz kızartıcı bir olayı yorumlarken herkesin elini vicdanına koymayı gerekir.Her hangi biri her hangi bir nedenden ötürü tecavüzcüyü aklamaya,suçu saklamaya yeltenirse bir gün gelir o iğrenç durum onun veya bir yakınının başına gelebilir.Bir atasözünü hatırlatarak sözümü bağlamak istiyorum.Çalma el kapısını fiskeyle, çalarlar kapını yumrukla, tekmeyle...Tekrar selamlar.

Ümit İpekçeker 
 27.12.2008 15:33
 

Sosyal konumları işgal ettikleri mevki en utanılası olanıda dünya görüşündeki tercihlerdir. Failin siyasi kartviziti ülkem insanını saflaştırıyor, yapan bizden ise onu ''iftiraya kurban giden mazlum'' gözüyle sahiplenmemize yol açıyor.Bu bloğu okuyan kişilerden bir kaçının yorum yazarak ''Allahtan korkan suç işlemez'' görüşünü ortaya atabileceğini düşünerek bu görüşede tamamen karşı olduğumu ifade etmek istiyorum.Bu sözün doğrusu''Allahtan hakkıyla korkanlar suç işlememeli'' olmalıdır.TSD'nin resmi sitesinde buna benzer bir habere yorum yazmış, olayın failini şiddetle lanetlemiştim.Bir okuyucu bana muhalefet ederek bu işte bir yanlışlık olacağını bildirmişti.Efendim, failin ''imam olması''ve mağdurun (erkek)zihinsel özürlü olması nedeniyle bu işin gerçek olamayacağını bildirince daha fazla tepki göstermiş, tecavüze uğrayan sizin bir yakınınız olsaydı, yine de aynı şekilde düşünür müydünüz? Demiştim.Hiç değilse tecavüzcünün mesleği gizlenmeliymiş...Ne alaka?Mesleği ve konumu ne olursa

Ümit İpekçeker 
 27.12.2008 15:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1636
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster