Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Kasım '12

 
Kategori
Blog yazarları tartışıyor!
Okunma Sayısı
110
 

18 yaşında vekil, kundakta Padişah

18 yaşında vekil, kundakta Padişah
 

Kasım 2012

"Saygıdeğer Vekilim! Üniversite sınavlarından zaman ayırıp da seçimlere katılarak büyüklük gösterdiniz sağolun!"

"Yaşınız gereği, herşeyi büyüklerden daha iyi bilirsiniz! Evde anne babanıza isyanınız da yaşınız gereğidir; biz sizi böyle kabul ettik. Sağolun."

"Yaşıtlarınız cinsel olgunluğa erişmeden ve hala hormonları ile tanışmaya çalışırken siz bunlardan arınmış olarak buraya gelerek himmet buyurdunuz sağolun!"

"Ülkenin sorunları hakkında bugüne dek almış olduğunuz lise eğitimi yeter de artar da; dünya tarihini de bilerek geldiniz, bize ışık tutarsınız. Sağolun!"

"Siz bir milletin vekilisiniz; demek ki, etrafınızda görüşlerine saygı duyulan, çetrefil işlerde akl-ı selim sahibi bir insansınız. Biz de size saygı duyarız. Sağolun!"

"Meclis oturumlarına mazeretsiz katılmamak sorun olabilir ama siz bunun için kariyerinizi bırakıyorsunuz. Sağolun! Vekilliğiniz bitince yeniden girersiniz Üniversiteye." (Hakan Şükür'e çıktığı gibi size de özel bir izin çıkarılabilir. Bir ara büyüklere çıtlatınız.)

"Yaşıtlarınızla arkadaşlık etmeye zamanınız kalmayacak; karşı cinsi tanıma şansınız azalacak. Bu büyük fedakarlıktır. Ama üzülmeyin. Büyük olasılıkla eğer erkekseniz size evlenecek bir hanımkız bulmak kolay olur. Malum işiniz iyi, maaşınız iyi olacak. Sağolun!"

"Bir ara askerlik de yaparsınız. Malum bir erkeğin olgunlaşmasında askerliğin önemli etkileri olur. Bunun eksikliğine bile dayanırsınız. Bu ne fadakkarlıktır böyle! Sağolun!"

"Meclis çalışmaları genç bir hanım için zor olabilir. Kavga gürültü ve küfür aldı başını gidiyor. Rüyalarınızı biraz erteliyorsunuz. Size hayran gençler sizi protokol kapısında beklerler. Onlar da sağolsun!"

"Meslek hanenize ne yazdıracakksınız? Siz aklınızdan geçeni söyleyin, biz yazarız. Seçeceğiniz mesleğin mensupları minnetttar kalırlar. Sağolun!"

Anlamadım! "Büyüklerim ne derlerse o olur" ne demek? Siz bir farklılık getirmeyecek misiniz meclise? Günlerdir millet bunu tartışmıyor mu?

Lütfen değerli vekilim siz bir fedakarlık daha yapın ve okulunuza, evinize, arkadaşlarınıza geri dönün. Bu söylediğinizi yapmak için 18 yaşında olmaya gerek yok ki! 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 62
Toplam yorum
: 72
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 527
Kayıt tarihi
: 08.09.10
 
 

Ceyhan 1966 doğumluyum. Üniversite mezunuyum. Şiir ve öykü seviyorum. Atatürk ve Uğur Mumcu yol g..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster