Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Nisan '17

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
224
 

17 yaş

Sana tam olarak 7 yıl sonrasından sesleniyorum. Gönül isterdi ki bok gibi paramız oldu diyeyim, mükemmel bir işin var, harika ötesi bir evin ve multitrilyoner yakışıklı bir kocan..
      Ahh hadi ama ! Ne bu hollywood filmi mi ? Tani ki bunların hiç biri olmadı. Hala okumaya devam ediyorsun. Hala ! Tebrikler üniversite de 6.yılın !
Peki tamam müjdemi isterim ; hukuk fakültesin kazandın. 6 yıldır soluksuz hukuk fakültesinde okuyorsun.
    Hey! Heyyy!! O suratında ki ben zaten kazanacağımı biliyordum ifadesini sil hemen. Seni kancık ! Seni hayal kırıklığına uğratmak istemem ama özel okulda okuyorsun. Daha tam olarak mevzunun ciddiyetini kavrayamadın sen ama; 6 yıldır okuyorsun üstelik ! Bak bak nasılda düştü suratı... Hani nerde o kendinden emin surat ifaden ? Nerde o 5 yıllık yaptığın kalkınma planların ? Hiç birisi tutmamış değil mi ? Hayır yani bu tarafta değişen hiç bir şey yok da. Hala öğrencisin, hala baba parası yemeye devam..
         Peki neler değiştiğini öğrenmek ister misin ?
Çok zaman geçti mesela. Zaman ki malum acımasız; bir çok şey çaldı senden, seni büyütürken. Enerjini,sevdiklerini, bir kaç tane siyah saç telini..
    Ahh evet saçlarına bir kaç tel beyaz düştü. Ama telaş yapma barışıksın onlarla. Yaş alıyorsun her geçen gün. Eskiden zoruna gitmeyen şeyler seni zorlamaya başladı. Saygıya önem verir oldun örneğin. Senden yaşça küçük insanların yanında daha düzgün hareket etmesini istiyosun. Ve evet bu açıdan anne babanı şimdiden anlamaya başladın. Üstelik daha 24 yaşındasın.
       Gençlerin hayatlarını mahvedecek kararlar alması seni deli ediyor. Emekli insanlara döndün, belki bu açıdan erken yaşlanmış bile olabilirsin. Bakkaldan sigara alan ortaokul çocuklarına, okuldan kaçan gençlere, sokak ortasında öpüşen sevgililere söylenmeye de başladın. Ruhunun 50-60 yaşında olduğu yönünde rivayetler var.
  Sevdiklerini de kaybettin evet. Bazılarını ölüm aldı senden, istemesende gittiler.. Bazılarını ise sen çıkardın hayatında, bile isteye, doğrusunun bu olduğunu bildiğin için. Çünkü büyümek tam olarak da böyle bir şeydi. Kararlar almak ve ardında dimdik durmak.
     7yıl güzel şeyler kattı sana. Çok düştün,düşmeyi sevdin tekrardan kalkabildiğin için.
Bir sürü yaran oldu, tek tek sardın hepsini. Üstelik çoğu zaman tek başına..
     Çok insan tanıdın. Tanımaya da devam ediyosun... Ama şunu bil onsuz yapamam dediğin insanların hiç biri şuan hayatında değil. Kesin bilgi ! Sadece seninle olması gereken gerçek olan kişiler seninle. Az ama ÖZ !
    Arkadaşım, dostum dediğin kimse yok şuan 17 yaşından kalan. Bir tanesi hariç. Ki o kendini zaten bilir. (Kod adı Üzz )
Çok kavgalar ettin. İnanmazsın ama öfke kontrolü yapamadığın için psikolağa dahi gittin. Sanırım bu hayata daha farklı bakmanı, insanlara daha farklı yaklaşmanı sağladı. Gerçi hala haksızlığa tahammülün yok ve böylesi anlarda tırnakların çıkıyor ama bu kadar kusur kadı kızında da olurmuş.
    Bu arada en kıymetlin hala seninle..
Tüm bunları bir kenara bırakacak olursak sana söylemek istediğim son bir şey var; seninle gurur duyuyorum. Her şeye rağmen hayatla mücadele ettiğin için, yılmadığın için, büyüdüğün için.
Kim ne düşünürse düşünsün 24 yaşındaki izel'in sana söyleyeceği budur.
     Seninle gurur duyuyorum !
Kırıldın,incindin,öfkelendin,bıktın,usandın ama asla vazgeçmedin.
      Ve biliyor musun bence güzel büyüdün. Olgunlaştın. Karakterin otumaya sağlamlaşmaya başladı.
Asla vazgeçme izel. Daha da güzel günler yakın...
Hadi şimdi git üniversite sınavına çalış. Özel okuyosun dedik diye iyice yayma. Hatırı sayılır bir puanla girdin o okula !
     6 7 yıl sonra oturup bu sefer de 24 yaşında ki izel'in dedikodusunu yaparız söz. Hadi sen şimdi çalış.

Zehra Nur Sarıoğlu bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

:) 17'lik İzel'e iletmeni istediğimiz bir kaç şey var 24'lük İzel.. şöyle!.. yolda görmüştüm seni 17 diydin farklı bir duruşun vardı şimdikinden çok çok farklı değildi..O zamanlarda kendine "asi" diyordun şimdi biraz daha olgun bir "asi" sin.. sonra o zamanda özeleştirin çoktu şimdi farklı değil.. O zamandan bu zaman değiştiğin tek şey birkaç beyaz tel olsun"..:) sevgili 24'lük İzel sen şu ülkedeki gençlere örnek olan birisin 17'sinde neysen o sun kısaca.. Aslan kardeşim 34'üne koca bir on yıl var Başaracaksın sen hiç unutma.. Atelyedeki tüm emekçiler seni sever ve sayarlar her yaştakiler:)..molayı da senin yazı sayesinde uzattım.. herkes çok memnun.. bitti (yorumdai molada).. selamlar sevgili kardeşimiz.. saygılar o aydınlık beynine

yucel evren 
 27.04.2017 17:58
Cevap :
Çok teşekkür ederim yine mutlu ettiniz beni. Bir gün hep birlikte mola yapmak kısmet olsa keşke. Başarmak için, dik durabilmek için elimden geleni yapıyorum ne kadar başarılı oluyorum bilmiyorum. Herkese kocaman sevgiler benden :)   28.04.2017 18:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 30
Toplam yorum
: 60
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 213
Kayıt tarihi
: 29.09.16
 
 

Dünyada yaşamaktan yoruldum, marstan atama bekliyorum.. Söyleyebileceklerim bu kadar. Tesekkürler..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster