Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Mart '07

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
696
 

1910 yılından günümüze kadar artarak devam eden trafik kazası

1910 yılından günümüze kadar artarak devam eden trafik kazası
 

Bügün 28 Mart 2007 bundan tam 97 yıl önce 28 Mart 1910 yılında ülkemizde ilk trafik kazası yaşandı. O kazada sadece bir kişi yaralanmış. Birde günümüze baktığımız zaman hemen her gün bir kaza haberi duyuyoruz...

Aradan 97 yıl geçti. Bunca yılda çok şey değişti ve trafik kazalarında da epey bi artış oldu.Özellikle İstanbul'da hemen hemen her köşe başında bir kaza görmek mümkün... Bakın Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) yaptığı araştırmalara göre 2007 Ocak ayında 80.561 adet motorlu taşıt trafiğe kayıt olmuş. Birde 97 yıl boyunca kayıt olan motorlu taşıtların toplamını düşündüğümüzde baya bi rakam ortaya çıkıyor. Yine ocak ayı için yapılan araştırmada en çok görülen illerimiz sırasıyla:

%39, 3 İstanbul

%8, 0 Ankara

%5, 6 İzmir

% 4, 1 Antalya

% 3, 6 Bursa

İşte ilk beş sırayı alan illerimizi sırasıyla yukarıda illerdir. Şimdi düşünün ülkemizde devamlı motorlu taşıt artışı yaşandığı sürece kazalarda bu artışla doğru orantılı olarak artmaya devam ediyor. Sanırım bu ülkede en karlı kazanç motorlu taşıt satışı olsa gerek :) sizce haksız mıyım?

Aslında bunca kazanın bize ders olması gerekirken, artan motorlu taşıt sayısı, ehliyetsiz trafiğe çıkışlar, trafik kurallarına uymayanların sayelerinde kazalar ger geçen gün daha da artış göstermiş.

Arkadaşlar lütfen trafik kurallarına uyalım. Emniyet kemerini takmayı unutmayalım. Kendi canlarımızı uymadığımız kurallar yüzünden kendimiz yakmayalım... (Allah herkeze kazasız, belasız sürüşler nasip etsin)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

türkiyede trafik kazası durmak bilmiyor.bunu için arkadaşımız Emre nin dediği gibi lütfen dikkatli olun..bile bile ölüme gitmeyelimm..hayatı kazasız yaşamak dileğiyle...

KARADENİZ KIZI 
 28.03.2007 18:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 2886
Kayıt tarihi
: 19.02.07
 
 

Bursalıyım, lise son öğrencisiyim. Üç ay sonra lise öğrenciliğinden çıkacağım ama şimdilik öyleyim....

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster