Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Haziran '19

 
Kategori
Kentleşme
Okunma Sayısı
135
 

15. Kent Yaşam Ödülleri

Güzel İstanbul’un kültür elçisi performansında arı gibi çalışan Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) Başkanı Celal Toprak ile Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği (YAPDER) Başkanı Mehmet Gözcü’nün birlikte çağrıları doğrultusunda Cankurtaran Armada Otel’de düzenlenen 15. Kent ve Yaşam Ödülleri törenine davetli gazeteci olarak katıldım.

Program başlamadan önce tanışmalar ve görüşmeler sürdü. “Başarı için harekete geçin” diyen Akademic Trend Eğitim Koordinatörü Alina Şanlı ile söyleşide bulunduk.

Gazeteci Celal Toprak tarafından kanal Ekonomi’de yayımlanan Kent Yaşam izlencesi kapsamında verilen ödüller, alanının oscarı olarak anılmaktadır.

Her zamanki örneğiyle Toprak ve Gözcü ikilisi, konuklarına ‘hoş geldiniz!’ dediler. 

Duyan gelmiş yaklaşımı ile kalabalık sayıda katılımcıların olduğu etkinliğin sunuculuğunu Ayşe Divrik yürüttü. EGD Başkanı Toprak ile YAPDER Başkanı Gözcü iş birliği ile gerçekleştirilen ödül töreni, “Yaşanabilir kentler ve mutlu insanlar” sloganı ile birleştirildiği gözlendi. Düzenlenen "Kent ve Yaşam Ödülleri" özel bir törenle sahiplerini buldu.

Proje üretmiş kişi ve kurumları yüreklendirmek ve onurlandırmak amacıyla verilmekte olan Geleneksel Kent ve Yaşam Ödülleri, belirlenen seçici kurulun saptadığı doğru iş yapmış kişi ve kurumların buluşma noktası durumuna geldiği vurgusu da yapıldı.

                             15. Kent ve Yaşam Ödülleri’ni alanlar şöyle sıralandı:

15. Kent ve Yaşam Ödül Töreninde; bu yıl Ayhan Yavrucu ve Şekip Karakaya ‘Vefa Ödülü’ne layık görüldü. Ödülü Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’ten aldılar.

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, “En Başarılı Sivil Toplum" Önderi” kategorisindeki ödülünü Celal Toprak’ın elinden aldı.

JOLLY TUR Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar adına Genel Müdür Figen Erkan, “En Başarılı Turizmici” kategorisindeki ödülünü Engin Köklüçınar’ın elinden aldı.

OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Kandağ’a “Kent Markası” kategorisindeki ödülünü Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay sundu.

SERKONDER Yönetim Kurulu Başkanı Halil Kozan’a “Tarımda Gelişim” kategorisindeki ödülü Âdem Akkaya verdi.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Tepe’ye “Kadın Lideri” kategorisindeki ödülünü Zeki Özen verdi.

Özak Global Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, “En Başarılı İş İnsanı” kategorisindeki ödülünü YAPDER Dostu Umut Oran’ın elinden aldı.

Üçler Market Kurucuları Kemal Parlak, “Kente Katkı” kategorisindeki ödülünü Mustafa Kaçmaz’dan aldı.

Mercure İstanbul Sirkeci Hotel Genel Müdürü Sevda Yilgaz, “En Başarılı Yönetici” kategorisindeki ödülünü Hamdi Doğan’ın elinden aldı. Özgün konuşmasıyla Yılgaz, yoğun alkış da aldı!

Dekar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu, “Doğaya En Saygılı Proje” kategorisindeki ödülünü Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in elinden aldı.

CNR Holding CEO’su Ali Bulut’a “Fuarcılıkta Başarı” kategorisindeki ödülünü Mehmet Reis verdi.

Sarp Bult’a “Geleceğin Girişimcilik” kategorisindeki ödülünü Işılay Reis takdim etti.

HASİAD Başkanı Hüseyin Bozdağ'a, “Yatırıma Destek” kategorisindeki ödülünü Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül takdim etti.

Türk Böbrek Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Timur Erk’e “Farkındalık” kategorisindeki ödülünü Haçik Canel verdi.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü İnci Haseki’ye “Sosyal Sorumluluk” kategorisindeki ödülünü Hatice Bozdağ verdi.

BlockchainArmy Operasyon Sorumlusu Ali Sina User’e “Teknoloji” kategorisindeki ödülünü Kenan Yavuz takdim etti.

Nöralterapi I Tamamlayıcı Tıp Uzmanı  Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul’e “Sağlıkta Başarı” kategorisindeki ödülünü Yüksel Çengel ve Mehmet Gözcü verdi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “En Başarılı Belediye Başkanı” kategorisindeki ödülünü Umut Oran’ın elinden aldı. Akgün, içerikli ve öz bir konuşma da yaptı.

Afyon Klasik Müzik Jaz Festivali Yapımcı ve Yönetmeni Hüseyin Başkadem’e “Kültür Sanat” kategorisindeki ödülünü YAPDER Onursal başkanı Zeynel Abidin Erdem verdi.

İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Figen Kadırgan, Çevre Ödülü’nü gazeteci Çetin Ünsalan’dan aldı.

Hollanda Kraliyeti Ankara Maslahatgüzarı Erik Weststrate adına, Hollanda Kraliyeti Kültür Müşaviri Quirine Van Der Hoeven, “Dostluk Ödülü”nü Bulgaristan önceki Tarım Bakanı Svetlana Boyanova’nın elinden aldı.

2A Mühendislik A.Ş. BRC Türkiye CEO'su Kadir Örücü’ye “Kente Çevresel Katkı” kategorisindeki ödülünü Ali Avcı verdi.

Aşçıoğlu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Aşçıoğlu’na “Sektörü Geliştirme” kategorisindeki ödülünü Çağrı Elektirk YKB Fikret Akbıyık verdi.

Kadın Girişimci ve Çevre Aktivisti Dr. Duygu Erten’e Çevre Dostu” kategorisindeki ödülünü Şükrü Genç verdi.

Etkinlik sonrası sahilde yol alırken ‘Karışma Sen Balık’ İşletmecisi Hamdi Çelik ile kısa söyleşimiz oldu.

Emeği geçleri kutlamak, bir insanlık inceliğidir.

***  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 626
Toplam yorum
: 465
Toplam mesaj
: 45
Ort. okunma sayısı
: 1380
Kayıt tarihi
: 18.08.08
 
 

Kırşehir Erkek İlköğretmen Okulu'nu, İzmir Buca Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümünü, İstanbul Çapa M..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster