Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mayıs '13

 
Kategori
Bayramlar
Okunma Sayısı
715
 

19 Mayıs Atamızı Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

19 Mayıs Atamızı Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun
 

"Her şeye rağmen muhakkak bir ışığa doğru yürümekteyiz.

Bende bu imanı yaşatan kuvvet, yalnız aziz memleket ve milletimin hakkındaki sonsuz sevgim değil, bugünün karanlıkları, ahlâksızlıkları, şarlatanlıkları içinde sırf vatan ve hakikat aşkıyla ışık serpmeye ve aramaya çalışan bir gençlik görmemdir."
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Son dönemlerde toplum olarak birçok acıya, göz yaşına maruz kaldığımız, milli değerlerimize yapılan saldırıların yaşandığı, hak ve adaletin, özgürlüğün kişilere göre farklılık gösterdiği şu günlerde olabildiğince duyarsızlaştık, birbirimizden uzaklaştık.Yaptığımız sadece olayları şaşkınlıkla tepkisiz  izlemek…Demokratik ortamlarda verilmeye çalışılan cılız tepkiler ise güvenlik güçlerinin müdahalesi ile sonuçsuz hale getirilmekte...

Görünen o ki; hoş olmayan bu gelişmeler bizi duyarsız, birbirine karşı saygısız, vefadan yoksun, bir hale getirmiş...

Çocukluğumda yakın komşularımızda bir cenaze olduğunda,annem evde üç gün  televizyon, radyo, teyp gibi aletleri açtırmazdı. Ayıp olur, saygısızlık olur derdi. Biz de, cenaze sahipleri ile birlikte yas tutardık.

Bu gün öyle mi? Gencecik fidanlarımız haince öldürülüyor, daha dün  Reyhanlı'da sayıları netleşmemiş 100 aşkın, suçsuz, günahsız, masum insanların katledildiği  vahşet karşısında toplum olarak tam bir sorumsuzluk ve vefasızlık örneği gösterdik. Millet olarak bırakın üç gün yas tutmayı, aradan bir kaç saat geçmeden unuttuk normal hayatımıza devam ettik. Peki ne değişti? Bizi bu kadar duyarsızlaştıran sebep ne?

Oysa bu duyarsızlık bizi bir arada tutmak yerine, aramızdaki sevgi, saygı, hoşgörü, vefa gibi erdemlerin  tamamen yok olmasına sebep olmaktadır.

Toplum bu şekilde çözülmüşken, düşman düşmanlığını yapmakta, sinsice hain pilanını gerçekleştirme hevesinde pusuda beklemekte. Dost gibi görünüp, maddi imkanlarını göz boyamada kullanarak, yanlışı doğru gibi gösterip adil ve dürüst gibi davranarak, istismar ederek kötü emellerini gerçekleştirme çabasındadır.

Hiç şüphesiz düşmanın bu çabası  dün olduğu gibi, bu günde sonuçsuz kalacaktır. İnancımız tamdır. Çünkü Türk Gençliği gür sesi ile;  

Ey büyük Ata'm,
Türk gençliği olarak hürriyetin, bağımsızlığın, egemenliğin, cumhuriyetin ve İnkılâplarının yılmaz bekçileriyiz.
Her zaman, her yerde, her durumda, Atatürk ilkelerinden ayrılmayacağımıza, çağdaş uygarlığa geçmek için; bütün zorlukları yeneceğimize namus ve şeref sözü verir, kendimizi Büyük Türk Milletine adarız.
Türk Gençliği

Atasına namus ve şeref sözü vermiştir. Şartlar ne olursa olsun  mücadelesinden asla vaz geçmeyecektir. O'nun gösterdiği çağdaş uygarlık yolundan ayrılmadan, Ata'sına ve onun emanet ettiği cumhuriyete, vatana, bayrağa sahip çıkacaktır… Bu kutsal değerleri yok saymaya çalışan, alavere dalavere ile kaldırmaya, değiştirmeye çalışanlara, yüreğinde ki güçlü iman, vatan, millet, bağımsızlık ve hürriyet aşkı ile gereken cevabı vereceğinden asla şüphem yoktur.

Bu vesile ile tüm gençlerimizin ve Milletimizin,  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun…

Ne Mutlu Türküm Diyene!

Abbas Oğuz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hanife Hanımcım hepimizin Atatürk'ü anma ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.Gönül huzuru ve barış içinde daha nice bayramlara.SEVGİLERİMLE.

Şennur Köseli 
 19.05.2013 18:34
Cevap :
Çok teşekkür ediyorum Sennur hanımcığım... Güzel dileklerinize yürekten katılıyorum. Hepimizin bayramı kutlu mutlu olsun, sonsuza kadar hep böyle kutlamak nasip olsun inş. Selam ve sevgilerimle, Esen kalın, mutlu kalın...  19.05.2013 22:07
 

Göklerden sürülmüş zulmü,göğe inat,yerde hüküm kılanlar,tanrının da gazabından kurtulamayacaklardır.Tek perdeden çıkan sesin acısıyla ne cefalar çektiğimizi görmezlikten gelen zebaniler kapkara yalanlarıyla yaşama acı ve hüznü yükleyenler saklıca çoğalan gözyaşı selinde boğulacak ve nefret ile kine beraber tuttukları öfkenin şiddetiyle sarsılacaklardır.Bu kaçınılmaz olacaktır...Oysa bugün 19 mayıs!Engellemeğe de kalkışsalar yaşarız bizler sevincimizi.Gençliğimiz görevini yapmaktadır...Çok güzeldi yazınız.Gerçekler ışıldayıp duruyor satır aralarından.Yüreğinize sağlık Hanife hanım.Sağolunuz.

Abbas Oğuz 
 19.05.2013 17:13
Cevap :
Yorumunuza ve düşüncelerinize yürekten katılıyorum. Elbette biz bayramlarımızı kutlarız kimse engelleyemez. Dün eşimle aldım bayrağımızı aldık koştuk tören alanına içimiz buruk olsa da kutladık bayramımızı coşkuyla. Değerli katkınıza çok teşekkür ediyorum... Selam ve saygılar.  20.05.2013 15:55
 

Hanife Hanım, yazınız aracılığı ile bende tüm ulusumuzun Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum. Elinize sağlık selam ve saygılar.

Nizamettin BİBER 
 19.05.2013 8:53
Cevap :
Çok teşekkür ediyorum Nizamettin Bey, Selam ve saygılarımla.  19.05.2013 10:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 143
Toplam yorum
: 942
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 3855
Kayıt tarihi
: 08.06.12
 
 

Anadolu Üniversitesi İktisat  mezunuyum. Emekli muhasebeciyim. Felsefe, İlahiyat, Sosyoloji ve Ps..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster