Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ağustos '18

 
Kategori
Etkinlikler / Festivaller
Okunma Sayısı
144
 

19. Uluslararası Safranbolu Altın Safran Belgesel Film Festivali , 06-08 Eylül 2018

19. Uluslararası Safranbolu Altın Safran Belgesel Film Festivali , 06-08 Eylül 2018
 

Değerli Okuyucularım Merhabalar; 
 
Safranbolu'da bu yıl 06-08 Eylül 2018 tarihinde 19. su gerçekleşecek olan Festivalin tüm hazırlıkları hızlı bir şekilde devam ediyor. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'nin amacı, ''başta Safranbolu, genelde yurdumuzda bulunan kültürel değerlerin “Kültürel alt yapısı ile korumanın sürekliliğinin sağlanması” olarak gelecek nesillere taşınmasına gerekli duyarlığı sürdürmek, belgesel film festivali aracılığı ile güncelleştirmek. “Kültürel Miras ve Korumacılık” temasının ışığı altında tarihsel, kültürel ve doğal çevrenin geleceğe taşımasını sağlayabilmek'' olarak tanımlanıyor. 1994’te UNESCO tarafından tescillenmiş. Safranbolu, Osmanlı’dan günümüze kendisini korumayı bilmiş, kültürünü gelecek nesillere ve kentimizi ziyaret eden yerli yabancı misafirlere geçmişten aldığı gibi yansıtmayı başarmış bir yerdir.
 
Bu yıl'ın Ana Tema'sı ''Kültürel Miras ve Korumacık '' ve '' Mahalle Kültürü''dür.
Festivalin Komitesinde; Safranbolu Kaymakamlığı, Safranbolu Belediyesi, Karabük Üniversitesi, Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası, Safranbolu Esnaf ve Sanatkarları Odası, Safranbolu Esnaf Kefalet Odası, Safranbolu Şoförler ve Otomobilciler Odası, Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı, Safranbolu Turizme Katkıda Bulunan Esnaflar Derneği, Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği ve Karabük Valiliği bulunuyor.
 
19.Safranbolu Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali 'nin Belgesel Ana jürisi; Karabük Üniversitesi Safranbolu Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Sayın Serdar Sabuncu, Azerbaycan'lı Yönetmen Sayın Nadir Machanov, Setem Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetmen Sayın Mehmet Güleryüz, Yönetmen Sayın Biket İlhan, Film-San Vakfı Genel Müdürü ve Art Director Sayın Kıvanç Terzioğlu, Yönetmen Sayın Cengiz Göktaş, Festival Genel Koordinatörü Sayın Zülfiye Eraslan Özcan bulunuyor.
 
Verilecek ödüller ise;
AMATÖR ALTIN SAFRAN BELGESEL DALINDA
 1.'ye: 10.000 TL + Altın Safran Ödül Heykelciği, 2.'ye: 7.000 TL + Altın Safran Ödül Heykelciği, 3.'ye: 5.000 TL + Altın Safran Ödül Heykelciği, SÜHA ARIN ÖZEL ÖDÜLÜ: 3.000 TL 
PROFESYONEL ALTIN SAFRAN BELGESEL DALINDA 
1.'ye 15.000 TL + Altın Safran Ödül Heykelciği, 2.'ye: 10.000 TL + Altın Safran Ödül Heykelciği, 3.'ye: 7.000 TL + Altın Safran Ödül Heykelciği
 
19.Safranbolu Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali 'nin Fotoğraf Yarışması'nın Seçici Kurul'u ise;  Fotoğraf Sanatçısı Sayın Abdurrahman Antakyalı , Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sayın Bahadır Acar, Belgesel Film Yapımcısı ve Fotoğraf Sanatçısı Sayın Çoşkun Aral, Fotoğraf Sanatçısı, Akademisyen Sayın Dr. Melih Zafer ARKAN,  Fotoğraf Sanatçısı Sayın Mustafa SEVEN'den oluşuyor.
 
FOTOĞRAF YARIŞMASI ÖDÜLLERİ
Birincilik 5000 TL + Altın Safran Ödül Heykelciği, İkincilik 3000 TL + Altın Safran Ödül Heykelciği, Üçüncülük 2000 TL + Altın Safran Ödül Heykelciği, Safranbolu Özel Ödülü 1000 TL + Altın Safran Ödül Heykelciği (Yalnızca Safranbolu’da çekilen bir fotoğrafa verilecektir.)
Saygılarımla....
 
Sağlıcakla Kalın ama Sevgisiz Kalmayın...
Kıvanç TERZİOĞLU

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 112
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 81
Kayıt tarihi
: 01.02.18
 
 

25 Mayıs İstanbul Doğumlu. Film-San Vakfı Müdürü & Gazeteci & Köşe Yazarı & Yazar & Sanat Yönetme..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster