Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Temmuz '20

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
68
 

15 Temmuz'da Zafer Kazanmak

 

Tarih 15 Temmuz 2016. Türk Milletimiz büyük bir kararlılıkla işinden dönerken, çarşıya çıkarken hatta ailesiyle gezerken yüzleşti FETÖ terör örgütünün kanlı eylemiyle. Babalar helallik istedi evlatlarından, evlatlar Vatan dedi ailesini bırakarak, yaşlılarımız ben yaşadım ölsemde yaşatmam darbeyi dedi. Bir olarak savundurlar Vatanımızı. Sen, ben yok diyerek Biz olduk o gece. Tarihin akışını değiştiren, insanlığın en namussuzca yüzleşeceği bir durumu üstlenen hainler, kuklaları oldukları bir kaç abiye ya da devlete sızan savcıya, orduya torpille girmiş komutana değişti Vatanını. Vatanı savunanların, Vatanını satanlara karşı kazanmış olduğu 15 Temmuz Demokrasi Zaferini anlatacağım. 

 

Fetö terör örgütü Türkiye Cumhuriyetine 1970’lerde sızmayı planlamış ancak 1980’de gerçekleşen darbe ile umduğunu bulmuştur. Cemaat adı altında kendilerini masum göstererek, darbelerden ötürü zulüm gördüklerini dile getiren Fetö ve hainleri iki yüzlülük ile Devletimize sızmış ve kurguladıkları planları yavaş yavaş hayata geçirmeyi başlamışlardı. Askeri. Darbelerden, post-modern darbelere kadar kendilerini masum göstererek, Türk milletinin en hassas olduğu dinimizi kullanarak kendini ve ülkesini başka komplolara ve şebekelere peşkeş çeken bir hal ve yapı haline gelmişti. Hükümetlerin zor kurulduğu, yönetimlerin kriz geçirdiği dönemlerde parlayan Fetö ve politikası, Rizeli bir Kasımpaşalı Adam karşısında çöküş yaşadı ve Adam diye adlandırdığım Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdogan karşısında şebek maymunlar gibi oynaşarak, korkak köpekler gibi teker teker kaçıştılar. Fethullahçı Terör örgütü dini siyasete alet ederek kurum ve kuruluşları kendi kontrolüne almayı başardı. Konuşmayı bilmez, cahil kesimleri yanına alarak onları 1990’lı yıllarda kriz geçiren Türkiye’nin kalbine yerleştirdi. Ama asla ön planda olmamakla birlikte, kendini imam ve iyi insan kılığınına sokarak acındırmaktanda çekinmedi. Ak Parti iktidar olduğunda belirli bölgelerde rahatsızlıklarını dile getiren Fetö ve hainleri Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşundan, Lider oluşuna dek hep rahatsızdılar. Ak Partinin iktidar olana kadar ki süreçte her istediklerini yaptıran, her kuruma kendi adamlarını torpille yerleştiren, Dış politikalarda önemli mecralarda bulunarak öne çıkmaktan kaçınmayan FETÖ başından bu yana Ak Partiye kin gütmüş ve asla ilerlemesini istememiştir. Parti kapatma davalarından, Mit krizlerine, 17-25 Aralık olaylarından, çözüm süreçlerine ve hatta 15 Temmuz hain darbe girişimine kadar her şey Fetö tarafından planlanmış ancak Türk milletinin kararlı duruşu karşısında hezimete uğramıştır. 

 

Ak Partinin iktidar olmasıyla yoldan çıkarak, Nato’nun üvey evladı Gladio’ya hizmet eden bir hal yapısını almıştır. Okyanus ötesinde yaşamını sürdürerek, Türkiyeyi böl, parçala ve yönet sistemine geçirmeyi planlayan Fetö, en karanlık ve içinden çıkılmaz kararını 15 Temmuz 2016’da göstererek, kendini nasıl namussuz, haysiyetsiz ve vatan haini olunur örneğine layık görmüştür. 15 Temmuz’da milletin uçakları, tankları, tüfekleri ve helikopterleriyle Türk milletine ateş açan ve Türk milletini katleden Fetö ve hainleri hedeflerine ulaşamamış ve gençlerimiz, yaşlılarımız, engelli vatandaşlarımız karşısında yenilgiye uğrayarak lagım çukuruna atılmıştır. 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız telefon bağlantısı ile halkını sokaklara davet etmiş, ve halkı Reis var yeis yok diyerek Vatanı uğrunda ölmeyi göze alarak sokaklarda ve meydanlarda demokrasi mücadelesi vermiştir. Türkiyenin düşmesini bekleyen Fetö ve yandaşları Milletimizin birliğini ve Cumhurbaşkanı için olan sevgisini hesaba katmayarak hayatının hatasını yapmıştır. Ayrıca, yıllarca süren karın agrılarının, Türkiyenin çektiği acıların son bulduğu günde 15 Temmuz günü gerçekleşmiştir. Fetö ve yapılanması 15 temmuz 2016'da imha edilip yok olmuş, Türkiye ise zafer kazanarak Fatihe, Süleymana, Yavuza ve Abdülhamide layık olduğunu göstermiştir.  

 

80’lerde olan darbeler gibi TRT’ti ele geçirerek bildiri okutma sonra sokaklarda tanklarla gezilerek millete gözdağı verme planları suya düşerek erimiştir. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun beline silahını takarak, TRT’yi almaya gittiği görüntüler hala dün gibi aklımızda. O gün için fazla kişiler göremesekte Soylu Bakanımızın o cesareti ve Türkiye’yi ölsemde haine yar etmem deyişi ve korkusuz yürüyüşü Türk milletine örnek olmuş ve milletimiz evinden abdest alarak meydanlara koşmuştur. Soylu Bakanımızın, O’gün nasıl duruş sergilediyse bugünde aynı duruşa sahip olması bizler için en büyük servet ve alınması gereken örnek olmalıdır. 

 

Binlerce insanımızın, polisimizin ve masum sivillerimizin canına kastederek terör estiren Fetö saatlerce bu durumu sürdürmüş ve hainlerine vur ve yok et emri vererek binlerce insanımızı yetim, babasız ve annesiz bırakmıştır. PKK terör örgütü ile Türkiye’yi paylaşma nutukları atan da, Darbe gecesi Fetö başarılı olsaydı Suriye’den Ülkemize girecek olan binlerce teröristi besleyecek olan da Fetöydü. Dünya tarihinde böyle bir ihanet söz konusu dahi olamamıştır. Kendini ailesinden, evlatlarından feragat ederek Ülkesine hizmet etme yolunda canı pahasına koşuşturan bir Cumhurbaşkanına ve onun milletine yaptığı saldırıyla övünecek ve hala da ucuza tuttuğu siyasi ayaklar ile propagandalarına devam edecek kadar zihniyetsiz ve ahlaksız bir yapıdır Fetö terör örgütü. Dini kullanmanın, kul hakkı yiyerek binlerce Vatan evladının hakkına göz dikmenin, haram yiyerek helal süt emmiş evlatları kandırmanın ve terör örgütü olarak, masum rolü oynayanların diğer adıdır Fetö. Yıllarca devletinin istihbari ve önemli noktalarını terör örgütleriyle paylaşmış ve terör örgütlerini kendi kontrolüne alarak Türkiye’nin her noktasında gerçekleşen saldırıların ve patlatılan bombaların asıl kimliğidir Fetö. 

 

15 Temmuz’da aynı zamanda Ezan okuyanların, bela okuyanları yendiği gündür. Vatanını savunanların, Vatanını satanları ezdiği gündür. Selaların, uçakları yendiği gündür. 1 dolara kendini satanların, kataloglardan evlilik umanların, Vatanı için dua edenlerin karşısında yenilenlerin gerçek hikayesidir. Kaçınılmaz demokrasi ve Türkiye sevdasının anlatıldığı hatta kanıtlandığı gündür. 15 Temmuz Vatandır, Vatan ise bizlerin namusudur, namus hainlere bırakılmaz diyenlerin günüdür. 15 Temmuz, Allaha yemin olsun ki asla köle olmayacağız diyenlerin muzaffer günüdür. 15 Temmuz, Türkiye bahtımızdır, daima açık olsun diyenlerin günüdür. 15 Temmuz, Vatan diye bir hastalığımız var Allah şifa vermesin diyenlerin Zafer günüdür. 

 

Yusuf İşler

 

 

 

 

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 94
Kayıt tarihi
: 04.06.20
 
 

Yusuf İşler, 24 yaşında olup, Tahsilini Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Siyasal Bilimler Fak..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster