Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Nisan '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
104
 

18'inci madde

18'inci madde şu günlerde herkesin dilinde pek çok kişi ne anlama geldiğini bile bilmezken, pek çok kişide 18 ci maddenin kendilerini mağdur ettiğinden habersiz. 18 ci madde geniç kapsamlı, araziye çeki düzen verirken pek çok vatandaşı mağdur etmeye aday bir yasa. Milyonlarca insanımızı yakından ilgilendiren madde günümüz Türkiyesini hiçe sayarak hazırlanmış bir yasa. Kırsal kesimde tamamen inşaat söktörünü durma noktasına getiren yasa imar planı olmayan yer analizi yaptıramayan dar gelirli vatan daşı fena şekilde köşeye sıkıştırmış durumda.

Çıkış yolu arayan inşaat sektörü derin yaralar almış bu durumdan en çok da kırsal bölgede kendine barınak yapmak isteyen köylüye plan proje ve yer analizi isteyen belediyeler darbeyi vurmuştur.

Öyleki Medaşa Elektirik aboneliği için varan vatandaşlardan yapı ruhsatı istenmekte yoksa abonelik işlemleri yapılmamaktadır.

Bu işlemleri gerçekleştirmek için yaklaşık 10.000 tl gibi bir gider ön görülmekte halbuki dar gelirli bir vatandaş 10.000 tlye başını sokacak kadar bir ev yapma imkanına kavuşacaktır.

Hazine arazilerinin satışlarıda oldukça imkansıza doğru gitmekte kulanılmayan yerleşim merkezlerindeki hazine arazilerini almak isteyen vatandaşlara büyük engeller konmakta mesela Maliyeden hazine arazisi almak istediğinde, pek çok gereksiz evrak istenerek işlemler içinden çıkılmaz bir hal almakta pek çok kişi hazine den arsa tarla almaktan vaz geçmekte ve dahası buralarını 2 ci bir şahıs bedava işgal edip kulanmaktadır.

Hükümetin pek çok başarılı politikaları olduğu gibi başarısız politikaları da olmuştur maalesef yukarıdaki yasalar zenğin insanların işine gelirken; yine darbeyi dar gelirli kişiler yemiştir bana göre…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 21
Toplam yorum
: 20
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 592
Kayıt tarihi
: 14.08.08
 
 

Merhabalar Ben Hasan TOSUN 1974 yılında, Aksaray ilinin Eskil ilçesinde doğdum. Şiirle ve Yazarlı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster