Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mayıs '13

 
Kategori
Özel Günler
Okunma Sayısı
129
 

19 Mayıs

19 Mayıs
 

Şiir gibi 19 Mayıs. Hala kulağımdan silinmeyen sözcükler, şiirler, şarkılar, danslar. Atamızın bize armağan ettiği her bayram ve bizim özgürlüğümüz. Aklıma hep böyle günlerde, Atatürk geliyor ve her gelişinde de gözlerim doluyor. O olmasaydı diyorum. Diyorumda ne bayramımız olurdu ne de seyranımız. Şu anda yine bi parça huzurumuz varsa bu yüzden. Atatürk olmasaydı? Belki de hala padişahlık babadan oğla geçseydi? Şu zamanda biz başkalarının elinde olabilirdik. Osmanlı oluşumuzdan gurur duymuyor değilim, elbette yine Osmanlı çocuklarıyız. Ama demokrasi ve yasalar altında korunuyoruz. Nasıl işliyor bilmiyorum yasalar. Fakat bazen adaletli ve bazen adeletsiz ama bi şekilde çarkı döndürüyor ülkemiz.

Tüm gençlerin ve kendini hala genç hissedenlerin 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR bayramını kutlar ve tekrar takrar Atatürk'ün bize kattığı değerler için bende teşekkür ederim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sn. Yasemin Bulak merhaba. Ben bir yerde değinmiştim; bu makalenizde sizden de duymuş oldum. Doğrusu gönendim. Bir imparatorluğu altı yüz yıl görkemiyle ayakta tutmak, kolay değil. Her ailede güçlü birey de bulunur güçsüz de... Değişen koşullar ulu çınarı hırpaladı; ama Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, Çınarın gövdesinden, genç ve modern bir Türkiye kurdular. Öyküyü yineleyen yayınlanmış şiirimle -bu güzel- makalenize, eşlik etmek istiyorum: 'Atatürk Marşı' "Yedi başlı azgın dev çöktü ütüne Türk'ün, "Tutuştu alev-alev yüreği Atatürk'ün. * "İstanbul'dan Samsun'a çıktı yola seherden, "Yükseldi güneş gibi göğün bittiği yerden. * "Kahramanca savaşıp düşmanı tepeledik; "Bu zaferin tacını 'Cumhuriyetle' süsledik. ****"Düşünce gücümüzün kaynağı Cumhuriyet, "Aydınlık Türkiye'min bayrağı Cumhuriyet. * "Bilimi katık edip yaşam felsefesine, "Ebediyen son verdik karanlığın sesine. //...// *Nadir Şener Hatunoğlu: matematikçi-bilim uzmanı*

Nadir Şener Hatunoglu 
 20.05.2013 16:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 40
Toplam yorum
: 15
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 703
Kayıt tarihi
: 02.12.11
 
 

İçten, samimiyet abidesi, dobra, pratik fikirli :) ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster