Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Şubat '08

 
Kategori
Sevgililer Günü
Okunma Sayısı
1164
 

15 Şubat: Sevgililer gününü unutan sevgililerin günü

15 Şubat: Sevgililer gününü unutan sevgililerin günü
 

Bugünü nasıl bekledim bilemezsiniz. Şubat ayına girdiğimizden beri bugünün planlarını yapıyorum. Sabah daha işe gitmeden hemen çiçekçi dükkanına gittim. Hatta biraz fazla erken gitmişim ki beraber açtık dükkanı. Sonra kırmızı gülümü aldım...tek sayı olmasına özen gösterdim...her ne kadar “1” de tek sayı olsa da çok ucuz görünmek istemem...3 adet aldım. Çukulatamı da akşamdan aldıydım...evet sanki kız istemeye gider gibi oldu ama adet böyle...ne yapayım?

Kampüste yürürken gözgöze geldiğim herkese gülümseyip durdum...aşkımın ofisine gidip hediyelerini verince dünyalar onun oldu ama benim de oldu. Harika bir şey şu sevgi işleri.

Şaka...şaka! Yok yahu böyle bir şabalaklık yapmadım. Ama bu tip robotlardan epey vardı. Yol boyunca gördüm. Ellerinde gül/güller filan. Tamam canım bir şey demiyorum...herkes gönlünden geçeni yapsın. Ama komiğime gidiyor işte.

Şimdi akşamına da yemeğe filan çıkılır. Orada ki durumda komik...her masada benzer davranış ve hareketlerde bulunan bir sürü robot.

Görüntüyü bir getirin gözlerinizin önüne, komik bence.

Tamamıyla size ve sevdiğinize ait özel bir durumu niye sanki toplu taşıma aracına binmiş gibi aynı gün herkesle beraber kutlayasınız ki? Toplu taşıma aracındaki herkes ile aynı duraklardan geçmek ve beklemek filan...sanki böyle bir durum.

Ya da toplu sünnet düğünü...toplu evlenme törenleri...

İmkanınız varsa ki sevgi işlerinde her zaman bu mümkün...kendinize özel bir zamanda kutlayın...ya da her gün kutlayın...Bilmem belki bazılarına bu yazdıklarım tuhaf gelebilir ama düşüncem bu.

Bu arada geçenlerde bir arkadaşımın dikkatini çekmiş, “böyle sürekli örnekler vererek konuşuyorsun” diyor. “Ama anında her duruma örnek buluyorsun, pek bir hızlı hemde...belki de ders vermenin getirdiği bir alışkanlıktır” diyede yorum yapıyor. Hakikaten galiba öyle...herşeyi örnekleyerek anlatıyorum amma tuhaf bir durum aslında.

Ha bu arada konuyu dağıtmadan, sevgililer günü ile ilgili önemli bir duyuru yapayım. Şimdi kimse üzülmesin eğer bugünü kutlamayı unuttuysanız.
Çünkü bildiğiniz gibi yarın 15 Şubat, sevgililer gününü unutan sevgililerin günü.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazdıklarınıza katılıyorum.Ve bir ekeleme yapmak istiyorum.Şöyle ki: Bu toplu yapılan merasimlerin tamamı komik bence.Anneler günü,babalar günü,öğretmenler günü...Yani bir dayatmaymış gibi algılıyorum.Saygılarımla...

İbrahim Halil Yeter 
 19.05.2008 17:44
Cevap :
Bir bakima oyle...gelenek gorenekler de bu sekilde aslinda. Sevgi ve saygilarimla.  20.05.2008 1:20
 

Okuduğum üçüncü yazınız ve içimi ferahlattınız.Çünkü;tüm özel günlerden hoşlanmayan ve bu günün biran önce geçmesini bekleyenlerdenim.Sevgilerle...

HATİCE GÜRBÜZ 
 16.04.2008 8:49
Cevap :
Aslinda tamamiyla sekilcilik...ozel gun ismi ama pek bir genel oyle degil mi? Sevgilerimle.  16.04.2008 14:27
 

sevene hergün sevgililer günüüü... çok güldüm okurken ya puhahahauhauha diline sağlık....

camgobegi 
 19.02.2008 18:26
Cevap :
Aynen oyle. Seviyorsaniz tum samimiyetinizle ve kalbinizle...her gun sevgililer gunudur...ve yilda bir yapilan bu toplu tasima seyine de gereksiz bir ozen gostermeye yoktur ki. Sevgi ve selamlarimla.  19.02.2008 18:40
 

Her yer kırmızı kalpler ve güllerle dolu. Kimsenin unutmasına izin vermediler ki.. "Sevgililer günü=Toplu taşıma aracı" çok hoş benzetmeydi. Sevgiler.

Nilgün Akad 
 15.02.2008 19:13
Cevap :
Haklisiniz izin vermediler...ama ben yine de bana ozel olsun isterim...Ilk paragraftaki hayali senaryoyu da biraz bu durumu ignelemek icin yazdim:) Sevgi ve selamlarimla.  15.02.2008 19:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 237
Toplam yorum
: 729
Toplam mesaj
: 78
Ort. okunma sayısı
: 1298
Kayıt tarihi
: 06.08.07
 
 

Biyolojinin son yıllarda, özellikle son 10 yılda içeriğinin yoğun bir şekilde moleküler düzeye inmes..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster