Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Eylül '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
490
 

15 Temmuz'da uçurumun kenarından döndük: Batı güdümlü tarikatlar Modern Truva Atları'dır (2)

15 Temmuz'da uçurumun kenarından döndük: Batı güdümlü tarikatlar Modern Truva Atları'dır (2)
 

21. Asrın en değerli kaynağı, bir ülkenin sahip olduğu nitelikli, donanımlı yetişmiş insanlarıdır.


Amerikan ve İngiliz birlikleri Irak’a saldırdıklarında, Dünya ve Türk medyası ile birlikte : Türk akademisyen ile emekli asker strateji uzmanları, asıl savaşın Bağdat ve çevresinde olacağını dile getiriyorlardı. Hâlbuki Bağdat ve çevresi Saddam’ın askerleri tarafından hiçbir direnç gösterilmeden Amerikan askerlerine teslim ediliverecekti.

Niçin böyle olmuştu?

Tarikat yoluyla Irak devlet mekanizması devşirilmişti.  (Kesnizani Tarikatı) Şeyh Muhammed müridlerine Amerikan askerlerine direnmemelerini öğütlemişti. Şeyhin emrindeki mürid generaller vatanlarının bağımsızlığı için savaşmak yerine Şeyh Muhammed’in emrine uydular.

Bu arada (Saddam’ın sağ kolu) İzzet El Duri (*) de boş durmamış, Bağdat’ın kuzeyini de o teslim etmişti Amerikalılara. Şeyhin isteğinde mutlaka bir keramet vardı. (1)

Batı Güdümlü Tarikatlar, Modern Truva Atları  mıdır?

Bu noktada başta kendi ülkesini işgalci batılılara teslim eden Kesnizani Tarikatı ve kurucuları tanıtılmalıdır..

Kesnizani Tarikatı (**) :

…Bizdeki masonlar gibi teşkilatlanan bu tarikat, Irak'ta istihbarat servisini ve o orduyu ele geçirmiştir. Tarikatın başına Şeyh Muhammet Kesnizani geçince, hedefine ordu ve istihbarat mensuplarını, polisi ve bürokrasiyi koyuyor. Buralardan yoğun bir şekilde mürit kazanmaya başlıyor.

Öyle ki Irak genelkurmay Başkanı Mareşal Ayat Fetih El Ravi, Hava Kuvvetleri Komutanı Mareşal Hamid Şaban, Umumi Askeri İstihbarat Başkanı Mareşal Vefik El Samarayi, üst düzey ordu komutanları ve birçok subayı mürit yapıyor.

En ilginç olansa, Saddam'ın ilk eşi Sacide, kardeşleri Barzan ve Vatman ve oğlu Uday'da Kesnizani'lere katılıyor. Bunları mürit yapabilen bir tarikatın, saraydaki ve Saddam'ın çevresindeki daha kimleri kendisine bağladığını bir düşünün.

Böyle olunca da Saddam’ın her hareketi, her düşüncesi, hatta yatış kalkış saatleri bile MOSSAD ve CIA'ya bildirilmiş. Savaş sırasında ise bu tarikatın müridi olan birçok subay ve üst düzey komutan savaşmak yerine, askerlere

-"Sivillerinizi giyinin ve silahlarınızı bırakıp evlerinize dönün" emri verip orduyu adeta buharlaştırmış.

Amerikan ordusu Bağdat çevresinde geldiğinde bütün dünya, "Savaş yeni başlıyor, Saddam'ın efsane Cumhuriyet Muhafızları, Medine Tümenleri zor yenilir" beklentisi içindeyken, savaş birdenbire sanki sihirli bir değnek dokunmuş gibi bitti. İşte bu ani bitişin sırrı bu tarikattır.” (2)

...

Irak’tan sonra Pakistan :

…Adı Tahir Kadri! İlk mesleği imamlık! Pencab Üniversitesi’nden İslami Hukuk doktorası var. Yaşı 65.

2004’te iltica ettiği Kanada’nın da pasaportunu taşıyor. Çifte vatandaşlığı Pakistan’ın yanında dünya çapında etki alanını genişletmesine katkı sağladı. Şöyle de denebilir; böyle bir konuma ulaşması için Kanada’ya kabul edildi. Minhac’ul Kur’an  (Kur’an Yolu) derneğini 1981’de kurdu. Kuruluş amaçlarının başında “dinler arası iletişimi geliştirmek” de vardı.

Kadri, Pakistan dışında “ılımlı bir Sufi” olarak takdim edildi. 1970’lerde Lahore’da halka yaptığı konuşmalarıyla ünlendi…

Kadri “Eğitimde Yüksek Kalite” ve “İslam’ın ılımlı bakışının dünyaya anlatılması” amacıyla 30 yıl önce yola çıkmıştı. Bugün 90 ülkede faaliyet gösteren kurumlarıyla uluslararası bir aktör olarak kabul ediliyor. Ayrıca BM, dünya barışına katkı yaptığı gerekçesiyle Kadri’ye özel danışmanlık statüsü bile verdi…

Kadri zaman içinde kendisine yargı ve ordu içinde destekçiler oluşturmuştu. Bunların girişimleriyle hükümeti düşürmek istedi. Bu süreçte Başbakana tutuklama kararı bile çıkartmayı başardı. Hükümet buna karşı direndi ve sonuçta Kadri’nin arzuladığı hedefi boşa düşürmüş oldu.  (3)

Pakistan’daki,  “Kur’an Yolu” derneğinin amaçları ile Gülen yapılanmasının yol haritasında örtüşenlere baktığımızda bunlar :

-“Dinler arası iletişimi geliştirmek”,

- “ılımlı bir Sufi”,

- “İslam’ın ılımlı bakışının dünyaya anlatılması”

Tarikatlar üzerinde yapılan : Ordu ve Yargı (kurum) mensuplarını çeşitli vaatlerle ele geçirmek, geniş casusluk ağı kurmak ve (Devleti) Hükümeti (içten) Darbe ile ele geçirerek yabancı işgaline hazırlamak…

Irak'ta Devleti nerede ise savaşmadan Amerikalılara teslim eden Kesnizani tarikatı ile, Pakistan'daki, "Kur'an Yolu" derneğinin çalışmaları ve izledikleri yoli Gülencilere ne kadar da benzemektedir.

Buradan, bu çeşit yapılanmalarının tek kaynaktan yönetildiğinin dayanağı değil midir?

Bunlar : Gerçek niyet gizlenerek işgal yapılacak ülkenin içine sokulan Modern Truva Atları demek doğru değil midir?

Devam edecek

-Biz, Batı destekli örtülü işgal hareketinin neresinden döndük? Bu işgal harekeri başarılı olabilseydi, en iyimser ihtimalle bu sarmaldan çıkmak için ülke olarak bir elli yıl daha kaybedecektik.

Resim: web ortamından alınmıştır.

 (*) İZZET İBRAHİM EL-DURİ KİMDİR?

ABD'nin Irak'ı 2003 yılında işgal ederek Saddam Hüseyin iktidarını devirmesine kadar Irak Devrim Komuta Konseyi Başkan Yardımcısı olarak görev yapan İzzet İbrahim el-Duri, 1942 yılında Saddam Hüseyin'in memleketi olan Tikrit'te doğdu. Baas Partisi'nin iktidara geldiği 1968'deki darbenin mimarlarından biri olan El Duri aynı zamanda devlet başkanı yardımcısı olarak Saddam Hüseyin'e en yakın isimlerden biriydi. Rejiminin iki numaralı ismi haline gelen El Duri kızını Saddam Hüseyin'in oğlu Uday Hüseyin'le evlendirdi. 20 Mart 2003'te Irak'ı işgal etmeye başlayan Amerikan güçleri 9 Nisan 2003'te Bağdat'a girerek Saddam Hüseyin rejimine son verdi. Daha sonra Saddam ve Baas rejminin birçok önde gelen ismi yakalanmasına rağmen İzzet İbrahim El Duri yakalanamadı.”  Daha fazlası için bakınız : http://www.ntv.com.tr/dunya/saddamin-sag-kolu-izzet-ibrahim-el-duri-olduruldu,d89TxymmOUmyYVl1yVy-bQ

(**) Kesnizani Tarikatı:“Kesnizani, Süleymaniye civarında yerleşik bir Kürt aşiretinin adı... Tarikatın lideri Kürt asıllı Şeyh Abdülkerim Kesnizani.  ‘Irak’ı, ABD’ ye, altın tepside içinde sunan tarikat.’ (Alıntı: “Evanjelizm”, Ramazan Kurtoğlu) Kesnizani tarikatı’nın, “MOSSAD ve CIA tarafından Saddam’ı içten yıkmak, Irak’ı kolayca teslim almak için organize..” edildiği konusunda yoğun iddialar vardır. Bu dizide bahsekonu Tarikat hakkında geniş açıklamalar yapılacaktır.

 

Kaynaklar: 

(1)Evanjelizm, Ramazan Kurtoğlu

(2)Daha fazlası için bakınız : AHMET AKGÜLSiyaset Bilimci – Düşünür   Araştırmacı & Yazar http://www.7sabah.com.tr/haber/4333/fetullah-gulen-erbakan-hoca-ve-ahmet-akgul-disinda-herkesi-kandirmisti/

(3Mustafa Kaya, 31.07.2016 mustafakaya@milligazete.com.tr@RSSDerenin Taşı, Derenin Kuşu (Tahir Kadri – Kesnizani)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1085
Toplam yorum
: 2694
Toplam mesaj
: 242
Ort. okunma sayısı
: 1729
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 

Ticari ilimler akademisindeki öğrenciliğim sırasında, bir kamu iktisâdi kuruluşunda başladığım ça..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster