Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ekim '07

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
399
 

17 YTL devletimize helal olsun

17 YTL devletimize helal olsun
 

Kapsamlı bir anayasa değişiklik hazırlıkları sürerken 22 Temmuz seçimleri öncesi bir inatlaşma uğruna Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile, genel seçimlerin yapılmasına sırasıyla 5 veya 7 yıl ile 4 yıl varken, bunlar için şimdiden referanduma gidilmesinin yanlışlığı her platformda tartışılmaktadır. Bu saatten sonra referandumdan evet veya hayır çıkmasının hiçbir anlamı yoktur.

YSK 5 e karşı 6 oyla referandum yapılmasına karar vermiş. Oy kullanmayanlara da 17.- YTL. ceza verecekmiş. Bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetinde hukuka inanmama rağmen hukukçulara inanmıyorum. Bu inancım yıllar önce konkordato isteyen bir firmanın aldığı 2 aylık mehil müddetine yapılan itiraz için hakimliğin 2, 5 ay sonrasına duruşma günü vermesiyle ve eski bir başbakanın malvarlığı araştırılırken evde bulunan çıkının mal varlığının kaynağı olarak kabul edilmesinden sonra kayboldu.

Yakın zamanda referandum sonuçlarının bir anlamı olmayacağına göre 17.- YTL. den ailece toplam 3 kişinin ceza tutarı olan 51.- YTL. cezanın devlet bütçesine bir katkısı olsun diye düşünüyorum. Bu meblağın bir memurun 2008 yılında alacağı 3 aylık zam farkı tutarına eşit olduğunu da hatırlatmak isterim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 975
Toplam yorum
: 7880
Toplam mesaj
: 126
Ort. okunma sayısı
: 3176
Kayıt tarihi
: 16.01.07
 
 

2017 Basın özgürlük endeksine göre 180 ülkeden 155. sırada olan ülkemizde yemek tarifleri  ve tel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster