Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Temmuz '19

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
62
 

15 Temmuz

Bugün, 2016'da gerçekleştirilen darbe girişiminin yıl dönümü. Türkiye'nin darbe girişimine verdiği tepkiyi anımsatmakla birlikte, terör örgütünün şu anki durumuna bakmakta yarar var. 

Terör örgütü FETÖ, gücünü yurt içinde önemli oranda yitirse de yurt dışında pusuda bekliyor. Psikolojik bir savaş söz konusudur ve Atatürk'ün kurduğu cumhuriyetin yurttaşları, gerektiğinde emperyal gericilere yine haddini bildirecektir.

Mağduriyet üzerinden propaganda yapıyorlar. FETÖ medyası yerle bir edildiği için propagandalarının pek geçerliliği yok ancak sosyal medyada aktifler. Kripto hesaplar bir yana açık seçik propaganda yaptıkları kanallar var. Özellikle sahte hesaplarla muhalif hareketleri kanalize etmeye çalışıyorlar. En başta muhalif yurtseverlerin uyanık olması gerekmektedir. Darbe girişiminin oyun olduğu söylemi, FETÖ'nün kendini aklamaya çalışması nedeniyle var. Muhaliflerin böyle basit terör uydurmalarına itibar etmemeleri ülkenin çıkarları için gereklidir. İktidarın yapması gereken, önemli yerlere yeni cemaatlerin ve benzerlerinin sızmasını engellemektir.     

Bugün, bir yangın söz konusudur. Doğada iki seçeneğiniz vardır: yok etmek ya da yok olmak. FETÖ, yurdun bütün kurumlarını ele geçirerek demokrasiden, insanlıktan yoksun, ilkel bir ülkeye dönüşmemize neden oldu. Orta Doğu masallarıyla Türk ulusunu mili değerlerinden uzaklaştırdı. Bu ilkel karanlıktan çıkış için toplumsal belleğimize başvurmamız gerekir.

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Timur Bey, bilgilendirici ve aydınlatıcı yazılarınızı okumaya devam ediyoruz. Vakit buldukça yazmaya devam edin. Kolay gelsin.

Dr Atanur Yıldız 
 17.07.2019 14:12
Cevap :
Teşekkürler.  17.07.2019 19:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 39
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 44
Kayıt tarihi
: 04.05.19
 
 

Her telden, bam teline basmaktan çekinmeyerek yazılmış akıcı, bilgilendirici yazılar yazan bir Tü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster