Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ağustos '16

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
285
 

18 Ağustos Ay tutulması ve zorlu bir süreç

18 Ağustos Ay tutulması ve zorlu bir süreç
 

Ülkesel ve dünyasal alanda zor günlerden geçmekte olduğumuz bu dönemde gökyüzünde de ilginç açıların olması esasında pek de şaşırtıcı değil!

18 Ağustos Perşembe günü İstanbul saati ile 11.26’da Kova Burcu’nun 25 derecesinde meydana gelecek olan Ay Tutulması, önümüzdeki günlerin nasıl şekilleneceği ile ilgili birtakım ipuçları vermekte. Ay Tutulması haritasında Akrep Burcu yükselirken, sancılı bir değişim ve dönüşüm sürecini vurgulamakta. Kova – Aslan ekseninde meydana gelecek olan tutulma “Tanrı’nın Parmağı” olarak adlandırılan YOD Açı Kalıbını oluşturmakta gökyüzünde. Kova Burcu’nda bulunan AY, Koç Burcu’nda bulunan URANÜS ile dostça bir ilişki (sekstil açı) içindeyken, Başak Burcu’nda bulunan JÜPİTER ile 150 derecelik bir açı kuruyor. Ayrıca Jüpiter ve Uranüs arasında da yine 150 derecelik bir açı oluşuyor. 150 derecelik açılar birbirini göremeyen yani anlamayan açılardır. Dolayısıyla Ay ve Uranüs arasında akıcı bir enerji bulunurken, Ay ve Jüpiter, Jüpiter ve Uranüs arasında istikrarsız, dengesiz bir ilişki oluşuyor. Bu genelde stres yaratan durumların, kronikleşmiş sorunların göstergesidir. Çözüm süreci zorludur. Jüpiter’in karşısında Balık Burcu’nda bulunan Astroloji’de yaralı şifacı olarak adlandırılan KİRON olaylarda farkındalık yaratacak unsurdur. Bu duruma Güneş – Uranüs üçgeni, Venüs – Pluto üçgeni, Satürn – Neptün karesi, Yay Burcunda Satürn – Mars kavuşumu, Başak Burcunda Merkür- Jüpiter kavuşumu eşlik etmektedir. Gökyüzü şu günlerde adeta bir cadı kazanı gibi kaynamaktadır.

Daha anlaşılır bir dilde söylemek gerekirse, önümüzdeki günlerde dünyada kadersel, aniden gelişen, beklenmedik birtakım olaylar gündeme gelecek gibi gözüküyor. Kova burcu grupları, özgürlükleri, isyanı, başkaldırmayı, radikal tutumları gösterir. Ayrıştırıcı ve koparıcı bir özelliktedir. Koç ise, askerleri, orduyu, liderleri, önderlik edenleri, cesaret gösterenleri temsil eder. Bu 2 grup arasında aniden gelişen, sanki bir kıvılcımın ateşe dönüşmesi gibi alevlenen bir gelişme olabilir. Ne yazık ki bu durum, Jüpiter’in koruyucu, kollayıcı yapısından uzak olacağa benziyor. Ayrıca Yay Burcu’nda güçlerini birleştiren 2 malefik gezegen Satürn ve Mars da olayların nabzını arttıracak gibi. İdeolojiler, düşünce farklılıkları çatışma yaratabilir. Balık Burcundaki Kiron ise, daha fazla fedakarlık ve özveri ile farkındalığımızı geliştirmemiz gerektiğini vurgulamakta. Daha çok sezgilerimize güvenmekte fayda var.Gökyüzü adeta biz insanları sınamakta, zorlu bir sınava tabi tutmakta…

Kişisel anlamda düşünürsek psikolojik düzeyde önemli bir değişimin eşiğindeyiz. Kendimizi daha çok ortaya koymak, daha bağımsızca ifade etmek istiyor olabiliriz. Belki birçoğumuz bu aralar ilişkilerinde hassas bir süreç yaşamakta. Bu dönemde özellikle ikili ilişkilere dikkat etmekte fayda var. Ortaklıklar daha çok önem kazanabilir, beklenmedik, ani gelişmeler olabilir. Otorite figürleri ile çatışma yaşanabilir.

Özellikle 24 Ağustos civarı öfkemize hakim olmalı, olaylara daha akılcı ve rasyonel bir gözle, büyük pencereden bakmalıyız. Karşımızdakini anlamaya çalışmalı, empati kurmalı, fanatikçe düşüncelere kapılmamalıyız. Karşımızdaki kişi kim olursa olsun, (bu eşiniz, çocuğunuz, çalışanınız, patronunuz veya yan komşunuz olabilir) birbirimize kaşı daha çok anlayış ve sevgi göstermemiz gereken günlerdeyiz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 432
Kayıt tarihi
: 11.09.15
 
 

Küçük yaşlardan itibaren kendimi anlamak adına başlamış olduğum Astroloji yolculuğum, yıllar için..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster